www.asu.pl :: Zobacz temat - Voyager 2.8 nietypowa usterka automatycznej skrzyni biegow
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Voyager 2.8 nietypowa usterka automatycznej skrzyni biegow

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
kris77
*
*


Dołączył: Jul 21, 2016
Posty: 1

PostWysłany: Czw Lip 21, 2016 15:04    Temat postu: Voyager 2.8 nietypowa usterka automatycznej skrzyni biegow Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.
Przesiadłem się z Voyagera 2.4 99r., skrzynia zwykła do 2.8 crd 2006, 4 biegowy automat. Przebieg autentyczny 190 000. Pojazd lekko zaniedbany.
Wymieniłem wszystkie filtry, oleje i mam dziwny problem z skrzynią biegów.
Podczas jazdy zmiana biegów prawie nie wyczuwalna, lecz gdy ruszam czuję jakby był zaciśnięty hamulec. Gdy zwalniam, w ostatniej fazie hamowania auto staje jak wryte aż się buja. Na P i N auta nie da się ruszyć ręcznie. Sprawdziłem wszystkie koła czy nie są zaciśnięte hamulce i wszystko jest ok. Jak mam podniesione przednie koło to na P jak i na N ruszając kołem czuję jakby był włączony bieg. Czasem po hamowaniu i puszczeniu hamulca auto jakby lekko rusza ale za chwilę staje i koniec. Muszę dać dużo gazu by ruszyć, choć przy małej prędkości auto swobodnie jedzie i nie wyczuwam by hamowało. Na P i N dając gazu nic się nie dzieje.
Wprawionych w automatach proszę o info co i jak sprawdzić by zdiagnozować usterkę.
Byłem u mechanika od Voyagerów, stwierdził że pierwszy raz coś takiego widzi.

PS: Samochód dopiero został kupiony i stał przed zakupem ok. 3 miesiące w garażu z padniętym akumulatorem. Akumulator nie dało się uratować został kupiony nowy. Auto też zauważalnie mocno się grzeje chyba przez zapchaną od przodu chłodnicę klimatyzacji. Płyn chłodzący wymieniony (był koloru rdzawego, mocno zabrudzony). Auto na razie stoi, robię nim krótkie trasy np. do mechanika.


Ostatnio zmieniony przez kris77 dnia Czw Lip 21, 2016 21:49, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
robisum1
Admin
Admin


Dołączył: Jul 14, 2009
Posty: 356

PostWysłany: Czw Lip 21, 2016 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kris napisz jeszcze raz temat bez używania polskich znaków ew daj pw to go wkleje
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8 LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group