www.asu.pl :: Zobacz temat - skrzynia mi cos wariuje.. po zmianie kol
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

skrzynia mi cos wariuje.. po zmianie kol

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
marcingie1
*
*


Dołączył: Sep 17, 2005
Posty: 24
Skąd: Krosno

PostWysłany: Wto Maj 23, 2006 12:29    Temat postu: skrzynia mi cos wariuje.. po zmianie kol Odpowiedz z cytatem

witam mam wielka prosbe.. mozecie mi pomoc w doborze rozmiaru opony..
mam dodge'a stratus'a 2.4 kupilem sliczne felgi bbs vz 17'' j7.5.. razem z oponami.. tyl 235/45 i przod 215/45... mam automatyczna skrzynie.. i mi sie cos chyba dobrze nie zgrywa to ze skrzynia.. dziwnie zmienia biegi zlabe przyspieszenie.. auto juz sie tak nie rozpedza poprostu.. dla manualnej skrzyni to zaden problem ale w ten sposob moge zniszczyc automat... seryjnie powinienem miec na felgach 15" rozmiar opon 195/55... poprzednie mialem zalozone 195/65R14 i sie jezdzi super na nich.. najlepiej zeby opona nie byla taka szeroka 195, 205max.. ale wogole nie wiem czy to mozliwe... bardzo prosze o pomoc.. z gory wielkie dzieki!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Wto Cze 13, 2006 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zakatujesz tą skrzynkę wkoncu ona teraz potrzebuje wiecej sily wlozyc aby takie laczki potoczyc w automatach raczej nalezy przestrzegac rozmiarów fabrycznych Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sro Cze 14, 2006 7:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin ja z innej beczki czy znasz jakiego mechanika w Krośnie lub okolicy któremu powierzyłbyś uszczelnienie silnika w amerykańcu? Wstępnie jestem umówiony w Sędziszowie u gościa u którego remontowałem skrzynie ale to troche daleko i samochód muszę mu zostawić na dwa dni co jest troche utrudnione ze względu na dojazd.

A wracając do opon to ja bym nie kombinował z większymi rozmiarami, sam czujesz że samochód żłe się zbiera więc niepotrzebnie obciążasz skrzynie i silnik.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Sro Cze 14, 2006 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wracajac do tematu ..
nie chce mi sie wierzyc ze az tak slabo ci wyszla ta zmiana .. teoretycznie 5% roznicy na+ w srednicy .. do tego troszke szeresze .. no niestety Sad albo lacze wezsze znajdziesz 195/40 R17 .. albo polecam: http://www.miata.net/garage/tirecalc.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Garet
*
*


Dołączył: Feb 16, 2006
Posty: 267
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 17:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lutek34 napisał:
/.../A wracając do opon to ja bym nie kombinował z większymi rozmiarami, sam czujesz że samochód żłe się zbiera więc niepotrzebnie obciążasz skrzynie i silnik.


Zgadzam się.
Największa frajda jest wtedy, kiedy auto dobrze wygląda i dobrze jeździ.
Jeżeli dobrze wygląda a kiepsko jeździ to już jest kicha.
Najważniejsze jest to, że auto musi jechać do przodu Wink ......na miarę swoich możliwości oczywiście Wink
Arrow
_________________
Tees 3,1 V6 BIAŁY
Ludzie! Kochajcie stare baby!!!
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Lip 11, 2006 21:46    Temat postu: Re: skrzynia mi cos wariuje.. po zmianie kol Odpowiedz z cytatem

marcingie1 napisał:
witam mam wielka prosbe.. mozecie mi pomoc w doborze rozmiaru opony..
mam dodge'a stratus'a 2.4 kupilem sliczne felgi bbs vz 17'' j7.5.. razem z oponami.. tyl 235/45 i przod 215/45... mam automatyczna skrzynie.. i mi sie cos chyba dobrze nie zgrywa to ze skrzynia.. dziwnie zmienia biegi zlabe przyspieszenie.. auto juz sie tak nie rozpedza poprostu.. dla manualnej skrzyni to zaden problem ale w ten sposob moge zniszczyc automat... seryjnie powinienem miec na felgach 15" rozmiar opon 195/55... poprzednie mialem zalozone 195/65R14 i sie jezdzi super na nich.. najlepiej zeby opona nie byla taka szeroka 195, 205max.. ale wogole nie wiem czy to mozliwe... bardzo prosze o pomoc.. z gory wielkie dzieki!!


Jesli chcesz aby skrzynka chodzila dobrze to podjedz do serwisu ameryakncow gdzie maja komputer z funkcja ustawiania rozmiaru opon. Oni dostosuja komputer do nowych kol.

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Wto Lip 11, 2006 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ty u siebie to jestes w stanie zmienic ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Lip 11, 2006 22:22    Temat postu: komputer Odpowiedz z cytatem

Oczywiscie Very Happy

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Wto Lip 11, 2006 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

;P to pewnie sie kiedys zglosze Very Happy tez w tej kwestii ..

jak narazie moj winnie wisi nad ulica jakies 30cm ;P nie chcialo mi sie go zdejmowac z kolkow ;P moze bedzie pompa w piatek to dalej bede sie bawil z reszta czesci ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group