www.asu.pl :: Zobacz temat -
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 



 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
mariuszx
*
*


Dołączył: Jan 19, 2009
Posty: 87

PostWysłany: Wto Lis 24, 2020 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakiś czas temu kupiłem Chevy Trans Sport 3.4 z 2001 roku.
Sprowadzony ze Szwecji. Co było najciekawsze i w sumie nadal jest, to perfekcyjnie utrzymanie wizualne - auto w środku prawie jak nowe, żadnych przetarć, przebarwień itp skórzej tapicerki zarówno siedzień jak i boczków czy pulpitu. Do tego świetnie utrzymane wszystkie komponenty - od elektryki, przez klimę itd.

Czujnik parkowania fabryczny i sprawny, uchylne elektryczne szybki, świetnie działająca elektryka siedzień zarówno regulacji jaki podgrzewanie - w moich Chryslerze to już te siedzenia tak sobie chodzą a rocznik 2002. Do tego elektrycznie odsuwane drzwi boczne oraz podwójne radio - pasażerowie mogli słuchać z innego źródła.
Jedyne mankamenty Chevy to wyrobione w środkowych fotelach dźwignie od odchylania oparć do tyłu i nieco rys na plastikach komory bagażowej. Jakieś detale na karoserii. Silnik i skrzynia pracowały świetnie, choć skrzynia wymagała jakiejś kontroli - od czasu do czasu przechodziła w tryb lekko szarpany z przypadku - można było jeździć kilka dni i nic a nagle zaczynała lekko szarpać przy zmianie.
Pewnie coś z jakimś kontaktem gdzieś.
Zawieszenie przednie w stanie dobrym, tylne amory - pneumatyczne i stabilizowane automatycznie nieco ciekły i choć nie siadał całkiem to widać że trzeba było je zmienić, co też zrobiłem.

To co mają te auta problematyczne to uszczelka pod głowicą - zaczęła i u mnie puszczać po prawie 2 latach od kupienia, i niedługo później poszło do oleju nieco płynu. Właśnie jechałem do mechanika by zostawić do naprawy, gdy mi się gość wpakował w tył i rozwalił klapę, błotnik itp. Auto co ciekawe nadal jeździ bez problemu ale oczywiście dowód zabrali.

Byłem ostatnio obejrzeć Chevy Uplandera - nieco nowsza wersja, 7 lat młodszy od mojego i na zdjęciach wyglądał interesująco, ale na żywo to jednak nie to samo - samochód wyraźnie zmęczony życiem i wyglądał nie na 7 lat młodszy a 7 lat starszy. Kupa drobiazgów do roboty, skóra siedzień jeszcze nie poprzecierana ale sucha i wyraźnie spękana itp. parę przecięć miała. Mechanicznie mnóstwo rzeczy do poprawki lub wymiany i .... ślady płynu chłodzenia w oleju już były - szkoda zachodu było.

Ogólnie mówiąc, ubezpieczalnia wyceniła koszty naprawy na nieopłacalne. Gdyby nie głowica to jeszcze bym się skusił, a tak to ciągle mnie kusi ale sensu nie ma. Pójdzie na części. Najlepiej by było to i owo do innego przełożyć tzn. cały środek, klimę, elektrykę itd.
_________________
Chrysler 300M 2002, 3.5 ("ostał się tylko jeden")
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group