www.asu.pl :: Zobacz temat - Olej w skrzyni TS
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Olej w skrzyni TS

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Mrobert
*
*


Dołączył: Nov 05, 2004
Posty: 63
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Pią Gru 17, 2004 11:25    Temat postu: Olej w skrzyni TS Odpowiedz z cytatem

Kupilem Pontiaca TS. Nikt do swiat nie chce mi wymienic oleju. I w zwiazku z tym chcialem zapytac czy jesli w skrzyni jest minimalnie za malo oleju to moge tak pojezdzic (gdzes 400 km jade na swieta). Chetnie by dolal ale nie wiem jaki olej. Auto jest z niemiec i w instrukcji obslugi auta napisane jest Dextron IIE. Wiem ze do naszych aut leje sie III. Czy cos sie stanie jesli w skrzyni bedzie II, a ja doleje III. Toche sie obawiam bo gdy szukalem samochodu to jeden z ludzi sprzedajacych mial skszynie po remoncie. Tlumaczy sie tym ze na stacji Carman dolali mu jakiegos oleju ktory sie zwazyl z jego i skrzynia sie zatarla. W mojej skrzyni trudno rozpoznac kolor (chyba brazowawy) bo jest juz pewnie troche przepracowany.
_________________
--
Pozdrawiam, Robert
Bielsko-Biała
Pontaic TS 3.8 - 94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bilans
*
*


Dołączył: Oct 27, 2004
Posty: 181
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pią Gru 17, 2004 13:10    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

pierwsze olej np castrol dextron 3 jest czerwony i z tego co pamiętam 2 tak samo pozatym można je mieszać . powąchaj olej czy nie śmierdzi spalenizną . dolać możesz ale raczej szkoda kasy bo za litr zapłacisz około 30-35 zł no chyba że jest tragedia na bagnecie .... a i nie wymieniaj oleju w punktach typu carman ..... czy tym podobne , przy wymianie oleju musisz wymienić filtr oleju w skrzyni .
po wymianie oleju odpalasz auto na P chodzi kilka minut silnik sie nagrzewa wzrasta ciśnienie oleju w skrzyni następnie pokolei wszystkie biegi na postoju !! - N R D 123 na karzdym biegu chwile potrzymaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Mrobert
*
*


Dołączył: Nov 05, 2004
Posty: 63
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Pią Gru 17, 2004 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy warto wymienic cale 12 litrów w skrzyni wysysajac olej czy wystarczy ok 6 litrow ktore scieka przy normalnej wymiane.
_________________
--
Pozdrawiam, Robert
Bielsko-Biała
Pontaic TS 3.8 - 94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Gru 17, 2004 20:33    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

bilans chyba wszystko w skrocie powiedzial. Powiem tylko ze litr kosztuje srednio okolo 22-25 zl dextron III.
Jak chcesz wyssac 12 litrow ?? To jest niemozliwe gdyz do skrzyni po remoncie ( suchej ) wchodzi 9-10 litrow ( z nowym suchym baniakiem ) Very Happy . Wiec mozesz sposcic tylko to co jest w misce. Tych okolo 4 litrow nigdy nie wyciagniesz ( z baniaka, plyty itp ). Wiec sposc olej z miski i zalej olej do stanu ( okolo 6 ) + filtr i gotowe. Jak nie madsz gdzie zmienic oleju to narazie dolej dextron III ( jak duzo brakuje, jak malo to nawet nie zawracaj sobie glowy ).

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
amm2
*
*


Dołączył: Nov 20, 2004
Posty: 30
Skąd: Gorzów Wlkp

PostWysłany: Sob Gru 18, 2004 9:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dodam małą uwagę: nie można przelać oleju tzn. nie może być za dużo mi przelali ok. 0,5 l i skrzynia "świrowała" - dodawałem gazu a skrzynia nie ciągneła żle przełączała biegi itp. Po odessaniu nadmiaru wszystko wruciło do normy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
proper
*
*


Dołączył: Oct 06, 2004
Posty: 110
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sob Gru 18, 2004 11:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanko odnosnie oleju w skrzyni
jaki olej proponujecie do skrzyni manualnej chrysler neon i ile litrów tam wchodzi? kupiłem autko z niemiec i mysle o zmianie oleju.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sob Gru 18, 2004 14:59    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Po co ?? W manualnej sie nie zmienia ( chyba ze jest sucha bo ma wycieki ). Leje sie tam zwykly do skrzyn manualnych ( nie pamietam jaki dokladnie, musialbym sprawdzic ). Ale ja osobiscie bym sobie dal spokuj Very Happy

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mrobert
*
*


Dołączył: Nov 05, 2004
Posty: 63
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Pon Gru 20, 2004 7:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuję za pomoc! Wasz serwis, z tym forum jest niezastapiony!!!!
Mam tylko jeszcze jedno małe pytanie co do mojego TS.
Z przodu samochodu w okolicach dodatkowej chlodnicy oleju po prawej strone, wisi jakis dziwny przełącznik montowany na jedna śróbe. Wygląda na wyłacznik który jest uruchamiany po zamknięcu maski silnika. Wiem, że niemcy coś kombinowali z akumulatorem i może czegoś nie dokręcilii? Czy tam jest jakieś podświetlanie komory silnika czy coś takiego?
_________________
--
Pozdrawiam, Robert
Bielsko-Biała
Pontaic TS 3.8 - 94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Gru 20, 2004 18:20    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Moze to byc wlacznik np. od alarmu zabezpieczajacy maske lub tak jak mowisz od podswietlania komory silnika. Zobacz gdzie leci przewod. Napewno jest odlaczony i wysi bezuzytecznie Confused W kazdym razie wlaczniki te sa sterowane masa wiec napewno nie bylo zadnego zwarcia.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mrobert
*
*


Dołączył: Nov 05, 2004
Posty: 63
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Pon Sty 03, 2005 9:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracam do skrzyni.
Więc brakowało około 0,9 litra. Dolałem Dextronu III. Zrobiłem tym samochodem przez święta ok 140 km jednym ciągiem i tak:
skrzynia po rozgrzaniu dziwnie terkoce na pierwszych biegach. Przy bardzo powolnym rozpędzaniu tego nie słychać. Przy jeździe próbnej przy zakupie też nic nie było słychać. po przejechaniu ok 80 km zaczęły się dziać dziwne rzeczy, przy prędkości 80-100 km/godz. ciągle po kilka razy wskakiwał i wyskakiwał OD (wiał też silny wiatr). Na poczatku trasy tempomat działał bezbłednie. Potem od koniec trasy przy predkosci 90 km/godz. przy przelacznieu biegu na OD od razu sie wylączał. Mam założoną chłodniczkę na skrzyni. Olej jest jeszcze niewymieniony i mam nadzieje ze to wszystko jego wina. Jeśli nie to chyba kanał. Dopóki nie przejechałem 50-70 km skrzynia działała ok. Jest to mój pierwszy samochód z ASB.
_________________
--
Pozdrawiam, Robert
Bielsko-Biała
Pontaic TS 3.8 - 94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group