www.asu.pl :: Zobacz temat - Pontiac Trans Sport 3.1 91r
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pontiac Trans Sport 3.1 91r

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Zygmunt P



Dołączył:
Posty: 0
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 12, 2004 10:35    Temat postu: Pontiac Trans Sport 3.1 91r Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie dotyczące jakichkolwiek instrukcji technicznych do Pontiaca TS 3.1 91r. Kupiłem taki samochód 6 miesięcy temu i nie mogę nigdzie dostać żadnej książki poświęconej temu samochodowi. Jeśli ktoś ma jakieś informacje gdzie mogę takie coś dostać lub ma taką książkę w postaci elekrtonicznej, byłbym bardzo wdzięczny za informacją. Może być w języku angielskim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Sie 12, 2004 11:21    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Witam. Raczej wątpie aby była taka instrukcja w formie elektronicznej dla użtkowników TS. Prędzej wydanie książkowe Pan znajdzie (jednak będzie bardzo ciężko). Jedynie w serwisach mają takie książki (z małymi wyjątkami) i profesjonalne wersje elektroniczne napraw, jednak nikt Panu nie odsprzeda takich rzeczy (program jest chroniony prawem autorskim).

Proszę spróbować w fun-clubach TS. Może tam ktoś ma dwie i odsprzeda.
W kazdym razie ma Pan nasze forum i portal www.asu.pl , kóry zawsze bedzie służył pomocą Very Happy .

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Zygmunt P



Dołączył:
Posty: 0
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sie 13, 2004 8:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za szybką odpowiedź. Mam kilka może podstawowych pytań. Pierwszy raz posiadam samochód z automatyczną skrzynią biegów i nie wiem jak można sprawdzić wiarygodnie stan oleju w skrzyni. Wiem gdzie jest bagnet, ale nie wiem czy najlepiej jest sprawdzać na rozgrzanym silniku, czy zimnym, czy przy pracującym silniku czy przy wyłączonym i czy długo "moczyć" bagnet w trakcie sprawdzania, czy raczej wsadzić i szybko wyjąć??
Mam uraz do warszawskiej stacji obsługi samochodów amerykańskich firmy "AUTOMARK". Nie polecam tam jeździć ponieważ za zwykłe zlutowanie przewodu od wentylatora na chłodnicy wzięli 100zł. Praca ta trwała ok 4 minut!!!!! Poza tym nic nie można się od nich dowiedzieć ani poradzić bo słyszy się -"proszę przyjechać zobaczymy" a takie zobaczenie kosztuje ok 100zł
Mam jeszcze poważny problem z przednim lewym hamulcem. Po 2 miesiącach od zakupu samochodu (Pontiac TS) zauważyłem że w umocowaniu zacisku hamulca montowanego na 2 śruby brakuje dolnej śruby. Dokupiłem więc oryginalną nową śrubę i wkręciłem. Wszystko było ok. i dokręciła się i trzymała jak należy. Problem w tym że gdy ostatnio sprawdzałem tą śrubę okazało się że jest luźna i kręci się w nieskończoność. Podejrzewam że jest uszkodzony gwint w który się ją wkręca. Czy można to jakoś naprawić, czy trzeba wymieniać część która posiada tem uszkodzony gwint? I jeśli jest to do naprawienia to ile to by mogło kosztować?
Z góry dziękuję za odpowiedź i wszystkich serdecznie pozdrawiam!! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Sie 13, 2004 12:04    Temat postu: Re TS Odpowiedz z cytatem

Co do stanu oleju to w przeciwienstwie do silnika poziom sprawdza sie na <b>WŁĄCZONYM<b> silniku. Na bagnecie sa 2 podzialki stanu oleju (kropki i kratka). Jeden to stan na zimnym silniku, a drugi na rozgrzanym ( najlepiej sprawdzic na zimnym a pozniej dla pewnosci na rozgrzanym ). Bagnet wsadza sie i wyciaga. Nie trzeba go tam dlugo moczyc Smile.

Co do hamulca to juz niestety robota dla tokarza lub trzeba kupic nowy ( badz uzywany ). Jesli tokarz podejmie sie zrobienia tulei (jesli jest mozliwosc) to koszt powinien wynosic nie wiecej nic 70-90 zł ( mysle ze tokarz juz cos wykombinuje Confused .

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Piotrek
*
*


Dołączył:
Posty: 124

PostWysłany: Pią Sie 13, 2004 20:13    Temat postu: Pontiak TS Odpowiedz z cytatem

mam pytanie do pana jak sie panu jeżdzi amerykanem sam mam na oku takowy ekzemplaż i nie wiem czy wchodzić w to czy dać sobie spokój prosze o komentaż ewentualnie namiary na sklepy bądz serwisy z góry dziękuje!...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Sie 13, 2004 20:27    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Hmmm.... Jeżdzi sie bardzo dobrze i wygodnie.
Jednak trzeba pamietac ze amerykanskie auta w wiekszosci sluza do "majestatycznej" jazdy. Mozna zapomniec o paleniu gum itp. W przeciwnym razie skrzynia bedzie bardzo szybko do roboty ( koszt od 2200 do okolo 3000). Jednak jesli uda Ci sie znalezc auto w dobrym stanie i bedziesz dbal o niego ( bez szalenstw i duzych predkosci ) to bedzie dlugo sluzyl. Amerykanskie silniki dzieki swojej pojemnosci nie sa tak wyzylowane przez co oszczedza sie silnik. Minusem jest spalanie ale TS lubia gaz wiec mysle ze mozna zalozyc. Co jakis czas trzeba niestety wlozyc troche pieniedzy ( ale wbrew pozorom czesci nie sa takie drogie i jest duzo uzywek na naszym rynku ). Ja juz wiem ze innym autem nie bede jezdzil niz amerykanskie Very Happy . Ogolnie mowiac LUKSUS Cool

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Zibi9



Dołączył:
Posty: 0

PostWysłany: Sro Sie 18, 2004 8:18    Temat postu: manual do TS 3.1 Odpowiedz z cytatem

Nie ma problemu:

1.Albo napisz co konkretnie potrzebujesz na http://www.reklama.home.pl/FORUM/index.php

2.Albo kup cala instrukcje Haynes'a-ksiegarnia PELTA(Warszawa) 827-66-14,jak nie maja to sprowadza,koszt ok 150 PLN.
_________________
Pozdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zibi9



Dołączył:
Posty: 0

PostWysłany: Sro Sie 18, 2004 19:53    Temat postu: dlaczego amerykany? Odpowiedz z cytatem

Ja tez z malym pytaniem:

Namawiam znajomego na (mini)vana made in USA ale on troche ciagnie w kierunku Merca Vito 2.3 96-99 (zwykly diesel).
Jak wygladaja ew.minusy Vito w stosunku do np.TS ?
bede wdzieczny za argumenty do dyskusji.

pozdr

Zibi
TS'96 3400 LA1
_________________
Pozdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Sie 27, 2004 21:14    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak jezdzi sie Vito ale przypomina mi on bardziej auto dostawcze do rozworzenia pieczywa rano. Natomiast TS i wyglada ladnie, jezdzi sie wygodnie i w koncu to amerykaniec Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tomek
*
*


Dołączył: Nov 27, 2004
Posty: 201
Skąd: Darlowo

PostWysłany: Sob Lis 27, 2004 21:53    Temat postu: instrukcje online Odpowiedz z cytatem

Podaje strone z ktorej niestety czesto kozystam.
http://www.autozone.com/servlet/UiBroker?UseCase=RG001&UserAction=beginRepairGuide
Polecam tez forum dyskusyjne
http://www.reklama.home.pl
pozdrawiam
Tomasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group