www.asu.pl :: Zobacz temat - co jest grane?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

co jest grane?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
anka
*
*


Dołączył: Mar 09, 2006
Posty: 147
Skąd: Debrzno

PostWysłany: Wto Cze 13, 2006 7:04    Temat postu: co jest grane? Odpowiedz z cytatem

powiedzcie mi ludzie co jest grane mam założony gaz od lutego br. w zimę spalał mi około 14 litrów/100 na trasie było o.k. ale teraz kiedy zrobiło się ciepło pali 18l a nawet 19l Crying or Very sad w czy może być przyczyna co sie stało mam chrysler Voyager 97 3.3 LE.
wiem ze teraz macie inne sprawy związene ze zlotem ale prosze was pomóżcie co mam zrobić gazownik powiedział że mam zatankować na innnej stacji bo to może być wina mieszanki ale pali tyle samo błagam pomóżcie bo nie wyrobię z kasą Crying or Very sad
pozdrowionka Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
GAZDA
*
*


Dołączył: Nov 23, 2005
Posty: 1018
Skąd: Rabka

PostWysłany: Wto Cze 13, 2006 8:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może zatankowany gaz byłlipny, a może ma teraz większe obciążenie przez klime?
czy gazownik podpioł to do swego komputera?
_________________
'96 FORD taurus GL 3.0 wagon

'91 CHRYSLER LeBaron GTC 3.0

ŚLEBODA ABO ŚMIERZĆ!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anka
*
*


Dołączył: Mar 09, 2006
Posty: 147
Skąd: Debrzno

PostWysłany: Wto Cze 13, 2006 10:48    Temat postu: co jest grane Odpowiedz z cytatem

klimy staraliśmy sie jeszcze nie używać( nie było ku temu jeszcze okazji) co jest więc powodem takiego wzrostu zużycia gazu. Po 1.5tys. mąż pojechał na przegląd do gazownika niby wszystko jest o.k. i co o tym sądzicie czy ktoś zna odpowiedź na to pytanie proszę pomóżcie
pozdrowionka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Wto Cze 13, 2006 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jaki typ instalacji masz zainstalowany?



tak btw .. nie wiem czy 30'C to nie jest pora na klime ;P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Garet
*
*


Dołączył: Feb 16, 2006
Posty: 267
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Wto Cze 13, 2006 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zacznijmy od najprostszych rzeczy:

W jakim stanie jest filtr powietrza?
Świece/przewody?
(może absurdalne ale też możliwe) Nie czujesz gazu stojąc koło samochodu? Może pali tyle samo tylko gdzieś jest nieszczelność?
Może ktoś dorzuci coś jeszcze.
_________________
Tees 3,1 V6 BIAŁY
Ludzie! Kochajcie stare baby!!!
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Cze 13, 2006 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

auto z gazem w lato powinno palic mniej niz w zime. moj pali w zime ponad 13 w miescie a w lato o litr mniej. fakt-jakosc mieszanki ma znaczenie ale filtry/przewody itp nie padaja z dnia na dzien.mnie sie np zwiekszylo kiedys spalanie o litr z powodu...zuzytych przewodow hamulcowych. niby dziwne a jednak nie. hamulce nie odbijaly i byly zdecydowanie wieksze opory. nic ci madrego nie podpowiem bo sam bym zglupioal ale poczekajmy na jarecka. no i zapodaj opis instalacji -wszystkim to moze tylko pomoc.
nic sie nie martw. na zlocie rozwiazemy wszelkie problemy:)
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Wto Cze 13, 2006 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie 14L na trasie a ile w mieście było poprzednio bo napewno nie mniej niż 17-18L te autka muszą palić dużo gazu bo jest co ciągnąć a druga ważna zecz to taka ze gdyby palil 14L w miescie to po 5 tys km masz do remontu głowice w aucie spalanie powinno sie zamknąć w granicach 17-18L na 100km w miescie a jeżeli wiecej jest to zalezy czy sie umie jezdzic amerykanskim automatem oszczednie bo to wiele oznacza co do twojego spalania jezeli to jest miasto to wcale nic dziwnego jezeli trasa to cos jest nie tak mój pali okolo 13,3 na trasie do 120km/h a w miescie nawet do 20L w zaleznosci od warunków drogowych a nie sa najlepsze ciagle omijanie dziur,korki,remonty itd... Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
anka
*
*


Dołączył: Mar 09, 2006
Posty: 147
Skąd: Debrzno

PostWysłany: Sro Cze 14, 2006 6:49    Temat postu: co jest grane Odpowiedz z cytatem

to nie jest sekwencja. według waszych wskazówek na forum załozylśmy gaz z parownikiem 140 itd. filtry powietrza są wymienione świece rówież po dokładnym wczorajszym przeliczeniu okazało sie że na trasie spalił 15.6 to też dużo w mieście to juz o wiele więcej bo 18.8
pozdrowionka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Cze 14, 2006 8:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...ale pisalas,ze radykalnie wiecej pali niz kiedys. skoro ja mam male autko z mikroskopijnym silnikiem i mi w miescie podchodzi pod 13l to ,jak pisze jarecek,van z silnikiem ponad 3 litry musi pochlonac te 17-18l. mozna ustawic spalnie na nizsze ale-jak juz pisalismy-stopisz zawory,gniazda,denka a nawet pokrzywisz czy rozwalisz glowice gdyz na ubogiej mieszance to sie przegrzewa strasznie(a generalnie na gazie jest juz cieplej!)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
anka
*
*


Dołączył: Mar 09, 2006
Posty: 147
Skąd: Debrzno

PostWysłany: Sro Cze 14, 2006 11:42    Temat postu: co jest grane Odpowiedz z cytatem

jak mąż jechał 500km na trasie to spalił 13l w lutym super ale teraz jechaliśmy do Słupska i zpowrotem około 400km spalił 15.6 no to chyba dużo nie sądzisz i to w ciepły dzień( bez klimy). ale i tez pisałam ze w mieście to pali ponad 18 no wiem ze to norma ale na trasie
i co o tym sądzisz. nie chodzi mi o to zeby drastycznie zmiejszyć mu dawke ale czy to jest normalne że w lato samochód pali więcej niz zimą i jaka jest tego przyczyna?
Wink pozdrowionka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Sro Cze 14, 2006 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak masz nawiew ustawiony? bo jesli na szybe to ponoc zalacza sie klima aby osuszysz powietrze i odparowac szybciej szyby...Wink
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
anka
*
*


Dołączył: Mar 09, 2006
Posty: 147
Skąd: Debrzno

PostWysłany: Sro Cze 14, 2006 14:01    Temat postu: co jest grane Odpowiedz z cytatem

nawiew mam ustawiony na twarz ale o co chodzi czy to ma coś wspólnego z ilościa spalanego gazu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Sro Cze 14, 2006 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy zalaczeniu nawiewu na szybe wlacza sie klima co zwiekszy spalanie o okolo 1-2 l gazu a co do spalania na trasie takiego to zalezy naprawde od wielu rzeczy w zime jedziesz spokojnie i powoli bo warunki drogowe do tego zmuszaja a w lecie wyprzedza sie autka i depta na prostych a kazda redukcja to wieksze spalanie napisz jaka masz instalacje to wiecej sie bedziemy mogli zastanowic co moze byc powodem czy jest to sekwencyjny wtrysk gazu czy zwykla instalacja mieszalnikowa Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
anka
*
*


Dołączył: Mar 09, 2006
Posty: 147
Skąd: Debrzno

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 6:28    Temat postu: co jest grane Odpowiedz z cytatem

to jest zwykła instalcja mieszalnikowa z parownikiem 140 nie sekwencja ale to juz pisałam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 8:46    Temat postu: Re: co jest grane Odpowiedz z cytatem

anka napisał:
nawiew mam ustawiony na twarz ale o co chodzi czy to ma coś wspólnego z ilościa spalanego gazu


ma znaczenie i na paliwie i na gazie, jesli wlaczyc klimatyzacje guziczkiem to spali ci troche wiecej czy to bedzie Pb czy LPG, jesli masz wylaczona klime to spali mniej, ale jesli masz wylaczona klime i ustawisz nawiew na szybe (szyba+nogi lub sama szyba) to klima wlacza sie automatycznie i spala wiecej mimo ze guziczkiem jest wylaczona...mam nadzieje ze to juz jasno wytlumaczone...Smile poza tym nikt nie mowi ze to akurat jest przyczyna, ale mozna sprawdzic, moze akurat to jest to...
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
anka
*
*


Dołączył: Mar 09, 2006
Posty: 147
Skąd: Debrzno

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 9:15    Temat postu: co jest grane Odpowiedz z cytatem

dzięki nie wiedziałam że ona może się sama włanczać Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
dex
*
*


Dołączył: Mar 23, 2006
Posty: 366
Skąd: GorzĂłw Wlkp.

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
A tak poza tym czy zmieniłaś już opony ???. Mają taki sam rozmiar jak zimóki?
_________________
Chrysler Town & Country 3,8 stown&go 2005.
Dodge Grand Caravan 3,3 Sport 02 - sprzedany
Grand Voyager 2,4i 1999- sprzedany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
anka
*
*


Dołączył: Mar 09, 2006
Posty: 147
Skąd: Debrzno

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 13:13    Temat postu: co jest grane Odpowiedz z cytatem

auto kupiłam w lutym ale niestety nie miało zimówek zmienilismy z mężem opony na przodzie z 215/65 R15 na 205/65 R15 bo takie ma alu a nie moglismy spotkać opon o tym samym rozmiarze tzn 215
czy to coś wpłyneło na spalanie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moglo wplynac, to jest okolo 2% mniejsza srednica, czyli jakies 13mm mniejsze kola zalozone, czyli wiecej musi krecic zeby jechac z ta sama predkoscia, licznik pewnie przeklamuje predkosc no ale o ile bedzie roznica w spalaniu to nie mam pojecia, moze skrzynia tez nie dziala poprawnie, choc obciazenie dla niej na tych kolach powinno byc mniejsze...

http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp?Rozmiar=215%2F65R15&tolerancja=2%25&imageField.x=79&imageField.y=14
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
maxt
*
*


Dołączył: Mar 23, 2006
Posty: 9

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
moglo wplynac, to jest okolo 2% mniejsza srednica, czyli jakies 13mm mniejsze kola zalozone,

Takie pytanie jakby "obok" : Jaki wpływ na średnicę opony ma zmiana szerokości opony?
Bo z tego co zrozumiałem anka zalożyła węższe opony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wystarczy znac zasade obliczania zaminnikow opon:) srednica opony 215/65/15" jest inna niz opony 205/65/15", dlaczego? Bo 215 to szerokosc w mm, 65 to profil w procentach tej szerokosci, czyli 65% z 205 to mniej niz z 215... zgadza sie? popatrz dokladnie na tej stronie co wyzej podalem jak sie oblicza opony...
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 0:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie chodzilo tutaj raczej o to jak sie liczy opony. jak rozumiem to bardziej koledze przyszlo na mysl ze mniejsze kolko/wezsze, tym mniej powinien palic.

wieksze kolo o wiekszej szerokosci ma wieksze opory toczenia, co za tym idzie wiecej potrzeba "mocy" silnika zeby je krecic.. i to sie przeklada na spalanie.

osobiscie uwazam ze taka mala roznica nie ma zadnego wplywu .. no chyba ze jezdzi na kapciu to wtedy jest roznica.


Ostatnio zmieniony przez dubelt dnia Sob Cze 17, 2006 13:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 8:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tyle,ze jeszcze nie braliscie pod uwage przeklamania licznika. mniejsze kolo na odcinku 1 km musi wykonac wiecej obrotow gdyz ma wiekszy obwod przez co na liczniku mamy wyzsza predkosc oraz zawyzany jest tez dystans. obszerniej pisalem o tym w jakims poscie o oponach wczesniej.
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
maxt
*
*


Dołączył: Mar 23, 2006
Posty: 9

PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 10:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki darryd. Przyznam się bez bicia , że tego nie wiedziałem. I faktycznie byłem przekonany że węższa opona=mniejszy opór toczenia i nic innego się nie zmienia.
A na stronkę podaną przez Ciebie nie zajrzałem z wrodzonego lenistwa Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group