www.asu.pl :: Zobacz temat - pytanie odnosnie rezystora
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

pytanie odnosnie rezystora

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
omegamat
*
*


Dołączył: Apr 13, 2014
Posty: 15

PostWysłany: Sob Lut 28, 2015 13:30    Temat postu: pytanie odnosnie rezystora Odpowiedz z cytatem

witam, dla wielu pewnie to jest glupie pytanie ale czy takie cos jak to
http://www.ebay.com/itm/BEAST-PERFORMANCE-CHIP-GAS-FUEL-SAVER-ALL-PONTIAC-AND-SATURN-MODELS-1986-2015-/311304995703?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Year%3A2003%7CMake%3APontiac%7CModel%3ASunfire%7CEngine+-+Liter_Display%3A2.2L&hash=item487b394377&vxp=mtr
daje cokolwiek czy to tylko strata pieniedzy? np kupic taki rezystor i stozkowy filtr powietrza to bedzie jakas odczuwalna roznica w osiagach samochodu czy tylko kasa w bloto?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taki rezystor to poprostu "oszukiwacz" czujnika temperatury. sztucznie zakłócasz wynik np. zwiekszasz temp zeby obnizyc spalanie kosztem np. wypalenia zaworow lub zmniejszasz T zeby dodac osiagow kosztem wiekszego zuzycia paliwa.

generalnie jak masz samochod na wtrysku, zas sam wtrysk masz sterowany lambda to wsadzajac filtr stozkowy "zwiekszysz" ilosc powietrza, wtedy komp na podstawie odczytu z lambdy sam wydluzy czasy wtryskow i moc POWINNA wzrosnac! a to "powinna" jest uzaleznione od calej masy czynnikow - m.in temperatyry zasysanego powietrza, zjawisk falowych (doladowania!) w ukladzie dolotowym itp,itd...tych czynnikow jest tak duzo ze w domowym zaciszu na 99,99% oprocz lepszych doznan dzwiekowych dynamika silnika spadnie, lub moc/moment silnika powedruje w calkiem inne zakresy (np. calkowicie nie uzytkowe) i w efekcie bedzie gorzej ...
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
omegamat
*
*


Dołączył: Apr 13, 2014
Posty: 15

PostWysłany: Sro Mar 04, 2015 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no cos tam czytalem o wlasnie takich skutkach filtra stozkowego. no dzieki za info, jesli cos chce sie zrobi c z silnikiem to nie nadarmo trzeba troche zaplacic;p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sro Mar 04, 2015 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli autko ma dobrze oddychac(stozek) to tez musi dobrze pierdzic,wiec na orginalnym wydechu mija sie to z celem.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
berserk5
*
*


Dołączył: Mar 14, 2015
Posty: 16
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Nie Mar 22, 2015 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się w zupełności. Montaż samego stożka a tym bardziej nie odseparowanego od komory silnikowej gdzie zasysa ciepłe powietrze.Sam dźwięk V6 czy tez innego silnika jest dość miły dla ucha a psuć go stożkiem mija się z celem.Wiec inwestycja denna.Nie zawsze sa zalety.Niby powinien wchodzić w niższych partiach na obroty.Ale są negatywne skutki tez tego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcin010
*
*


Dołączył: Apr 29, 2015
Posty: 3

PostWysłany: Sro Kwi 29, 2015 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz jeszcze wypróbować magnetyzer dla oszczędności paliwa różne są o tym opinie ale jest nie drogi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mihauek1
*
*


Dołączył: Jan 18, 2012
Posty: 922
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sro Kwi 29, 2015 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

magnetyzer?? lol myślałem, że ten temat umarł parę lat temu... na liczniku prądu też masz magnesy? ponoć działają Laughing

a do meritum, podłącze się pod wątek stożka, mam takowy zabudowany w oryginalnej puszce w Neonie, wydech jest prawie jak seria bo zamontowany mam oryginalny układ z SRT4... Wrażenia słuchowe są jak najbardziej ok ale pytanie czy to nie jest sztuka dla sztuki (oryginalny wydech z 2.0 dostałem z autem i mogę go z powrotem zamontować)?? Spalanie waha się między 10,5 a 11 litrów na setkę... Dynamika... sam nie wiem chyba ok, nie mam porównania bo voyek miał manual a neon mimo 3 biegowej AT sprawia wrażenie duuużo sprawniejszego
_________________
Aktualnie: Jeep Patriot, były: Voyager, 300M, Neon i inne Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group