www.asu.pl :: Zobacz temat - Wyciek ze skrzyni Chrysler Voyager 3.3 96r.
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wyciek ze skrzyni Chrysler Voyager 3.3 96r.

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
diabolo88
*
*


Dołączył: Oct 10, 2016
Posty: 54

PostWysłany: Wto Lis 27, 2018 10:34    Temat postu: Wyciek ze skrzyni Chrysler Voyager 3.3 96r. Odpowiedz z cytatem

Problem jak w opisie. Cieknie na dole pod łączeniem skrzyni i silnika. Mechanik powiedział, że to nie będzie uszczelniacz tylko wyciek z pompy oleju. Szukałem w necie, ale nic o pompie olejowej nie znalazłem. Może ktoś mnie oświecić jak wygląda uszczelnienie tej pompy i ile to może kosztować? Z tego co zauważyłem jest to element odkręcany od skrzyni więc czy trzeba ściągać skrzynię do naprawy? Z góry dzięki za pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
easy_rider
*
*


Dołączył: Mar 01, 2009
Posty: 4

PostWysłany: Nie Gru 02, 2018 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak mechanik tak powiedział to pewnie cieknie z pompy. Uszczelka pompy to koszt 10 zł, lecz żeby ją wymienić trzeba wyciągnąć skrzynię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
diabolo88
*
*


Dołączył: Oct 10, 2016
Posty: 54

PostWysłany: Sro Gru 05, 2018 9:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No trudno. Chciało się jeździć amerykańcem to trzeba teraz becelen Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
diabolo88
*
*


Dołączył: Oct 10, 2016
Posty: 54

PostWysłany: Wto Kwi 16, 2019 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy mechanik mówił prawdę czy nie, ale wiem, że skrzynia naprawiła się sama Very Happy Najpierw została zalana Valvoline ATF do starych aut, który miał zmiękczyć uszczelki i je zregenerować. Wlałem potem wynalazek LM do regeneracji uszczelek żeby wzmocnić działanie, ale nie zadziałał. Po jakimś czasie wlałem drugi bo stwierdziłem, że skoro czeka mnie zrzucanie skrzyni to już niczemu nie zaszkodzi. Preparat miał zadziałać po ok. 800 km. Od tego czasu przejechałem min. 10 tys. i po ostatniej długiej jeżdzie (OK. 1000 KM) po powrocie do domu okazało się, że wyciek zniknął. Od tamtego czasu przejechałem ok. 3, 4 tys. i olej nie znika. Nie wiem czy zadziałała czarna magia LM czy wyciek ustąpił z innego powodu, ale nie muszę zrzucać skrzyni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Wto Kwi 16, 2019 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niewiem na jakim Ty wynalazku jezdzisz, ale jesli to nie orginalny Mopar ATF, to predzej czy pozniej i tak bedziesz skrzynie zrzucal, ale juz do remontu.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
diabolo88
*
*


Dołączył: Oct 10, 2016
Posty: 54

PostWysłany: Sro Kwi 17, 2019 9:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Valvoline ATF ze specyfikacją chrysler atf +4. https://www.valvoline.com/our-products/automatic-transmission-products/atf-4
Czepiasz się, że robię wodę z mózgów, że nie wiem co leję, a odnoszę wrażenie, że sam nie masz pojęcia o czym piszesz. Mopar nie jest jedyny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sro Kwi 17, 2019 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiedz masz w watku o oleju. Temat zamykam, bo juz nic nie wnosi, a skrzynia sie "naprawila"
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group