www.asu.pl :: Zobacz temat - Chewrolet Trans Sport 2002 4T65E usterka elektryczna?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chewrolet Trans Sport 2002 4T65E usterka elektryczna?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
slawol75
*
*


Dołączył: Dec 23, 2018
Posty: 11

PostWysłany: Nie Gru 23, 2018 16:25    Temat postu: Chewrolet Trans Sport 2002 4T65E usterka elektryczna? Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,
tytułem wstępu. Chewrolet Trans Sport 2002 4T65E błędy P1860B,P0753B, P0758B Jako że miałem przez 8lat PTS-sa 3.8V6 postanowiłem nabyć tytułowe auto. Po PTS miałem parę lat C8 w automacie, ale zatęskniłem za amerykańcem...no i kupiłem w Niemczech, ale z usterką skrzyni. Auto generalnie zadbane, w bardzo dobrym stanie technicznym z niewielkim przebiegiem (jak na swoje lata) 175 tyś... No ale problem jest w skrzyni z którym walczę długi czas. To co zostało zrobione:
- skrzynia wymontowana i otwarta, nic niepokojącego się nie ujawniło. Mechanicznie wszystko ok, zostały profilaktycznie wymienione tarczki na nowe
- konwerter został zastąpiony innym od jeżdżącego auta. Tyle tylko że od skrzyni z przed liftu, czyli z rocznika 1998 (przebieg auta niecałe 170 tyś). Nie wiem czy tutaj nie jest błąd, Konwerter wygląda identycznie
Po zmontowaniu błędy takie same. Więc szukamy w elektrozaworach:
- sprawdzenie wiązki od komputera do elektrozaworów - przejście ok
- wymiana elektrozawory TCC
Po zmontowaniu błędy takie same.

Następnie auto pojechało do Skrzyniarza w Poznaniu, Pana W... miał sprawdzić skrzynię pod katem elektryki. Zdublował to co było już zrobione. Stwierdził, że zaworów nie da się sprawdzić tzn. pokazują że jest ok a i tak mogą nie działać Shocked Mogę zostawić na generalny remont....

Auto wróciło do mechanika i następny etap:
- kupione nowe zawory acdelco za oceanem, wymienione i błędy takie same. Po rozmowie z Panem zajmującym się sprzedażą części do amerykanów (rozbiórka na części i czasem jakaś naprawa) kupiłem płytkę z kompletem zaworów od skrzyni która jeździła do końca.
Znów 1,5 dnia roboty przy wymianie i błędy takie same. Ręce Opadają
Auto cały czas w trybie awaryjnym, 1 bieg. Kolejny pomysł to wymiana komputera. Mam drugi na wymianę ale immobilaizer uniemożliwia odpalenie auta. Na amerykańskich stronach adaptują komputery,
https://www.youtube.com/watch?v=xOBPrU4v_CU
ale mnie ta sztuka się nie udała.
Ma ktoś jakiś pomysł? Wymiana elektrozaworów nie pomogła, piny we wtyczkach ok. Za oceanem, gdzie kupowałem elektrozawory stwierdzili że wina nie leży po stronie konwertera,. Pytanie z ich strony padło, jakie napięcie jest na skrzyni? Ile volt? Jak to sprawdzić? A może coś jeszcze innego? Komputer cały czas pokazuje błąd, błędy elektryczne Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pią Sty 04, 2019 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzwoń do serwisu ASU i umów się na wizytę.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
slawol75
*
*


Dołączył: Dec 23, 2018
Posty: 11

PostWysłany: Nie Sty 06, 2019 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak też i zrobię, chyba że podmiana kompa coś da o ile się to uda Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
slawol75
*
*


Dołączył: Dec 23, 2018
Posty: 11

PostWysłany: Nie Lut 03, 2019 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety podmiany kompa nic nie zminiła🙁 Jadę do asu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
slawol75
*
*


Dołączył: Dec 23, 2018
Posty: 11

PostWysłany: Pią Lut 08, 2019 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i sprawa się wyjaśniła. W ASU naprawili w godzinę, może dwie... Pan Rafał jest bardzo zajęty. Winowajcą był kabelek zasilający elektrozawory. Skrzyniarz w Poznaniu Pan Walkowiak do tego nie doszedł. Mimo iż prosiłem, aby zdiagnozował skrzynię elektrycznie...Nie doszedł do tego. Na końcu zaoferował remont skrzyni. Dziwna sprawa... Jeszcze raz dziękuję za pomoc ASU😀 auto w końcu hula jak należy Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pią Lut 08, 2019 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz racje, Pan Rafał zawsze zajęty, jego wiedza jak na młodego człowieka jest porażająca, wielu mu zaufało i tego nie żałuje. Powodzenia i szerokości.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group