www.asu.pl :: Zobacz temat - Uszczelka pokrywy zaworow dodge grand caravan
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Uszczelka pokrywy zaworow dodge grand caravan

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Sielock
*
*


Dołączył: May 28, 2014
Posty: 25
Skąd: Tarnowskie Góry - Kalety - Miotek

PostWysłany: Pią Sty 09, 2015 10:15    Temat postu: Uszczelka pokrywy zaworow dodge grand caravan Odpowiedz z cytatem

Witam

jestem posiadaczem samochodu marki Dodge Grand Caravan 2002r.
chce wymienić uszczelki pokrywy gdyż na tylnej niestety pojawiły się oznaki nieszczelności, szukając uszczelek na allegro znalazłem różne takie w przedziale cenowym od 69 - 250 zł przy czym uszczelki z przedziału 69 - 150 sa do roczników 90 - 00 lub 04 - ... , natomiast uszczelki do rocznikow 01 - 04 sa od 200 zł w góre, natomiast nie pamiętam gdzie ale gdzieś kiedyś czytałem że to są te same silniki tylko zmieniała sie buda auta przynajmniej jeśli chodzi o roczniki 90 - 00 i 01 - 04, tak więc moje pytanie brzmi czy te tańsze uszczelki z mopara do niby rocznika 90 - 00 bedą pasować czy też jednak występują jakieś różnice w tych silnikach gdyż po co wydawać 200 czy 250 jak można nieprzepłacić i mieć to samo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 09, 2015 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do roczników 96-2000 są dwa rodzaje uszczelek, cienkie tańsze, grube droższe, do aut z końca lat produkcji tego modelu były uszczelki grubsze, można poznać jakie są uszczelki po rancie pokrywy zaworowej, w jednych jest rant wywinięty do góry a w innych do dołu, silniki do modelu od 2001 są trochę inne
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sielock
*
*


Dołączył: May 28, 2014
Posty: 25
Skąd: Tarnowskie Góry - Kalety - Miotek

PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 0:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki za odpowiedź zapytam jezcze tylko duzo roboty jest by samemu to zrobić ?? w poprzednich autach robilem to sam bez większych problemów ale tam silniki były mniejsze, czy lepiej oddać do warsztatu ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 6:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maska do góry i na spokojnie popatrz co trzeba było by odkręcić i zdemontować aby móc zdjąć pokrywy, poznaczyć sobie gdzie idą jakieś wężyki podciśnieniowe itp. ja w moim modelu auta 96-2000 musiałem zdjąć ramiona wycieraczek następnie podszybie oraz kolektor dolotowy (warto zaopatrzyć się też w nową uszczelkę kolektora)
jeśli zrobisz to sam to satysfakcja gwarantowana , i parę groszy w kieszeni pozostanie Wink
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
baskaa28
*
*


Dołączył: Nov 24, 2014
Posty: 14

PostWysłany: Sro Sty 21, 2015 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdzie zamawiasz do niego części?ktoś może sprawdzał ten www.aparts.pl/auto-czesci-sklep?zależy mi na szybkiej wysyłce...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 21, 2015 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

baskaa28 napisał:
A gdzie zamawiasz do niego części?ktoś może sprawdzał ten www.aparts.pl/auto-czesci-sklep?zależy mi na szybkiej wysyłce...

a kogo się pytasz?
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group