www.asu.pl :: Zobacz temat - napięcie jest, a żarówka nie świeci...
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

napięcie jest, a żarówka nie świeci...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Sam naprawiam
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Sob Paź 07, 2006 23:09    Temat postu: napięcie jest, a żarówka nie świeci... Odpowiedz z cytatem

Rozwiązałem mały problem, ale haczyk ukryty w nim może być wskazówką dla innych. W Sentrze nie miałem światła mijania w prawym reflektorze. Żarówka dobra. Szukam przekaźnika - nie ma. Sprawdzam napięcie we wtyczce - jest. Dlaczego jest napięcie a żarówka nie świeci? Pomyślałem, że styk jest zabrudzony/zaśniedziały. Rozebrałem obudowę kolumny i sprawdzam przełącznik. Sprawdzam które styki są załączane i dociskam paluchem - BINGO. Żarówka świeci. Wystarczyło trochę ordynarnie dogiąć tak by lepiej kontaktowało i już mam światła naprawione.
aby trzymać się konwencji działuSmile
1. narzędzie - śrubokręty krzyżak, płaski i miernik uniwersalny
2a. sprawdzić żarówkę czy dobra.
2b sprawdzić czy jest napięcie w gniazdku.
2c sprawdzić przekaźniki - u mnie nie nie było co ...
2d rozebrać obudowę kolumny i "wyrwać" przełącznik zespolony
2e sprawdzić które styki są załączane przy włączaniu świateł. Na szczęście u mnie można zobaczyć.
2f oczyścić - dogiąć styk.
2g - zmontować wszytko razem i cieszyć się z drobnej ale dobrze wykonanej roboty
3. nie przesadzić z wyginaniem blaszki bo będzie świecić cały czas.
4. jak wyżej... Smile
5. około 1h
6. jak to rozpisałem się na początku
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Sam naprawiam Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group