www.asu.pl :: Zobacz temat - Problem z 4t60E tarka na nadbiegu
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z 4t60E tarka na nadbiegu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
mikozaczek
*
*


Dołączył: Sep 15, 2015
Posty: 5

PostWysłany: Wto Wrz 15, 2015 22:24    Temat postu: Problem z 4t60E tarka na nadbiegu Odpowiedz z cytatem

Witam szanownych forumowiczów na wstępie chciałbym się przedstawić Smile
Tak jak i wy lubuję się Very Happy w amerykańskiej motoryzacji na to chwilę jestem szczęśliwym posiadaczem Buick-a Park Avenue z 96 roku Smile Wszystko w nim działa jak należy prócz 4 tego biegu Very Happy .
Problem wygląda następująco rozpędzam auto do 80km/h i zaraz będzie nadbieg Very Happy no i tu jest problem w momencie gdy Buick wrzuca nadbieg tak jakby skrzynia na chwile się zwiesza i wpada w rezonans.... odczuwalny na pedale gazu . Sytuacja wygląda tak samo przy zredukowaniu nadbiegu na 3kę ale tylko przy tej prędkości i tylko przy łagodnym obchodzeniu się z pedałem gazu . Kiedy przeciągne skrzynię do 100km\h i wtedy pozwolę na wrzucenie nadbiegu odbedzie się to prawidłowo . Czytałem tematy na forum przed rejestracją i wiem m,że były opisane tu podobne problemy niestety bez rozwiązania Wink Zatem proszę forumowiczów o pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2015 6:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z przodu skrzyni miedzy skrzynia a chlodnica wystaje taki grzybek,od ktorego odchodzi wezyk i leci do przepustnicy,to modulator cisnienia,sprawdz,czy z wezykiem wszystko ok i czy sam grzybek ciasno siedzi w skrzyni.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
mikozaczek
*
*


Dołączył: Sep 15, 2015
Posty: 5

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2015 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie Wink sprawdzę to i dam znać czy coś pomogło Wink
Tak przy okazji jaki olej mam wlać ? czy dexron IIIH będzie dobry ?Bo samego dexron III u mnie nie mogę znaleźć w Zielonej Górze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mikozaczek
*
*


Dołączył: Sep 15, 2015
Posty: 5

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2015 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdziłem nie jedne gumowę łączenie pomiędzy tymi rurkami było całkiem pęknięte więc zaraz, dorobię wężyk ale nie wychodziło z tej gruszki tylko obok i również szło do przepustnicy , natomiast tak gruszka siedzi ciasno ale z łatwością się okręca . Pytanie wyciągnąć ją ? przeczyścić ? Czy nie ruszać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2015 17:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzybka nie ruszaj.Olej w tej chwili to Dextron VI i smialo go mozesz lac
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
mikozaczek
*
*


Dołączył: Sep 15, 2015
Posty: 5

PostWysłany: Czw Wrz 17, 2015 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JEDI_V Usunąłem nieszczelności niestety nie przyniosło to efektu ,może troszkę mniej odczuwalne jest te wrzucanie nadbiegu albo sobie tak wmawiam Very Happy ,czy jeszcze jakieś sugestie? liczę na Waszą pomoc ,bo po telefonie do magika od skrzyń myślałem ,że mi żyłka pęknie:D , bez diagnozy , przez tel. powiedział ,że naprawa 3,5 tyś .a nawet nie zdążyłem mu opisać problemu heheh
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wujo
*
*


Dołączył: Nov 11, 2015
Posty: 1

PostWysłany: Sro Lis 11, 2015 23:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mikozaczek napisał:
JEDI_V Usunąłem nieszczelności niestety nie przyniosło to efektu ,może troszkę mniej odczuwalne jest te wrzucanie nadbiegu albo sobie tak wmawiam Very Happy ,czy jeszcze jakieś sugestie? liczę na Waszą pomoc ,bo po telefonie do magika od skrzyń myślałem ,że mi żyłka pęknie:D , bez diagnozy , przez tel. powiedział ,że naprawa 3,5 tyś .a nawet nie zdążyłem mu opisać problemu heheh


Udało się rozwiązać problem ze skrzynią biegów?
Posiadam Chevroleta Chevy Van 5.7 z 1998r. Mam taki sam problem i nie ma pojęci co może być przyczyną.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Czw Lis 12, 2015 7:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wuje wal z tym problemem na www.vanklub.pl
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group