www.asu.pl :: Zobacz temat -
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 



 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Wuja
*
*


Dołączył: Nov 01, 2019
Posty: 3

PostWysłany: Pią Lis 01, 2019 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam szanownych użytkowników

Mam Dodge G/caravana 3,3 od niedawna i wiedziałem co kupowałem, lubię dłubać w takich autach

Auto ogólnie fajnie jedzie ale przy zatrzymaniu na D,R,3,L stuka nieregularnie, niejednostajnie czasem przestaje na chwilę potem znowu stuka/szarpie bardzo delikatnie, jest to odczuwalne i trochę upierdliwe i czasem wywali błąd i po kilku odpaleniach zniknie ten błąd. Niestety ELM327 mi zaginął i nie mogę odczytać nic. Puszczę hamulec i jedzie normalnie, biegi zmienia płynnie do góry i na dół. przy ok 1500 obr/min czasem szarpie, na rozgrzanej skrzyni przy starcie czasem potrzebuje jakby chwili zastanowienia i ruszy. olej wymieniony z filtrem skrzynia odpowietrzyła się w sumie weszło ok 6L płynu. mam wycieki przy czujnikach prędkości i wiem że to normalne w tych autach. Gdzieś tam wyczytałem że w tych skrzyniach padają zawory sterujące ale objawy są inne niż moje wtedy. nie znalazłem nigdzie podobnego przypadku w internetach więc liczę na waszą pomoc

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lis 01, 2019 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaki olej wlałeś? przy tych czujnikach są przewody cinkie od chłodzenia. zobacz czy nie puszcza przy opaskach zaciskowych
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wuja
*
*


Dołączył: Nov 01, 2019
Posty: 3

PostWysłany: Nie Lis 03, 2019 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlałem MOPAR ATF 4+
Faktycznie jest dość mokro wokół czujników ale nie miałem możliwości zbytnio zainteresować się tamtym miejscem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lis 04, 2019 5:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ELM327 to ty chyba dużo nie sczytasz błędów w tym aucie, który to rok auta?
w tych autach odczytuje się kody błędów wysiedlane na liczniku za pomocą przycisków trip i reset znajdziesz gdzieś filmik na yutube jak to się robi, sprawdź jeszcze poziom oleju w skrzyni na rozgrzanej skrzyni i na pracującym silniku (bo tak prawidłowo sprawdza się poziom oleju w skrzyni)
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wuja
*
*


Dołączył: Nov 01, 2019
Posty: 3

PostWysłany: Sro Lis 06, 2019 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIe no cudów nie oczekuje po elm ale coś tam czytał.
olej w skrzyni jest widać go na bagnecie, wiem jak się sprawdza, tyle to ogarniam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group