www.asu.pl :: Zobacz temat - Klima puszcza chwilowo gorące powietrze.
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Klima puszcza chwilowo gorące powietrze.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Perun75
*
*


Dołączył: Sep 16, 2014
Posty: 20

PostWysłany: Wto Wrz 16, 2014 8:10    Temat postu: Klima puszcza chwilowo gorące powietrze. Odpowiedz z cytatem

Cześć.

W piątek zakupiłem Dodga Caravana 3.0 , automat, 2000 rok, zagazowany.

Sprzedający twierdzi że klima była robiona (napełnianie, odgrzybianie, etc.) przed wakacjami.

Oto co zauważyłem obserwując działanie klimy:

Powietrze leci powiedziałbym chłodne, do zimnego mu brakuje (przynajmniej do takiego zimnego jak miałem w poprzednich samochodach, Mazda, Renault).

Kilka razy w trakcie jazdy klima puściła gorące powietrze ... byłem w szoku co się dzieje. Trwało to może 30 - 40 sekund.

Na jaką bym pozycję nie przełączał nadmuchów to i tak najmocniej leci z tej dużej kratki na szybę. Skrajne boczne pasażera i kierowcy prawie wcale nie dmuchają.

Odgłosy bulgotania, syczenia, gotowania ... nie wiem jak to nazwać z okolic schowka pasażera. Masakra.

Ostrzegano mnie przed głośną pracą klimy w tych samochodach ale żeby aż tak?

Macie koledzy jakieś sugestie i uwagi czy wszystko jest w porządku?


A i czy da się jakoś wyłączyć ten irytujący gong przed odpalaniem i po zgaszeniu silnika. Doprowadza mnie do szału swoją głośnością.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kelpin
*
*


Dołączył: Feb 02, 2012
Posty: 192
Skąd: Wawa

PostWysłany: Wto Wrz 16, 2014 8:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może zatkany odpływ z parownika?
Mało czynnika?
Uszkodzony zawór rozprężny?
Zapchane chłodnice?
NIe włączający się wentylator?
_________________
Jest 00'Camaro / 95'Continental / był Trep'99 2.7 V6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Perun75
*
*


Dołączył: Sep 16, 2014
Posty: 20

PostWysłany: Wto Wrz 16, 2014 8:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, to będę kolejno eliminował to co się da, a resztę sprawdzą goście od klimy.

Dzięki za podpowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kelpin
*
*


Dołączył: Feb 02, 2012
Posty: 192
Skąd: Wawa

PostWysłany: Wto Wrz 16, 2014 9:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najprościej sprawdzić odpływ póki w miarę ciepło jest - jak włączysz klimę to pod samochodem powinna kapać woda po jakimś czasie - jeśli nie leci to odpływ z parownika jest zapchany i parownik nie spełnia swojej funkcji.
Ten odpływ to zwykle kawałek rurki, którą trzeba przepchać Smile
_________________
Jest 00'Camaro / 95'Continental / był Trep'99 2.7 V6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Perun75
*
*


Dołączył: Sep 16, 2014
Posty: 20

PostWysłany: Sro Wrz 17, 2014 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj klima cały dzień działała OK, ale ... włączając nawiew (bez względu na to czy klima załączona czy bez klimy) w momencie załączenia nawiewu rozlega się pisk (taki jak przy piszczącym pasku), trwa 10 sekund.

Podniosłem maskę i testowałem to chcąc wyłapać skąd dochodzi ten pisk. I zauważyłem że włączenie nawiewu (auto stoi) wpływa na obroty silnika zakłócając je znacząco. Pisk dochodzi z okolic sprężarki klimy. W sobotę zdejmę paski (wymienię je) i będę próbował zlokalizować ten pisk. On nie występuje w trakcie ruszania, tylko w trakcie pracy silnika po włączeniu nawiewu i w trakcie jazdy (pracy silnika).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kelpin
*
*


Dołączył: Feb 02, 2012
Posty: 192
Skąd: Wawa

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 8:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Włączając nawiewy włączasz pewnie też klimę. Jak widzisz sprężarkę to poproś kogoś żeby Ci włączał i wyłączał a Ty obserwuj sprzęgło na sprężarce. Jak się zapnie (będzie się kręciło razem z kołem) i wtedy piszczy pasek to znaczy, że się przyciera sprężarka. Trzeba by np zregenerować sprzegiełko.
_________________
Jest 00'Camaro / 95'Continental / był Trep'99 2.7 V6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pią Wrz 19, 2014 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>Mo¿e zatkany odp³yw z parownika?

akurat to nie ma nic wspolnego z dzialaniem klimy. jedynie z mokrym dywanikiem od strony pasazera.

>Ma³o czynnika?

efektem tego jest wlasnie twoje syczenie zaworu rozpreznego, wiec na 100% musisz dobic czynnika

>Uszkodzony zawór rozprê¿ny?

zawor rozprezny jest odpowiedzialny za "ilosc chlodu" - jego dzialanie sprawdzisz jak podepniesz stacje do klimy/manometry do ukladu i uruchomisz klime. ten zawor jest odpowiedzialny za regulacje cisnienia po stronie HP i LP.

>Zapchane ch³odnice?
>NIe w³±czaj±cy siê wentylator?

zapchana chlodnice (w sensie brudnego użebrowania powodujacego problem z oddawaniem ciepla) i nie wlaczajacy sie wentylator tez poznasz po cisnieniach HP/LP. jesli chodzi zas o zapchanie chlodnicy takie stricte zatkanie kanalika/lamelki w srodku to jest to bardzo,bardzo malo prawdopodobne - ale jesli by sie faktycznie zdarzylo to raczej sama klima tez bedzie sie kwalifikowac do generalnego remontu ;/

>Kilka razy w trakcie jazdy klima pu¶ci³a gor±ce powietrze ... by³em w >szoku co siê dzieje. Trwa³o to mo¿e 30 - 40 sekund.

nie napisales czy masz klime manualna czy klimatronic - ale na 99% zimne luty w sterowniku klimy (lub w innym miejscu na zasilaniu do sterownika). przelutuj wszystkie gniazda na sterowniku i powinno pomoc.

>Na jak± bym pozycjê nie prze³±cza³ nadmuchów to i tak najmocniej >leci z tej du¿ej kratki na szybê. Skrajne boczne pasa¿era i kierowcy >prawie wcale nie dmuchaj±.

pewnie problem z klapami. w klimatronicu jest mozliwosc zrobienia testu/kalibracji klap, a w manualu nie wiem...tak czy siak cza by sie przyjrzec bo byc moze zerwana jest zebatka ktorejs z klap?

>Ostrzegano mnie przed g³o¶n± prac± klimy w tych samochodach ale >¿eby a¿ tak?

nie jest glosna! sprawnej klimy nie masz prawa slyszec (prosz szumu wentylatora!), pozostale dzwieki swiadcza o jakiejs usterce!!!
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Perun75
*
*


Dołączył: Sep 16, 2014
Posty: 20

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2014 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za rady i podpowiedzi. Od piątku zaczynam "walczyć" z Dodgem.

Przeprowadziłem kilka testów i faktycznie "piszczenie" zaczyna się w chwili załączenie klimy, oraz kilka razy jadąc z włączoną klimą. Chcę wymontować w sobotę sprężarkę klimy. Stąd pytanie ... czy mogę jeździć z wymontowaną sprężarką, czy pasek od sprężarki odpowiada za pracę innych układów (wspomaganie, woda) w Dodgu.

Czynnika faktycznie mam za mało, jednak na razie nie będę go dobijał. Chcę zobaczyć stan sprężarki, sprzęgła sprężarki. Specjalista się ceni, a sporo tematów jestem zrobić sam, więc ... . Poza tym, demontując sprężarkę i tak go spuszczę więc ... . Na co dodatkowo zwrócić uwagę jak już wezmę się za klimę? Co sprawdzić?

Chcę również zerknąć na stan nawiewów, etc. te trzaski podczas przełączania pozycji nawiewu mnie irytują, to samo słaby nawiew niektórych wylotów. Czy bardzo jest skomplikowany dostęp do tych elementów? Na co zwrócić uwagę demontując je (nie chciałbym nic uszkodzić).

Wentylatory załączają się prawidłowo. Termostat też się otwiera (przemacałem rury, obserwowałem z moment załączenia, wszystko wygląda na to że ten element działa prawidłowo).

A, no i zapomniałem dodać ... klimę mam manualna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Perun75
*
*


Dołączył: Sep 16, 2014
Posty: 20

PostWysłany: Pią Paź 03, 2014 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy okazji zabawy z pompą wspomagania zdemontowałem sprężarkę klimy. Wbrew zapewnieniem sprzedającego że napełniał układ dwa miesiące przed sprzedażą (no ale nie umiał tego udokumentować) czynnika w układzie było zero.

Sprężarka zdjęta i czeka na przetoczenie. Miało co się przycierać. Przy okazji przejdzie gruntowne czyszczenie.

Znajdę chwilę to biorę się za nadmuch. Strzela mi tam coś strasznie przy przestawianiu pozycji nadmuchu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group