www.asu.pl :: Zobacz temat - Ubywajacy plyn chlodniczy Dodge Caravan 2003 3,3
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ubywajacy plyn chlodniczy Dodge Caravan 2003 3,3

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Quintus
*
*


Dołączył: Aug 20, 2017
Posty: 23

PostWysłany: Sob Paź 21, 2017 7:58    Temat postu: Ubywajacy plyn chlodniczy Dodge Caravan 2003 3,3 Odpowiedz z cytatem

Witam koledzy, potrzebuję drobnej pomocy w celnej diagnozie problemu.
Mianowicie ubywa płyn chłodniczy, czasem po trasie 300km nie znika nic, czasem po wyskoczeniu do sklepu i rozgrzaniu auta znikają ze 3 cm zbiorniczka. Dwukrotnie pojawił się wyciek - płyn pojawił się na osłonie dolnej zderzaka po stronie pasażera, wygląda jakby z chłodnicy. Wycieków brak na ciepłym silniku, pojawia się tylko przy całonocnym ostygnięciu. Powtórzę, pojawił się jedynie 2 razy. Za pierwszym razem wyciekło może pół szklanki, dziś po prostu widać wiszącą kroplę. Podczas jazdy wszystko suche, jednakże jest wrażenie zapachu płynu z chłodnicy. Węże suche, chłodnica na tyle na ile bez demontażu da się ocenić też sucha. Co to może być? Drobny wyciek, który wyparowuje podczas jazdy? Dlaczego nie pojawia się za każdym razem?
Poziom płynu w chodnicy - przynajmniej 5 cm od brzegu. Doradźcie - wymieniać chłodnicę?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
robisum1
Admin
Admin


Dołączył: Jul 14, 2009
Posty: 356

PostWysłany: Pon Paź 23, 2017 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim musisz zlokalizować ten wyciek .
Jakie to auto ?
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8 LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Quintus
*
*


Dołączył: Aug 20, 2017
Posty: 23

PostWysłany: Pon Paź 23, 2017 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dałbym głowę uciąć, że dane były w tytule tematu. Nieważne:)

Dodge Caravan 2003 3,3
Rozebrałem chłodnicę, ciężko ocenić czy cieknie, bo brudna. Wydaje mi się że w tym rogu gdzie się gromadziło, na łączeniu plastiku i aluminium jest syf z wycieku - jeśli tak to wyciek malutki i nieznaczny. Jednak układ wygląda tak, że znikąd indziej na zderzaku płyn by się nie zbierał.
Lamelki chłodnicy przy dotyku wysypują się ze starości, cały dół jakiś wygięty - jakby odkształcony od ciężaru po środku. Do założenia trafi nowy egzemplarz jutro i będe obserwował co dzieje się dalej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
robisum1
Admin
Admin


Dołączył: Jul 14, 2009
Posty: 356

PostWysłany: Pon Paź 23, 2017 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

By temat byl widoczny muszisz pisac bez polsich znakow Edytowalem juz jest widoczny
Ja gdy sprawdzalem chodnice klimy to podlaczylem ja pod kompresor, i włożyłem do wody -tak jak sprawdzanie opony -dętki .
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8 LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Quintus
*
*


Dołączył: Aug 20, 2017
Posty: 23

PostWysłany: Pon Paź 23, 2017 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A, to nie wiedziałem.

Nie będę świrował ze sprawdzaniem szczelności, nie dysponuję takim sprzętem. Optycznie nadaje się i tak na złom. Zamówiłem już nowy zamiennik, zobaczę, co będzie się działo dalej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Quintus
*
*


Dołączył: Aug 20, 2017
Posty: 23

PostWysłany: Pon Maj 21, 2018 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chłodnica wymieniona i wszystko w porządku.
_________________
Dodge Caravan 3,3SXT 2003
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group