www.asu.pl :: Zobacz temat - Ciemno-czerwony olej
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ciemno-czerwony olej

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
taurus
*
*


Dołączył: Feb 18, 2006
Posty: 469
Skąd: Bielsko-Biala

PostWysłany: Czw Paź 26, 2006 0:56    Temat postu: Ciemno-czerwony olej Odpowiedz z cytatem

Witajcie!
Ostatnio czesto jezdzilem do Dublina i spowrotem. Po ktorejs wycieczce sprawdzilem olej w skrzyni i zdziwilem sie, bo nie byl czerwoniutki jakiego znam. Da sie jeszcze rozpoznac w nim kolor czerwony, ale zachodzacy w braz. Skrzynia dziala mi normalnie, jak zawsze. Co to moze byc? Czy to znaczy, ze cos zaczyna sie dziac o czym jeszcze nie wiem? Skrzynia jest po remoncie w styczniu br. Jakies 7500 km temu wymienialem olej w skrzyni. Wymienilem go droga tradycyja tj. bez sposzczania z bebna. Wymienilem filter i wyczyscilem miske. Czy to normalne zeby po tylu km olej zmienil kolor? Rozumiem, ze nie wymienilem calego oleju droga tradycyjna, i ze skrzynia pracujac olej zuzywa, podobnie jak w silniku, ale wydaje mi sie on zbyt zuzyty. Pachnac pachnie podobnie jak na poczatku.
Po ilu normalnie wymienia sie olej w skrzyni. I jaki wowczas powinien miec kolor? Samochod ma przejechane 11700 km.
Pozdrawiam - taurus
_________________
'96 Ford Taurus LX 3.0L Duratec 24V6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lelek
*
*


Dołączył: Jun 11, 2005
Posty: 215
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Czw Paź 26, 2006 6:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz pewnie ze 2 litry oleju w konwerterze i on ci się miesza z nowym , to jest jedna opcja, druga opcja coś sie może przegrzewać w skrzyni i wtedy też jest taki objaw, może się Rafał z ASU wypowie co bardziej prawdopodobne
pozdrawiam
_________________
Chrysler 300M, 99r, 3,5 L<br>Jeep Grand Cherokee WJ, 00r, 4,0L  <br>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Paź 26, 2006 10:10    Temat postu: olej Odpowiedz z cytatem

Dokladnie. Mogl wymieszac sie ze starym. Pozatym kolor oleju zawsze sie zmieni na bardziej brazowy pod wplywem ekploatacji...

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Czw Paź 26, 2006 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam coś podobnego, dopisałem sie do czyjegoś wątku, ale nie dostałem wtedy odpowiedzi....

http://www.asu.pl./portal/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1833
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
taurus
*
*


Dołączył: Feb 18, 2006
Posty: 469
Skąd: Bielsko-Biala

PostWysłany: Czw Paź 26, 2006 21:55    Temat postu: byk Odpowiedz z cytatem

No tak Panowie, tylko ja sie zleklem, bo dosyc czesto sprawdzalem i stan i kolor po wymianie oleju i byl zawsze czerwoniutki. To jest dopiero kilka tysiecy kilometrow. Mam wrazenie, ze kolor zmienil sie przez ostatnie 1500 klometrow. Moze tak ma byc... Teraz moze jakis miesiac nie caly nie zagladalem, bo bylem w kraju i tu pierwszy tydzien po powrocie nie mialem czasu. Gdy spojrzalem pierwszy raz po dluzszym czasie zauwazylem ta zmiane tego koloru. Dodac musze, ze mialem jeszcze pzeciek w wezu ukladu chlodniczego silnika. W zwiazku z tym zapowietrzal mi sie i to chyba bylo powodem, ze te wentylatory zalaczaly mi sie przy znacznie wyzszej temperaturze no i moze to przypalilo olej... Nie wiem w sumie czy wymieniac czy nie??? Prosze m.in. ASU zeby sie wypowiedzialo.
Pozdrawiam - taurus
_________________
'96 Ford Taurus LX 3.0L Duratec 24V6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Paź 27, 2006 9:27    Temat postu: wymiana oleju Odpowiedz z cytatem

Wymiana oleju nigdy nie zaszodzi..., ale moim zdaniem nie ma sensu teraz tego robic. Wymien przy 20 000.

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
taurus
*
*


Dołączył: Feb 18, 2006
Posty: 469
Skąd: Bielsko-Biala

PostWysłany: Pią Paź 27, 2006 12:46    Temat postu: Byk Odpowiedz z cytatem

Dobrze, dziekuje.
Tak zrobie.
Pozdrawiam - taurus
_________________
'96 Ford Taurus LX 3.0L Duratec 24V6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group