www.asu.pl :: Zobacz temat - Dziwne zachowanie asb Voyager '96
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dziwne zachowanie asb Voyager '96

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
pestek
*
*


Dołączył: Aug 31, 2006
Posty: 120
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Pią Wrz 01, 2006 10:26    Temat postu: Dziwne zachowanie asb Voyager '96 Odpowiedz z cytatem

Plymouth voyager 3,0 z gazem. W jeżdzie miejskiej przy skręcaniu np. na skrzyżowaniu ale bez zatrzymania, mój voyagerek jakby traci połączenie silnka ze skrzynią i po skręcie kiedy dodaję gazu nagle szarpie Shocked . Czy nie nadąża regulator skrzyni , czy tez ma to jakiś związek z bezwładnością jakiś elementów regulujących, które się zużyły ( przebieg 215tys bez remontu). Dzieje się to zarówno przy skręcie w lewo i w prawo, takrze na Pb.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pią Wrz 01, 2006 11:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm,albo mechanizm roznicowy,albo wewn.przeguby(?)
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
pestek
*
*


Dołączył: Aug 31, 2006
Posty: 120
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Pią Wrz 01, 2006 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli mogą być wew. przeguby to może być przyczyna u mnie:( poniewaz czytając inne posty mam podobne objawy( wibracje) jak u nich przy przyśpieszaniu od 70 do 90km/h na prostej.Czy przeguby wew są identyczne co do typu,we wszystkich voyagerach?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pią Wrz 01, 2006 17:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym pytaniem to dzwon do ASU
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Wrz 24, 2006 14:23    Temat postu: Przeguby wew. Odpowiedz z cytatem

To raczej nie beda przeguby. Napisz czy nie masz zamalo oleju. Pozatym kiedy wymieniales olej. Jesli olej OK to trzeba sciagnac plyte i sprawdzic. Jak to nie pomoze to skrzynia w dol.

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Czw Wrz 28, 2006 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moze spadaja ci obroty silnika do 500 i jest taki efekt wiadomo ze na zakrecie sciagasz noge z gazu jezeli masz instalacje gazowa to jest bardzo prawdopodobne sprawdz czy to samo jest na benzynie obroty powinny byc okolo 800-850 obr/min to jest podstawa ponizej tej granicy skrzynia nie ma cisnien i rozsprzegla sie to samo dotyczy konwertera za niskie obroty i za wysokie przyczyniaja sie do szybszego zuzycia skrzyni i elementow w niej pracujacych ze wzgledu na niskie smarowanie spadek obrotow na gazie podyktowany moze byc zawirowaniem powietrza na dolocie,zuzytym reduktorze lub zle wyregulowanej instalacji Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
vonglass
*
*


Dołączył: Feb 21, 2006
Posty: 65
Skąd: kaszuby

PostWysłany: Sob Wrz 30, 2006 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bym do prawdopodobnych winowajcow dodal elektrozawory. mam w zasadzie identyczny objaw, to znaczy po wytraceniu predkosci skrzynia redukuje nieprawidlowo z 2 na 1, w tym wypadku zbyt wolno, i po dodaniu gazu trafiam w pustke. jesli poczekam chwile to juz mam jedynke. to samo kiedy sie zatrzymuje, czuc wtedy ostrzejsza zmiane z 2 na 1 (szarpniecie). skaner pokazuje bledy elektrozaworow wlasnie. jest to denerwujace.

aha, kolega z motoforum ma to samo po wymianie kontrolera skrzyni (TCM). nie zrobil jeszcze relearn-u i mu szarpie. wszelkie inne powody wykluczone, elektrozawory wymienil wlasnie na nowe, okablowanie sprawdzone, olej czysty, wtyczki czyste. podejzewam, ze po ponownej nauce TCM-a obslugi skrzyni, ogolnie rzecz ujmijac, bedzie juz OK.

mysle, ze kolega pestek powinien zaczac od odczytania kodow bledow skanerem DRB.
_________________
vonGlass
STRATUS LX 2,5 V6 24V
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pestek
*
*


Dołączył: Aug 31, 2006
Posty: 120
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Sob Wrz 30, 2006 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry że nie wypowiadałem się w rozpoczętym temacie ale wstyd było się przyznać Embarassed , przyczyna prozaiczna zbyt niski stan oleju. Nigdy bym nie podejrzewał, że go ubywa bo nie mam żadnych wycieków, a jednak....Niestety jest to mój pierwszy automat i muszę się jeszcze wielu rzeczy dowiedzieć. Dzięki za wszystkie podpowiedzi Very Happy . Ostatnio walczę z pompą paliwa która uległa zatarciu, ale to już inna bajka..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
taurus
*
*


Dołączył: Feb 18, 2006
Posty: 469
Skąd: Bielsko-Biala

PostWysłany: Sob Wrz 30, 2006 22:28    Temat postu: byk Odpowiedz z cytatem

To skoro nie masz wyciekow, to gdzie ten olej poszedl?
_________________
'96 Ford Taurus LX 3.0L Duratec 24V6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Paź 01, 2006 0:27    Temat postu: wycieki Odpowiedz z cytatem

Dobre pytanie... Cool

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pestek
*
*


Dołączył: Aug 31, 2006
Posty: 120
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Nie Paź 01, 2006 8:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty sam tyle tego masła żresz czy ktoś się do nas przysiadł. Olej w skrzyni wymieniany był XI2005 ja kupiłem auto w VI2006, być może poprzednik nie dolewał a były wycieki ,ja też nie dolewałem i nie sprawdzałem.Po zakupie wymieniłem olej , pasek rozrządu i napinacz w silniku, ale o skrzyni nie myślałem,aż poczytałem posty na tym forum. Skrzynia pewnie nieźle dostała po ...... Crying or Very sad .Dolałem 0,8l i dopiero był stan ok.Teraz obserwuję czy są wycieki , na razie nie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Nie Paź 01, 2006 9:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

0.8l ?!? Jak ja dolewałem olej to po 2x100ml i wskoczyłem prawie na maks. Musiałeś mieć sporo poniżej minimum. Mam nadzieję, że sprawdzałeś należycie: tzn na rozgrzanej skrzyni, podczas pracy i po przerzuceniu przez wszystkie biegi (po kilka sekund pracy na każdym). Za dużo jest również źle, jak za mało a w skrzyni łatwo przelać. Nawiasem mówiąc ostatnio czytałem, że Ford zaleca trzymać olej w silniku (!) jak najbliżej max. Ale nie powyżej może nastąpić spienienie.
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Paź 15, 2006 21:14    Temat postu: 0.8 listra Odpowiedz z cytatem

0.8 litra to duzo ale nie wplynelo to negatywnie na skrzynie. Nawet przy takim braku pompa spokojnie moze zaciagac olej (nie zapominajcie ze w skrzyni jest 10L).

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group