www.asu.pl :: Zobacz temat - Amortyzatory do Corvette C5
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Amortyzatory do Corvette C5

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
hawer13
*
*


Dołączył: May 16, 2015
Posty: 2

PostWysłany: Sob Maj 16, 2015 15:28    Temat postu: Amortyzatory do Corvette C5 Odpowiedz z cytatem

Na wstępie chciałem się ze wszystkimi przywitać Very Happy oczywiście jestem tu nowy. A teraz do rzeczy!. Posiadamy auto corvette C3 po przeróbkach z C5. Auto posada silnik, skrzynię, zawieszenie, amortyzatory itp od C5 z 2004 a kasta jest od C3. Sęk w tym że mamy problem z dostaniem odpowiednich amortyzatorów. W aucie są zamontowane takie:


http://zapodaj.net/190638e943f32.jpg.html


Przed ustawieniem zbieżności auto bardzo mocno "szperało" i bujało po drodze. Lekkie dodawanie gazu powodowało latanie tyłem samochodu. Po ustawieniu zbieżności autem jeździ się o niebo lepiej spokojnie już można wyprzedzać ale bujanie amortyzatorów zostało. Ostatnio podjechałem na stację kontroli i panowie stwierdzili że zawieszenie jest w kiepskim stanie. Czy wymiana amortyzatorów pomoże??

http://www.usauta.pl/index.php?cPath=28:1286:2962&pID=11326#.VVdQckaZK4I

Amor bardzo podobny do tych co są zamontowane ale teraz sęk w tym że w dolnej części jest gumowa tulejka i przez to przechodzi ten ceownik który montowany jest do wahacza.
W tych monroe ten ceownik przymocowany jest na stałe do amortyzatora bez tej tulejki. Czy mogę to coś zamontować i czy coś się polepszy? Wiadomo w innym aucie zamontowało by się twardszą sprężynę albo zawieszenie gwintowane a w tyj Corvette nic takiego nie ma tylko są same amortyzatory. Pozdrawiam. Szymon.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
majki
*
*


Dołączył: Sep 20, 2007
Posty: 430

PostWysłany: Sob Maj 16, 2015 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze
Widocznie występują niewielkie ruchy w dolnej części amora dlatego jest ta tulejka jak zamontujesz sztywnego to coś pęknie.
Widzę że łatwo można dorobić dolną część tego amora więc sam amor można dobrać jaki się chce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
hawer13
*
*


Dołączył: May 16, 2015
Posty: 2

PostWysłany: Nie Maj 17, 2015 8:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

majki napisał:
Cze
Widocznie występują niewielkie ruchy w dolnej części amora dlatego jest ta tulejka jak zamontujesz sztywnego to coś pęknie.
Widzę że łatwo można dorobić dolną część tego amora więc sam amor można dobrać jaki się chce.


Witam. Też się o to zastanawiałem. Właśnie po coś ta guma jest. To z tego by wynikało że zostanie kupno amortyzatorów i dorobienie tego czegoś. Może uda się wyciąć to co jest w starym zamontowane i zamontować do nowych. Dziękuję za informację.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zwierzak
*
*


Dołączył: Jun 24, 2008
Posty: 1289
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Nie Maj 17, 2015 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gumy wszelkiej maści dorobisz w firmie PROMASZ

http://www.promasz.pl/mapka.php

dorabiałem u nich już cuda z gumy i to do różnych warunków w jakich ma przebywać. Wymagane w tym wszystkim oryginał na wzór.
_________________

Pontiac Trans Sport 93' 3.1
Pontiac Trans Sport 92' 3.1 Black Edition
Chłopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group