www.asu.pl :: Zobacz temat - pontiac 3.1 uszkodzony silnik
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

pontiac 3.1 uszkodzony silnik

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Grzes23
*
*


Dołączył: Oct 17, 2011
Posty: 50
Skąd: Chojnice

PostWysłany: Pią Lis 11, 2016 22:56    Temat postu: pontiac 3.1 uszkodzony silnik Odpowiedz z cytatem

Witam. Auto to Pontiac grand prix 3.1 1993r. Robiłem nim ostatnio bardzo długie trasy i nic nie wskazywało że coś się dzieje z silnikiem, problem pojawił się nagle. Po postoju ok. 1 godz. Odpalając rozrusznik trochę przekręcił i się zatrzymał a kontrolki zgasły po czym dalej zakręcił i odpalił dość głośno hałasując, dźwięk jak by klepały głośno wszystkie zawory. Pomyślałem, że może przeskoczył rozrząd... Moje pytanie, czy to w ogóle możliwe na łańcuchu? Bardzo proszę o podpowiedź i z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Grzes23
*
*


Dołączył: Oct 17, 2011
Posty: 50
Skąd: Chojnice

PostWysłany: Sob Lis 12, 2016 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zabrałem się dziś za silnik i okazało się, że to jednak rozrząd. Został zmielony jeden ze ślizgów łańcucha. Nie wiem tylko czy przy okazji nie przeskoczył łańcuch o 1lub 2 zęby dlatego mam pytanie, czy ktoś wie jak sprawdzić ustawienie rozrządu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Wto Lis 29, 2016 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem pewien czy to slizg lancucha, tam rorzad jest krociutki jak w maluchu, walek rozrzadu jest przeciez w korpusie.
Tak to u Ciebie wyglada http://www.rockauto.com/en/moreinfo.php?pk=1826944&cc=1255834&jsn=521
Popychacze hydrauliczne masz wszystkie cale, bo w tych silnikach i 3.4 lubialy padac liftery, jak stosowalo sie nie ten olej co fabryka zalecala.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Grzes23
*
*


Dołączył: Oct 17, 2011
Posty: 50
Skąd: Chojnice

PostWysłany: Nie Gru 04, 2016 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedź) To jest dokładnie to. Wymieniłem już rozrząd, bo ten ślizg i łańcuch był uszkodzony. Moje wątpliwości budzi tylko ustawienie rozrządu, według tego co znalazłem w internecie powinien być ustawiony według cech na kołach zębatych i tak zrobiłem, złożyłem a po odpaleniu chodzi jakby nie na wszystkie gary.... Nie wiem może cofnąć go o 2 zęby tak jak było a nie według cech na kołach? Popychacze są w porządku, olej leję Petrocanada 5w30 i zawsze było OK aż do awarii rozrządu(rozsypał się ślizg i plastikowe kawałki dostały się między łańcuch a zębatkę, pękło jedno ogniwo łańcucha ale się nie zerwał)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Grzes23
*
*


Dołączył: Oct 17, 2011
Posty: 50
Skąd: Chojnice

PostWysłany: Wto Gru 06, 2016 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat można uznać za zamknięty. Rozrząd ustawiłem dobrze, do tego nowe świece, filtr oleju, olej i płyn chłodniczy i silnik pracuje elegancko. Wniosek z tej przygody taki, że choć rozrząd na łańcuchu i nic nie słychać, a auto ma juz przejechane 200tys.km, to warto profilaktycznie sprawdzic stan łańcucha i napinacza. U mnie uszkodzony slizg(napinacz) uszkodził łańcuch a rozrząd przestawił się o dwa zęby. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Wto Gru 06, 2016 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje za determinacje i pozytywne zakonczenie Smile
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group