www.asu.pl :: Zobacz temat - prad spoczynkowy
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

prad spoczynkowy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Sro Wrz 14, 2016 9:37    Temat postu: prad spoczynkowy Odpowiedz z cytatem

Witam,
Spaliłem alternator w Windstarze 3.0 97r. No prawie, poszedł dym, jeszcze działał, ale nie nadawał się do regeneracji. Po zamontowaniu nowego mechanik sprawdził pobór prądu na boczniku wpiętym do akumulatora i wyszło że bez odpalania silnika z akumulatora jest pobór 13A. Wystarczy przekręcić kluczyk by zapaliły się kontrolki i coś zużywa 150W. Oczywiście wszelkie lampki wew. wygaszone, zresztą pobierają one tylko 4A dodatkowo. Co może pobierać taki prąd i w jaki sposób namierzyć go? Dzisiaj mechanik będzie wyciągał po kolei wszystkie bezpieczniki ze skrzynki wysokoprądowej (z komory silnika) ale obawiam się, że nie jest to taki trywialny przypadek. Czy miał ktoś podobny przypadek?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Sob Wrz 17, 2016 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dostałem diagnozę że akumulator do wymiany i że miałem złą masę. Kupiłem nowy akumulator a stary (4 letnia Varta) dla testu podpiąłem pod prostownik. Miał 12V a prąd ładowania 2,5A. Na mój rozum jeśli jest zwarcie to napięcie powinno być niższe a wskazówka ładowania powinna mi przekręcić się na około osi. Po kilku godzinach napięcie wzrosło do 13V i prąd ciągle 2A. Czy tak zachowuje się akumulator który miał mi spalić alternator? Czy też zła masa zniszczyła mi alternator a akumulator jest dobry? Jak mam sprawdzić aku?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
helandal
*
*


Dołączył: Sep 14, 2016
Posty: 9

PostWysłany: Pią Wrz 30, 2016 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale po co chcesz go sprawdzać skoro już kupiłeś nowy. Wywal go i tyle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group