www.asu.pl :: Zobacz temat - Czy uszkodzona stacyjka moze miec wplyw na rozladowanie akum
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy uszkodzona stacyjka moze miec wplyw na rozladowanie akum

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
MrRagaFull
*
*


Dołączył: Sep 18, 2015
Posty: 8

PostWysłany: Pią Gru 04, 2015 14:19    Temat postu: Czy uszkodzona stacyjka moze miec wplyw na rozladowanie akum Odpowiedz z cytatem

Pytanie do fachowców i nie tylko. Czy uszkodzona stacyjka,może mieć wpływ na rozładowywanie aku? Nowy aku. pada po 4 dniach postoju.Stacyjka zaś ma taki feler,że działa bez kluczyka. Czytałem że pozostawiony kluczyk w stacyjce, powoduje żarcie prądu(niektóre systemy są dalej aktywne). Moja stacyjka zachowuje się tak,jak by siedział w niej kluczyk skoro działa bez niego,więc może to jest przyczyną? Auto to Chevy Lumina APV z 93r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MrRagaFull
*
*


Dołączył: Sep 18, 2015
Posty: 8

PostWysłany: Pią Gru 04, 2015 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dodam że po wyłączeniu zapłonu,nic nie działa (radio,szyby, nawiewy itd)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
robisum1
Admin
Admin


Dołączył: Jul 14, 2009
Posty: 356

PostWysłany: Sob Lut 20, 2016 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi kiedyś w Lumince żarł prąd zamek w dziwach kierowcy tzn musiałem idealnie prosto wyciągnąć kluczyk bo jak było trochę odchylenia od pionu to żarł aku .
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8 LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kzyho
*
*


Dołączył: Mar 23, 2005
Posty: 124
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Lut 25, 2016 9:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jak naprawiles to? Przeczyszczenie czy jakas wymiana?
Bo to moze tez byc dobry trop w moim przypadku...
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8 V6 '93 LPG
Ford Consul 2.8 '73 coupe LPG   Ford Transit 2.0 Concorde 500RS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
robisum1
Admin
Admin


Dołączył: Jul 14, 2009
Posty: 356

PostWysłany: Czw Lut 25, 2016 9:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh wtedy a było to jakieś 15 lat temu ,dałem go do mechanika ,a on wymienił coś tam i pomogło .Nie wiem co ale pomogło

przed wizyta jeździłem ze 3 miechy z odłączonym centralnym i wiem ze to na pewno to była ta przyczyna .

A przy okazji wie ktoś jak sprawdza się czy coś żre aku na postoju .Wtedy ten elektryk podłączył probówkę do aku i czegoś jeszcze i kazał wyłączyć wszytko w aucie i jak mu sie żarówka świeciła w probówce to powiedział ze coś żre prąd .
Chciałbym teraz sam znać ten sposób bo wydaje mi się ze coś żre prąd w moim drugim autku .
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8 LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kzyho
*
*


Dołączył: Mar 23, 2005
Posty: 124
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Lut 26, 2016 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Multimetr wrzuć w obwód. Najpierw między jedną klemą a aku z pomiarem amperów. Jak Ci tam wyjdzie jakaś wartość typu 0,2 i więcej, to gdzieś coś bierze.
Dokładniej można potem sprawdzać w skrzynce bezpiecznikowej wyjmując poszczególne bezpieczniki i w to miejsce zamykając obwód multimetrem.

U mnie aku najbardziej zjada radio z tego co wyszło. Dziwne tylko, że wcześniej jakoś było w miarę OK, a teraz to jak wrócę z pracy i auto stoi do rana, to rano kręci, ale już mocno słabo. A jakoś nie podejrzewam, żeby radio zaczęło zjadać więcej niż wcześniej.
Druga opcja to oczywiście, że zjadanie prądu było takie samo (dość wysokie swoją drogą u mnie wychodzi), a po prostu aku już słabo trzyma i bardziej się poddaje.
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8 V6 '93 LPG
Ford Consul 2.8 '73 coupe LPG   Ford Transit 2.0 Concorde 500RS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group