www.asu.pl :: Zobacz temat - Problem z chlodzeniem silnika i nadmuchem
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z chlodzeniem silnika i nadmuchem

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Przemo
*
*


Dołączył: Aug 12, 2007
Posty: 69

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2018 16:53    Temat postu: Problem z chlodzeniem silnika i nadmuchem Odpowiedz z cytatem

Witam mam problem z układu chłodzenia . Zastanawiam się czy może to być powód uszkodzonego termostatu. Brak ogrzewania w środku , gruba rura która idzie u góry pomiędzy silnikiem z chłodnicą po nagrzaniu silnika jest bardzo gorąca . Temperatura na wskaźniku dochodzi do połowy . Czy w całym układzie jest jakiś zawór który jest odpowiedzialny za uruchomienie nadmuchu . Może macie jakieś sugestie , pozdrawiam Przemo
_________________
CHRAYSLER VOYAGER 3.3 2003r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzysztof160
*
*


Dołączył: Nov 05, 2012
Posty: 11

PostWysłany: Sro Kwi 04, 2018 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie forumowicze!
Miałem taki sam problem z układem chłodzenia. Town & Country 3.8 2001.
Wymień i to szybko termostat. korek do chłodnicy i płyn. Piszę o płynie dlatego, że jak stosowałem inny płyn niż Prestone to działy się dziwne rzeczy z temperaturą silnika. (Może chodzi o temperaturę wrzenia Prestone ma +129 st. Celcjusza)
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Przemo
*
*


Dołączył: Aug 12, 2007
Posty: 69

PostWysłany: Sro Kwi 04, 2018 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Krzusztof160 . Zastanawia mnie ten płyn Prestone . Miałem problem z chłodnica oleju , przerdzewial mi i miałem wyciek . W sumie chyba od tamtego momentu wszystko się zaczęło. Wlalem woda z płynem anty. Może faktycznie tu jest problem . Teraz tak ten płyn trzeba mieszać z wodą czy trzeba zalać cały układ tym płynem.
_________________
CHRAYSLER VOYAGER 3.3 2003r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzysztof160
*
*


Dołączył: Nov 05, 2012
Posty: 11

PostWysłany: Sro Kwi 04, 2018 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Przemo!
Płyn kupisz np. na Orlenie (taniej będzie w hurtowni) w żółtej butelce. Gotowy do użycia. Nie trzeba z niczym mieszać. Cokolwiek masz w silniku wylej i zalej Prestonem. Jak pisałem wcześniej koniecznie wymień korek chłodnicy i termostat.
Pozdrawiam i szerokiej drogi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Kwi 05, 2018 4:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dodam od siebie że jak jest mało płynu w zbiorniczku wyrównawczym to też zanika ogrzewanie, jeżdżę też na Prestone a kupuje w sklepie petrostar bo jest taniej niż w markietach
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group