www.asu.pl :: Zobacz temat - Trans Sport 3.4 2001 brak iskry. Pomocy!
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Trans Sport 3.4 2001 brak iskry. Pomocy!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
maciascool
*
*


Dołączył: Mar 06, 2015
Posty: 4

PostWysłany: Nie Paź 04, 2015 9:59    Temat postu: Trans Sport 3.4 2001 brak iskry. Pomocy! Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Zakupiłem Cheviego Trans sport 3.4 z uszkodzoną uszczelką pod głowicą- norma. Silnik przeszedł gruntowny remont wszystkie uszczelki , pierscienie zaworki itd... zostały wymienione. Silnik włożony na swoje miejsce kręci ale nie odpala -powodem brak iskry!!! Diagnosta nie widział żadnego problemu podczas testu wyskakiwał jeden błąd P0412 który nijako ma się do iskry. Dodam że cewkę sprawdzaliśmy, czujnik położenia wału wraz z kołem zamachowym wymieniliśmy i tak od miesięcy stoję w miejscu. Diagnosta mówił że prawdopodobnie jest coś nie podpięte. I w sumie mam jedną wtyczkę na 2 pinki wychodząca z wiązki która prowadzi do alternatora i cewki zapłonowej tylko i tu moje zapytanie nie wiem gdzie to powinno być wpięte. Oznaczenie na wtyczce PED 44 kable pomarańczowy i pomarańczowy z czarnym paskiem. podejrzewam że to jakieś zasilanie. Bardzo potrzebuję pomocy może to banalna sprawa auto podaje paliwo, kręci coś jakby nie dawało sygnału z kompa bo na cewkach jest napięcie dodam że kable i świece są nowe.
Poratujcie!!!
Zdjęcia wtyczki:
http://zapodaj.net/b8580428e2788.jpg.html
http://zapodaj.net/90338f2835596.jpg.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Nie Paź 04, 2015 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niechce Cie wprowadzac w blad,bo na chwile obecna nie pamietam,ale czujnik polozenia walu odpowiada za wtryski,wiec podawanie paliwa a czujnik walka rozrzadu za iskre(no chyba ze jest na odwrot),sprawdz czy masz podpiety czujnik walka.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
robisum1
Admin
Admin


Dołączył: Jul 14, 2009
Posty: 356

PostWysłany: Wto Paź 06, 2015 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czujnik położenia wału odpowiada między innymi za zapłon
Czujnik położenia wałka rozrządu rozpoznaje, który cylinder wykonuje suw pracy. Do jednostki sterującej przesyłane są informacje z danymi potrzebnymi do sterowania zapłonem, sprawdzania spalania stukowego oraz czasu wtrysku. Jeżeli pojazd wyposażony jest w oba czujniki, w razie usterki czujnika położenia wałka rozrządu często jego rolę przejmuje czujnik położenia wału korbowego.
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8 LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maciascool
*
*


Dołączył: Mar 06, 2015
Posty: 4

PostWysłany: Pią Paź 09, 2015 6:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzwoniłem ostatnio po znajomych oraz po serwisach aut amerykańskich. Opisałem mniej więcej dolegliwości mojego TS i jeden człowiek podpowiedział mi że przy tak gruntownym remoncie; wyciągania silnika; czyszczenie konserwacja często bywa tak że pod cewkę gdzie znajduje się moduł zapłonowy dostaje się woda bądź kapka oleju i te moduły padają. Jestem w trakcie zakupu takiego modułu zapłonowego na pewno poinformuję o wynikach tego zabiegu. Mam nadzieję że to ta drobnostka. Puki co dziękuję za wszystkie wpisy do tematu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maciascool
*
*


Dołączył: Mar 06, 2015
Posty: 4

PostWysłany: Pon Lis 02, 2015 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawa została rozwiązana. Samochód odzyskał iskrę i pali od strzała. Zamienione kable położenia wału korbowego z prędkościomierzem.... wiem że to brzmi niewiarygodnie ale wtyki pasowały jak ulał.
Ps. Radzę wszystkim poświęcić trochę czasu na opisanie elektryki i uniknięcia póżniej rozczarowań i zmartwień.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Wto Lis 03, 2015 6:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu nie ma co opisywac, tylko trzeba miec mechanika, ktory ma mozg zamiast gowna w glowie i mysli przy robocie i o robocie od poczatku do konca.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group