www.asu.pl :: Zobacz temat - sklep rockauto.com
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

sklep rockauto.com

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Kupię nowe/używane
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Bla_ZeY
*
*


Dołączył: Dec 18, 2013
Posty: 50
Skąd: PGN

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 10:43    Temat postu: sklep rockauto.com Odpowiedz z cytatem

Hej.
Czy ktoś kupował w tym sklepie (rockauto.com)? Chciałem porozmawiać z kimś kto tam kupował, bo mam kilka pytań. Może być na forum a może być na PW.

Pozdrawiam
_________________
Bla_ZeY
Dodge DURANGO 5.9 R/T AWD - 2002
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie masz pytania?
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Phil
*
*


Dołączył: Aug 31, 2014
Posty: 30
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, podłączę się pod temat.
Gdzie jest haczyk z tym sklepem? Bo ceny wyglądają super, np. komplet tylnych amorków do Windstara wychodzi tyle, co u nas jedna sztuka noname.
W jakich cenach kształtują się przesyłki do nas?
I jak to teraz wygląda z cłem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bla_ZeY
*
*


Dołączył: Dec 18, 2013
Posty: 50
Skąd: PGN

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podobne pytania co kolega juz zadal.
czy moge kupic i wskazac wysylke do Polski?
czy trzeba kupowac na kogos w USA i potem dopiero do Polski.
czy na cos trzeba uwazac bo kolega o jakis haczykach wspomina?
ile teraz cla mi doloza do czesci no i jeszcz vat nasz nieszczesny.

chcialem kilka czesci nabyc a ceny w tym sklepie sa bardzo przyjazne
wiec tylko te kilka kwestii powyzszych mnie interesuje.

pozdrawiam
_________________
Bla_ZeY
Dodge DURANGO 5.9 R/T AWD - 2002
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
robisum1
Admin
Admin


Dołączył: Jul 14, 2009
Posty: 356

PostWysłany: Sro Sty 14, 2015 7:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem ze sporo ludków kupuje na tej stronie bo polecja ja czesto

Ja nie kupowalem tam ale moge sie wypowiedziec w kwesti wysylki

Jak macie kogos w USA to tylko wysyłka do niego ,przepakowanie czytaj wypakowanie z oryginalnego opakowania jak sa instrukcje i paragony ktore sa Ci potrzebne to wysylka oddzielnie listem
ponowne zapakowanie i wyslka do Ciebie juz jako -używane -gift

Jak nie macie nikogo w USA to możesz spróbować przed zakupem zapytac sprzedajnego czy wystawił Ci paragon z odpowiednia wartością i wpisał ze cena zawiera koszty wysyłki

Oczywiście jak tak nie robię i nie namawiam nikogo by tak robił wiadomo dla czego heh

Nie jestem pewien ale chyba do kwoty 40ojro -ale moge sie mylic trzeba to sprawdzic , paczki sprowadzone z poza uni sa zwolnione z oplat

Zadzwońcie do UC i tam powiedzą do jakiej kwoty nie sa pobierane opłaty

Nie zapomnijcie podać tu tych informacji ,będzie info dla potomnych


Ostatnio zmieniony przez robisum1 dnia Sro Sty 14, 2015 10:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sro Sty 14, 2015 9:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma żadnych haczyków przy zakupach na rockauto, nie wiem po co tworzycie teorie spiskowe. Rockauto wysyła bezposrednio do Polski, wkładasz graty do koszyka, w koszyku zmieniasz miejsce wysyłki na Poland i juz masz, ale to najdroższa metoda wysyłki. Najlepiej zamówić na kogoś w USA, ta osoba pozbywa się rachunkow i przepakowywuje, wysyłając wpisuje w deklaracji wartość do $40, ale to wcale nie gwarantuje że paczka nie zostanie skontrolowana przez UC i wstrzymana. Dla przykładu moja ostatnia paczka została wstrzymana, wartość gratów według przedstawionych do odprawy rachunków to $75, oplaty jakie dodatkowo musiałem dopłacić ro 133zł dla UC i 130zł dla agencji celnej.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
robisum1
Admin
Admin


Dołączył: Jul 14, 2009
Posty: 356

PostWysłany: Sro Sty 14, 2015 10:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lutek mozesz podac z jakiej firmy korzystales wsylajac do Pl
i jak oni obliczyli z kwoty 75$ ok- 280zl kosztyw zl wyliczylem paypalem te 130zl opLAT
to jest prawie 50% wartosci
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sro Sty 14, 2015 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Głównie wysylam Polamerem, ale czasami Polonezem.
do kosztów zakupu towaru dolicza się jeszcze koszt wysyłki do PL, w moim przypadku bylo to $67, co razem wartość przesylki to $142.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Bla_ZeY
*
*


Dołączył: Dec 18, 2013
Posty: 50
Skąd: PGN

PostWysłany: Sro Sty 14, 2015 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Lutek34 za informacje, wiem już wszystko co jest mi potrzebne do przesympatycznych zakupów elementów dla mojego pupila.

Pozdrawiam
_________________
Bla_ZeY
Dodge DURANGO 5.9 R/T AWD - 2002
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
robisum1
Admin
Admin


Dołączył: Jul 14, 2009
Posty: 356

PostWysłany: Sro Sty 14, 2015 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lutek34 napisał:
Głównie wysylam Polamerem, ale czasami Polonezem.
do kosztów zakupu towaru dolicza się jeszcze koszt wysyłki do PL, w moim przypadku bylo to $67, co razem wartość przesylki to $142.


no to teraz rozumiem nie od 75$ tylko od 142$
Czy te paczke tez ci ktos przepakowal w usa i wyslal osobiscie z usa poprzez polamer jak tak to mysle ze na drugi raz mozna zrobic tak jak pisalem wyzej
wysylka jako prezent wartosci max 40ojro albo 40$ i nie wkladac paragonow rachunkow itp papierow ,ubrudzić zawinac w szmaty itd sposobow jest wiele ale na 100% nigdy nie wiadomojak wyjdzie heh .

Swoja droga ilez to człek musi sie nakombinowac w tym bogatym kraju - no bo przeciez u nas te czeci sa droższe niz w bidnej hameryce
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sro Sty 14, 2015 11:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To że paczke opiszesz jako gift w niczym nie pomaga, jeśli celnik fizycznie otworzy paczke i stwierdzi że zawartość przekracza $50. Ubrudzenie napewno pomoże, ale nie każdemu się chce, dobrze że w ogóle się chce przepakować i wyciągnąć rachunki.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
robisum1
Admin
Admin


Dołączył: Jul 14, 2009
Posty: 356

PostWysłany: Sro Sty 14, 2015 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzizes Luciu zgadzam sie z toba w 100% ,przecież to oczywista oczywistosc ze celnik moze otworzyc kazda paczke, nie wazne co napiszesz w deklaracji a jak juz stwierdzi ze sa tam towary za wiecej niz mozna to zakwestionuje ale jesli nie bedzie rachunków , paczka jako gift z uzywkami wygladajacymi na uzywane nie ilosci hurtowe to prawdopodobieństwo chyba wieksze ze odpuści a czepnie sie innej przesylki mniej kombinowanej -


jesli nie masz kolegi kolezanki rodziny to wiadomo ze nikomu nie bedzie sie chcialo w to bawic ale ja pisze jesli kogos masz takiego w USA

Piszemy tu chyba po to zeby pomoc tym ktorzy tego jeszcze nie robili by w jak najwiekszym stopniu wykluczc cos czego i tak w 100% nie da sie wykluczyc ale zminimalizowac w jakims stopniu mozna .

przeca napisalm ze i tak nie wiadomo jak wyjdzie -) na 100% to pewna jest śmierć .


Wszędzie musi byc rozsadek i umiar .
Kiedys jak jeszcze mialem takie mozliwosci koles chcial bym mu sprowadzil nowe felgi i wyslal jedna przesyłką bo taniej - nie wyslalem ,a wysłałem pojedynczo 4 paczki od 4 adresatów na 4 odbiorców
- wczesniej felgi leżały wyjęte na dworze, pogoda, zrobiła co miala zrobic i troche pomoglem im sie zestarzec - koszty wysylki owszem byly wieksze ale innych juz gosc nie mial .Moze to szczescie a moze i efekt kombinacji a moze jedno i drugie nie wiem i zapewne tego sie nie dowiem .

Wiec reasumujac by zminimalizowac koszty a nie sie ich ustrzec , trzeba według mnie

- miec za oceanem kogoś BLISKIEGO a nie kogoś komu się chce lub nie chce - choc lepszy taki ktoś niż żaden .
- doprowadzic zawartosc przesylki do stanu zmecznia ile sie da
-wyjac z org opakowań
-pozbyć sie paragonów
-nie przesadzać z iloscia w jednej paczce
- nie wysylac kilku paczek na jeden adres w jednym czasie
-wysylac poczta morska - ponoc tez ma to sens ja tego nie potwierdze bo wysyłalem tylko morskimi .

-mieć dużo szczecią - to chyba jest najważniejsze i powinno być na 1 miejscu Smile


Jak macie inne patenty które pomagają w temacie to piszczcie każdy sposób może aczkolwiek nie musi pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Phil
*
*


Dołączył: Aug 31, 2014
Posty: 30
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Sro Sty 14, 2015 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To w takim razie dla zwykłego śmiertelnika jest to nieopłacalny interes.
Sama przesyłka jest w kosmos droga, a jak jeszcze złodzieje z UC mają na tym zarabiać, to ja się poddaje.

Ale swoją drogą tam to mają życie. Przecież większość tych części to są groszowe sprawy przy ich zarobkach. Poza elementami eksploatacyjnymi to taki czujnik wałka rozrządu do Windstara kosztuje 15 dolarów, przecież to są grosze. Zresztą nawet u Niemców znalazłem średnio 30 euro. A u nas płaciłem ostatnio 170 zeta! A jeszcze jest różnica w zarobkach razy 5.
Sory za OT, musiałem trochę pojęczeć Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Sro Sty 14, 2015 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Phil napisał:
To w takim razie dla zwykłego śmiertelnika jest to nieopłacalny interes.
Sama przesyłka jest w kosmos droga, a jak jeszcze złodzieje z UC mają na tym zarabiać, to ja się poddaje.

Ale swoją drogą tam to mają życie. Przecież większość tych części to są groszowe sprawy przy ich zarobkach. Poza elementami eksploatacyjnymi to taki czujnik wałka rozrządu do Windstara kosztuje 15 dolarów, przecież to są grosze. Zresztą nawet u Niemców znalazłem średnio 30 euro. A u nas płaciłem ostatnio 170 zeta! A jeszcze jest różnica w zarobkach razy 5.
Sory za OT, musiałem trochę pojęczeć Laughing


Ale za to robocizna wiecej kosztuje...
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
robisum1
Admin
Admin


Dołączył: Jul 14, 2009
Posty: 356

PostWysłany: Czw Sty 15, 2015 0:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh niestety ale jest jak jest i jak sie uda to kupisz taniej a jak nie to koszty wieksze
Robocizna moze i drozsza ale ceny maja ekstra
http://www.pepboys.com/sale_specials/coupons/

przy zakupie powyzej 150$ 30% znizki i darmowa wysylka na terenie usa -kuzwa ja sie pytam kiedy u nas tak bedzie


Ostatnio zmieniony przez robisum1 dnia Czw Sty 15, 2015 0:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Czw Sty 15, 2015 0:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robisum1 napisał:
Heh niestety ale jest jak jest i jak sie uda to kupisz taniej a jak nie to koszty wieksze
Robocizna moze i drozsza ale ceny maja ekstra
http://www.pepboys.com/sale_specials/coupons/

przy zakupie powyzej 150$ 30% znizki kuzwa ja sie pytam kiedy u nas tak bedzie


Kup sobie Poloneza a za 150$ 1/4 samochodu wyremontujesz i to na orginalnych czesciach Wink
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
robisum1
Admin
Admin


Dołączył: Jul 14, 2009
Posty: 356

PostWysłany: Czw Sty 15, 2015 0:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tia to wszyscy mamy śmigać Borewiczami Very Happy nudno by bylo na hajleju Laughing a tak to kazdy teraz za takim sie ogladnie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bla_ZeY
*
*


Dołączył: Dec 18, 2013
Posty: 50
Skąd: PGN

PostWysłany: Czw Sty 15, 2015 8:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robisum1 napisał:
Tia to wszyscy mamy śmigać Borewiczami Very Happy nudno by bylo na hajleju Laughing a tak to kazdy teraz za takim sie ogladnie


True true true
Smile
_________________
Bla_ZeY
Dodge DURANGO 5.9 R/T AWD - 2002
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Kupię nowe/używane Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group