www.asu.pl :: Zobacz temat - Spalanie Voyager
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Spalanie Voyager

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
kriss72
*
*


Dołączył: Nov 16, 2006
Posty: 44
Skąd: Śšwiecie n/W

PostWysłany: Pon Sty 23, 2017 13:27    Temat postu: Spalanie Voyager Odpowiedz z cytatem

Witam
Panowie mam problem z Voyager 3.3 L rocznik 98 zagazowany może mi ktoś parę rzeczy wyjaśni, bo co odwiedzam mechanika to podobno wszystko jest ok. Problem leży w spalaniu od pewnego czasu z tym walczę miasto benzyna 15-16 l gaz 23 l trasa bp. 13l gaz 16l przy spokojnej jeździe 110-120. To koszmarne spalanie zaczęło się jakiś czas temu zauważyłem na panelu gdzie wyświetla średnie spalanie wzrost 23-25 l kiedyś było na poziomie 12-15l i to obojętnie czy bp./lpg, co tak naprawdę odpowiada za przeliczanie tych wskaźników i ustalenie dawki paliwa. Wymieniłem dwie sondy, świece, kable i to nic nie pomogło auto ma katalizator, może jakiś czujnik jest walnięty, ale tu by chyba zapaliłby się czek. Może ktoś poleci dobrego mechanika/ gazownika w rejonie Bydgoszczy.
Pozdrawiam
Krzysztof
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 23, 2017 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

te spalanie w mieście benzyny to jest niestety ale w normie, na trasie też, to jest panie silnik 3,3 i pije tyle ile mu się wleje Laughing
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kriss72
*
*


Dołączył: Nov 16, 2006
Posty: 44
Skąd: Śšwiecie n/W

PostWysłany: Wto Sty 24, 2017 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Waldek i tu się z tobą nie zgodzę moje spalanie wcześniej było na poziomie miasto/ trasa pb. 13-11 l lpg 14-12 l oczywiście można i więcej ale ja nie mam 18 lat by buty na każdym skrzyżowaniu gaz do dechy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 24, 2017 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miasto i miasto Smile , ja jeżdżę tylko na benzynie bo nie mam lpg, mi w Warszawie według wskazań komputera spalanie waha się 15-16,5, na krótkich dystansach 2-3km w zimę było nawet 18,5Laughing , natomiast na trasie 13 litrów , takie wskazania przy spokojnej jeździe 90-100km/h i jeździe na oleju 10W40, gdy kiedyś jeździłem na oleju 5W30 na dystansie 500 kilometrów jazda w nocy wskazania komputera wskazywały 9,2-9,4 litra Shocked ,to teraz sobie przelicz auta 2 litrowe osobowe spalają z 10 litrów paliwa, nasze vany są ciężkie wyższe i maja większe silniki o 1,3 litra czym częściej się w mieście zatrzymujesz i ruszasz to spalanie niestety ale wzrasta, przy jeździe na lpg auto powinno spalić 20% więcej niż na benzynie no chyba że ktoś zuboży tak mieszankę ale to nie na długą metę dla silnika, wiem jak niektórzy piszą że im auta wciągają 20 litrów LPG a nawet więcej, a spalania lpg nie bierz po wskazaniu na komputerze
ps.
jest zima i auto więcej będzie paliło niż w lato, dłużej sie nagrzewa olej jest gęstszy w silniku, tak samo jak smar w przegubach i w łożyskach kół itp. więc większe są opory toczenia niż w lato więc i większe spalanie ot co Very Happy , nie wydawaj pieniędzy na mechaników tylko tankuj i śmigaj Wink
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kriss72
*
*


Dołączył: Nov 16, 2006
Posty: 44
Skąd: Śšwiecie n/W

PostWysłany: Wto Sty 24, 2017 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Waldek i te wskazania moim zdaniem są ok 18,5 l zimą, ale nie 23-24 l gazu coś jest nie tak wcześniej zimą jak dojeżdżałem do pracy spalanie było w granicy 16 L a teraz jest koszmar żeby na 43 L gazu nie zrobić 190 km. Chyba sam byś szukał przyczyny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kriss72
*
*


Dołączył: Nov 16, 2006
Posty: 44
Skąd: Śšwiecie n/W

PostWysłany: Pią Sty 27, 2017 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie dzisiaj podłączyłem się pod komputer i wykazało dwa błędy P0403 I P1698 czy ktoś może mi coś na ten temat powiedzieć czy to ma też wpływ na spalanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Sty 28, 2017 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1698 No messages received from the electronic transmission control module or the Aisin transmission controller.
403 An problem was detected in the EGR solenoid control circuit.
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kriss72
*
*


Dołączył: Nov 16, 2006
Posty: 44
Skąd: Śšwiecie n/W

PostWysłany: Nie Sty 29, 2017 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

waldek44 czy to jest coś poważnego jak lub gdzie mam się udać by te usterki naprawić czy jest to problematyczne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 30, 2017 5:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trochę dobrej woli i z twojej strony by się przydało Rolling Eyes skopiuj sobie te dwa opisy błędów co tobie podałem w przeglądarkę Google, YouTube, poczytaj trochę i będziesz tyle samo mądry co i ja
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group