www.asu.pl :: Zobacz temat - Alternator
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Alternator

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Sam naprawiam
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
baran124
*
*


Dołączył: Mar 02, 2011
Posty: 37
Skąd: Dobroszyce/Wrocław

PostWysłany: Nie Sie 13, 2017 11:53    Temat postu: Alternator Odpowiedz z cytatem

Witam. Wczoraj wracałem z wakacji z całą familia i mój voyek zrobił mi powtórkę z rozrywki. Zaraz na starcie w drogę powrotną po włączeniu nawiewu poczułem smród palonego kable. Jak się okazało padło ładowanie. Dojechałem na samym aku do obornik k / Poznania i koniec. Na szczęście jechał z nami szwagier i zamienialismy akumulatory. Jakoś dojechałem (ostatnio wróciłem na lawecie). Ktoś orientuje się ile kosztuje wymiana diod w alternatorze i czy to się opłaca. Używany koło 150zl. Pozdrawiam.Robert
_________________
CHRYSLER T&C 3,8 Pb+Lpg '96
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pon Sie 14, 2017 6:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brak ładowania niekoniecznie musi mieć związek z walniętymi diodami, mogł paść regulator napięcia, a z tego co się orientuje znajduje się w komputerze samochodu(chryslery tak mają).
Alternator i tak musi wylądować u specjalisty, zakładając, że regulator jest ok, to koszt naprawy i przegladu powinien wyniesc ok.150-200zl(nowe lożyska/tuleja, regeneracja komutatora, wymiana szczotek i ew.diody)
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
baran124
*
*


Dołączył: Mar 02, 2011
Posty: 37
Skąd: Dobroszyce/Wrocław

PostWysłany: Pon Sie 14, 2017 20:40    Temat postu: Alternator Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź. Dzisiaj rano alternator wyjety i zawieziony do elektryka. Wymiana szczotek i po sprawie. Koszt 20 PLN. Niby tylko 20 zł a tyle radości. Pozdrawiam.Robert Very Happy
_________________
CHRYSLER T&C 3,8 Pb+Lpg '96
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sro Sie 16, 2017 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O takie pierdoly trzeba dbac to sie tez zuzywa, na twoim miejscu majac automata i zaoszczedzone pieniadze z alternatora zawiozlbym jeszcze rozrusznik na przeglad, automata na linke nie zapniesz.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
robisum1
Admin
Admin


Dołączył: Jul 14, 2009
Posty: 356

PostWysłany: Sob Sie 19, 2017 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słyszałem ze mozna zapiąć na line, tylko nie wolno przekraczać jakiejś dozwolonej prędkości- ale to tylko ze słyszenia- nigdzie o tym nie czytałem .Kiedyś holowałem mesia w automacie i koles tak mówił-jego auto jego wola
. ,
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8 LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pon Wrz 11, 2017 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Starsze mercedesy w automacie tak mialy, ze mozna je bylo odpalic na linke, rozpedzajac do ok.40km/h.
Amerykanca tak nie odpalisz, tylko zarzniesz skrzynie.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Sam naprawiam Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group