www.asu.pl :: Zobacz temat - Beben w skrzyni?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Beben w skrzyni?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
taurus
*
*


Dołączył: Feb 18, 2006
Posty: 469
Skąd: Bielsko-Biala

PostWysłany: Sro Mar 29, 2006 12:11    Temat postu: Beben w skrzyni? Odpowiedz z cytatem

Witajcie Panowie rodacy!

ASU wysyla mi filtr i uszczelki do skrzyni, bo znalazlem miejsce i bede musial w koncu wymienic ten olej. Mam jedno pytanie:
Czlowiek, ktory udostepnia mi garaz powiedzial, ze musze wymienic rowniez olej w BEBNIE W SPRZEGLE.
Z uwagi na to,ze nigdy jeszcze nie patrzalem do automatycznej skrzyni biegow, pytam Was. O co mu chodzilo? Beben na sprzegle??? Czy mu sie cos nie pomieszalo?
Pozdrawiam Was - taurus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Mar 29, 2006 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poniekad gosciu ma racje.chodzi mu o przekladnie hydrokinetyczna.to taka banka w ktorej miesci sie b.duzo oleju. w moim aucie pelna wymiana to prawie 8 litrow a bez teggpo "bebna" ok 5litrow(dane przyblizone). w zwiazku z tym duzo zostaje.nie domyslam sie jednak jak z tego czegos spuscic olej bez rozbierania calej skrzyni. za kazdym razem wymienialem olej tak bez spuszczania z "bebna" i wszystko dziala. zobaczymy co powie na to rafal.
pozdrawiam!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
taurus
*
*


Dołączył: Feb 18, 2006
Posty: 469
Skąd: Bielsko-Biala

PostWysłany: Sro Mar 29, 2006 12:28    Temat postu: Byk Odpowiedz z cytatem

Esdarku!
Po pierwsze dziekuje za blyskawiczna odpowiedz Very Happy
Po drugie: moj nieszczesny mechanik powiedzial mi przed wyjazdem, ze po remoncie skrzyni wymienia sie olej po 2000 - 3000 km.
Ja spytalem go wtedy tylko czy cale 12 litrow z groszem na co on, ze nie, tylko zwykla wymiana. To bedzie ok 5 litow. Nic wiecej niewspominal. Co prawda ja juz wiecej na tym oleju zrobilem ( moze jakies 4500 -5000) Jak na razie zauwazylem tylko, ze po 2,5 miesiacach musialem dolac 1 litr, bo zerzarl. Moze dopiero po calych 10000km wymienic cale 12 litrow?
Pozdrawiam - taurus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Mar 29, 2006 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napewno najlepiej by bylo wymienic caly olej ale nie domyslam sie czy istnieje taka mozliwosc bez demontazu skrzyni....
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
taurus
*
*


Dołączył: Feb 18, 2006
Posty: 469
Skąd: Bielsko-Biala

PostWysłany: Sro Mar 29, 2006 12:53    Temat postu: Byk Odpowiedz z cytatem

No to jednak poczekamy co powie ASU.
Dzieki Esdarku.
Pozdrawiam moj kraj i krajanow - taurus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Mar 29, 2006 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mow mi z malej litery....Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
taurus
*
*


Dołączył: Feb 18, 2006
Posty: 469
Skąd: Bielsko-Biala

PostWysłany: Sro Mar 29, 2006 16:01    Temat postu: Byk Odpowiedz z cytatem

Pokornie prosze o wybaczenie Panie esdarku.
Niechaj stanie sie wedlog Panskiej woli.
taurus Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Sro Mar 29, 2006 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swego czasu po dość długim postoju mojego windstara poziom oleju wzrósł o jakieś 50 może i więcej %. Oczywiście przed uruchomieniem silnika. Tak sobie myślę że teraz kiedy na dniach będę wymieniał olej po zrzuceniu miski zostawie go na likka dni , może tydzień bez miski niech obcieka. Choć wiadomo że i tak wszystko nie zejdzie, ale zawsze w wyższym procencie zostanie wymieniony. Choćby ten litr czy półtora zawsze coś.
_________________
Wojtek
Ford WINDSTAR 3,8 LX /95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Sob Kwi 01, 2006 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musialbys auto wywrocic na bok na ten na ktorym jest skrzynia jezeli jest wzdluznie z autem to trzeba go postawic w pionie na bagazniku i wtedy zleci z konwertera olej samoistnie a jezeli jest skrzynie jak u mnie to wystarczy wywrocic na bok od strony kierowcy i pozostawic na pare godzin Smile A tak na powaznie to nie ma mozliwosci spuszczenia soczku z konwertera bez demontazu skrzyni z auta Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
taurus
*
*


Dołączył: Feb 18, 2006
Posty: 469
Skąd: Bielsko-Biala

PostWysłany: Nie Kwi 02, 2006 1:55    Temat postu: Byk Odpowiedz z cytatem

Juz to pisalem....JESTES THE BEST!!!! Very Happy Very Happy Very Happy
taurus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Kwi 05, 2006 14:01    Temat postu: sprzeglo Odpowiedz z cytatem

Rozwieje watpliwosci (odpisuje dopiero teraz bo wiekszosc czasu zajmuje mi dodawanie czesci do sklepu internetowego). Wiec w baniaku miesci sie okolo 3 litrow. Calkowite spuszczenie z nigo oleju nie jest mozliwe. Nawet po obruceniu go otworem w dol to i tak zleci nam okolo 2 litrow... Jednym slowem przy narmalnej wymianie oleju nie ma mozliwosci wymiany oleju w baniaku. Europejskie auta maja korki spustowe i tam jest chociasz czesciowa mozliwosc zlania oleju, natomiast w ameryknskich autach nie ma szans.

Pozdarwiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 8:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj panowie, a nie wiedza panowie co to jest wymiana dynamiczna? bo chyba wlasnie w ten sposob mozna wymienic caly olej i to bez demontazu skrzyni biegow... polecam http://automat.pl/infoserwis/oleje/tech/index.html
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem pod wrazeniem!!! a takie to proste:)
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To teraz montujemy po dwa kraniki? Very Happy Very Happy Very Happy A co z pianką?
_________________
Chrysler 300M 3,5 '99 gaz jedyny w okolicy - już nie
Chrysler Town&Country 3,8 '05
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy ten tekst ktos zrozumial do konca "Podany sposób wymiany dynamicznej jest opisem poglądowym i ma na celu przedstawienie różnic między wymianą oleju statyczną i dynamiczną. W praktyce w zależności od typu skrzyni występują znaczne różnice w procedurze dynamicznej wymiany oleju." nie spotkalem sie z osoba ktora by to zrobila lub kiedykolwiek robila Smile a 2 kraniki to se zalozymy na zlocie do browaru Smile Pozdr[/quote]
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja o takich kranikach myślałem.
Zastanawiam się nad wycieczką do MONSTER GARAŻ.
_________________
Chrysler 300M 3,5 '99 gaz jedyny w okolicy - już nie
Chrysler Town&Country 3,8 '05
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
cZyNo
*
*


Dołączył: Apr 12, 2005
Posty: 233

PostWysłany: Sro Kwi 19, 2006 0:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj robi sie tak, robi... nawet z amerykańcami, ale często trzeba dużo wiecej oleju niz 50% które podano na tym przykładzie....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Sro Kwi 19, 2006 6:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JARECEK napisał:
A czy ten tekst ktos zrozumial do konca "Podany sposób wymiany dynamicznej jest opisem poglądowym i ma na celu przedstawienie różnic między wymianą oleju statyczną i dynamiczną. W praktyce w zależności od typu skrzyni występują znaczne różnice w procedurze dynamicznej wymiany oleju." nie spotkalem sie z osoba ktora by to zrobila lub kiedykolwiek robila Smile a 2 kraniki to se zalozymy na zlocie do browaru Smile Pozdr
[/quote]

mysle ze ze zrozumieniem nie powinno byc problemu...z kranikami faktycznie przegiecie Wink ale tak sie wymienia olej, i sa serwisy ktore to robia bez problemu... wystarczy dokladnie poszukac na sieci...

oto kilka jeszcze opisow...
http://www.mazdaspeed.pl/obsluga/olej_asb.php

http://volvo-off.pl/index.cgi?ZrobToSam/Wymiana_Oleju_W_Automatycznej_Skrzyni_Biegow


pozdrawiam...
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Kwi 19, 2006 7:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem pod jeszcze wiekszym wrazeniem...
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Kwi 19, 2006 11:08    Temat postu: dynamiczna wymiana oleju Odpowiedz z cytatem

Powiem szczerze ze pierwszy raz slysze o takiej wymianie i ma to rece i nogi. Jednak widze ze nie jest to latwe.... Zbyt male dozowanie ilosci nowego oleju spowoduje ze skrzynia pojdzie "na sucho". Dla konwentera jest to bardzo niebezpieczne.... Znowu zbytnie przelanie niekorzystnie wplynie na uszczelniacze. A pozatym co znaczy plukanie konwentera ?? On w ten sposob nie nie wyplucze ?? Badej dalej taki jak byl. Dostanie nowy olej ale dostalby go tez przy wymianie statycznej. Jak dla mnie jest z tym zaduzo roboty. Toretycznie jest to mozliwe ale lepiej juz by bylo 3 razy wymienic olej ( 3 x po 1000 km ) i uzyska nie lepszy efekt niewiele wyzszym kosztem.....

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ANDREA
*
*


Dołączył: May 08, 2006
Posty: 26
Skąd: CZELADZ

PostWysłany: Wto Maj 09, 2006 21:27    Temat postu: Wymiana oleju w ASB Odpowiedz z cytatem

Pozdrawiam wszystkich. Jestem tu nowym użytkownikiem, co prawda gościem na tej stronie od zeszłego roku kiedy przywiozłem z Niemiec mojego WINDSTARA 3,0/96 byłem bardzo często, dopiero teraz postanowiłem się zarejestrować i zabrać głos.Od pewnego czasu jestem w posiadaniu książki do Winiego,jest w niej opisana dynamiczna wymiana oleju w ASB.Wygląda to mniejwięcej tak(nie jestem lwem z angielskiego i mój przekład może być niezbyt dokładny):
ustawić pozycjoner w pozycji P zaciągnąc ręczny.
uruchomić silnik,sprawdzić poziom oleju w ASB,wyłączyć silnik.
rozłączyć dolny metalowy przewódolejowy wchodzący do chłodnicy
na końcówkę metalowego przewodu założyć około 1metra przewodu gumowego,zatkać otwór w chłodnicy uważając na uszczelkę,końcówkę przewodu gumowego włożyć do naczynia o poj. około 15 litrów.
uruchomić silnik ma pracować na wolnych obrotach
z węża będzie wypływał silny strumień oleju,gdy strumień osłabnie natychmiast wyłączyć silnik, będzie to trwać około 40-60 sekundpowinno wyplynąć około 1,9-2,8 litra oleju.
wlać do skrzyni 9,5 litra oleju, uruchomić silnik ma pracować około 2-3minut,oczywiście do momentu kiedy z węża przestanie wypływać silny strumień oleju,powinno wypłynąć 9,5litra oleju.
zdemontować wąż zrurki,zamontować rurkę na miejsce w chłodnicy,upewnić się czy połączenie jest szczelne.
wlać do skrzyni 1,9litra oleju.
uruchomić silnik,sprawdzić szczelność układu,przejechć pozycjonerem przez wszystkie pozycje i sprawdić poziom oleju.
wszystkie te prace należy wykonać w idealnej czystości.
Nie wiem czy mój przekład jest prawidłowy,można to sprawdzićw chodząc
na stronę AUTOZONE przez LINKI. Embarassed
I TO BY BYŁO NA TYLE.
_________________
POZDRAWIAM WSZYSTKICH FORD WINDSTAR 3,0/96 ZAGAZOWANY BARDZO DOBRZE, DWA Z PLUSEM.


Ostatnio zmieniony przez ANDREA dnia Sro Maj 10, 2006 19:55, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Maj 10, 2006 9:04    Temat postu: dynamiczna wymiana oleju Odpowiedz z cytatem

Witamy i czemu tak pozno ?? Very Happy

Opis jest dobry, ale ja np. nie jestem zwolennikiem takiej wymiany. Zauwaz ze przy wymianie dynamicznej nie ma nic powiedziane o wymianie filtra czy dokladnym wymyciu miski Very Happy Moim zdaniem to jest wazniejsze a wymiane dynamiczna mozna robic przy bardzo spalonym oleju ale wtedy to lepiej zrobic remont skrzyni.
Odradzam wszystkim takiego sposobu wymieniania oleju. Wystarczy ze cos pojdzie nie tak i mozna sobie tylko wiecej szkod narobic.

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ANDREA
*
*


Dołączył: May 08, 2006
Posty: 26
Skąd: CZELADZ

PostWysłany: Sro Maj 10, 2006 19:48    Temat postu: Wymiana oleju w ASB. Odpowiedz z cytatem

Witam.
Jak to mówią LEPIEJ PÓŻNO NIŻ WCALE.
Zgadzam się że ta metoda może być ryzykowna.ale wymiana 50%oleju przy metodzie grawitacyjnej jest dla mnie półsirodkiem.Kupując Winiego
pytałem poprzedniego właściciela kiedy wymieniał olej, ponieważ nipodobała mi się jego barwa i zapach (nie jest to mój pierwszy samochód z ASB ) ,powiedził mi żeprzechał około 10 tyś. nie specjalnie w to uwierzyłem.Po przyjeżdzie do domu oczywiście wymiana wszystkich oleji i filtrów. Po przejechaniu niespełna 10tyś. olej w ASB jest znowu do wymiany,nieklarowny izapach przepracowania, nie spalenia.Dlatego spróbuję teraz tej metody,może efekt będzie lepszy. Oczywiście będziemy to robić w dwie osoby.Wprowadze pewną zmianę,filtr oleju i czyszczenie miski przeprowadzę po wypompowaniu pierwszej porcji oleju a przed wlaniem 9,5 litra, prawdopodobnie miska będzie pusta.Metode tą podaje producent.
Następnym punktem w książce jest wymiana filtra i czyszczenie miski oraz magnesu.

Mam nadzieję że wszystko bedzie OK. Rolling Eyes
_________________
POZDRAWIAM WSZYSTKICH FORD WINDSTAR 3,0/96 ZAGAZOWANY BARDZO DOBRZE, DWA Z PLUSEM.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Lip 11, 2006 22:30    Temat postu: wymiana Odpowiedz z cytatem

Czekamy na wrazenia i opinie....

Pozdarwiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group