www.asu.pl :: Zobacz temat - town car - radio, okna itd
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

town car - radio, okna itd

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
tomcio-td
*
*


Dołączył:
Posty: 220
Skąd: Słowackiego 9/40

PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 21:13    Temat postu: town car - radio, okna itd Odpowiedz z cytatem

Witajcie ponownie Wink
Przejażdżka moim Linkiem po solonych drogach (ponad 1200 km) chyba szkodzi.
W poprzednim poście pisałem, że wysiadło sterowanie klaksonem i tempomatem. Stawiałem na taśmę (clock spring) ale dziś tak znienacka po 5 min pracy silnika wyłączyło się radio, przestało działać sterowanie szyberdachu, wszystkich okien oraz zamykanie zamka centralnego.
Na schematach widzę, że wszystkie te rzeczy podłączone są do masy G200 i G205. Sprawdziłem tą masę wygląda, że jest OK.
Dziwne jest to, że górny rząd bezpieczników (ale tylko co drugi) brak jest na nich prądu dokładnie 26, 24, 22 i 20 oraz na niektórych tych pod przekaźnikiem Relay 1.
Na przekaźniku jest prąd ale mam wrażenie, że na nim się wszystko urywa, a właśnie on steruje pracą tych urządzeń. Niestety nie mogę dotrzeć do schematu czy z tego przekaźnika idzie prąd na wspomniane wyżej bezpieczniki, które są odpowiedzialne za pracę wspomnianych urządzeń. Co ważne prąd do radia (z nawigacją) dochodzi bo opuszcza się winda i można załadować płyty do zmieniarki ale to tyle co można zrobić.
Jeżeli chodzi o centralny to słychać jakiś przekaźnik w drzwiach kierowcy ale silniczki zamykania nie działają.
I teraz pytanie do znawców co sprawdzić jeszcze zanim oddam auto do elektryka i ewentualnie kogo możecie polecić? Pytanie drugie brzmi - czy jest możliwe, że brak klaksonu i sterowania tempomatem ma z tym związek czy jednak taśma. Nadmieniam, że sterowanie radia i klimatroniku z kierownicy działa.
Dzięki za pomoc.
_________________
Lincoln Town Car 2003
Ford Expedition 2003 Eddie Bauer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tomcio-td
*
*


Dołączył:
Posty: 220
Skąd: Słowackiego 9/40

PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

acha zapomniałem napisać - Lincol Town Car 2003/2004
_________________
Lincoln Town Car 2003
Ford Expedition 2003 Eddie Bauer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tomcio-td
*
*


Dołączył:
Posty: 220
Skąd: Słowackiego 9/40

PostWysłany: Sro Sty 14, 2015 0:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj coś zatrzeszczało w okolicy przełączników na drzwiach kierowcy i włączyło się radio i reszta urządzeń. Po wyłączeniu auta i ponownym uruchomieniu (mniej więcej po godzinie) znowu wszystko martwe :/
Jakieś pomysły?
Drzwi rozebrałem, sprawdziłem wszystkie wtyczki itd. Wygląda wszystko OK. Ręce mi opadają Sad
_________________
Lincoln Town Car 2003
Ford Expedition 2003 Eddie Bauer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group