www.asu.pl :: Zobacz temat - A 604 do czy będzie pasować skrzynia z mlodszego voyka?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

A 604 do czy będzie pasować skrzynia z mlodszego voyka?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
domski
*
*


Dołączył: Aug 05, 2010
Posty: 108
Skąd: Koszalin

PostWysłany: Sob Sie 30, 2014 1:27    Temat postu: A 604 do czy będzie pasować skrzynia z mlodszego voyka? Odpowiedz z cytatem

Witam, szukam skrzyni do Voyagera 3.3 z 1996 roku.I sie zastanawiam czy będzie pasować skrzynia od Voyagera 3.3 czy 3.8 2001-2005 rok? Jak patrzalem na zdjecia to obudowa taka sama mi sie wydaje. Nie wiem czy wtyczki od czyjnikow i komputera tez sa takie same i będą pasować?Tak mysle o nowszej skrzyni rocznikowo, bo ma zalozone zabezpieczenie na pin od dyfra, zeby nie wypadal i rozwalal obudowe. A cena czy to rocznik od 1996 czy od 2001 jest taka sama.Może w nowszej coś jeszcze zostało poprawione?
Pozdrawiam.
_________________
Dodge Caravan 3.3 1996 rok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
piotr1979
*
*


Dołączył: Apr 01, 2010
Posty: 139
Skąd: GDAŃSK PONTIAC TRANS SPORT 3.1

PostWysłany: Sob Sie 30, 2014 7:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zadzwoń tu 605 349 406 Kolega z forum VKP wszystko ci powie Very Happy
_________________
PONTIAC TRANS SPORT SE 3.1 91r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
domski
*
*


Dołączył: Aug 05, 2010
Posty: 108
Skąd: Koszalin

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2014 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiedz znalazlem na tym forum,

http://www.asu.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=5570

Patrze tylko że sa dwa typy obudow, i to zarowno w skrzyniacg od 1996 do 2001 roku jak i po 2001 roku. A dokladnie na kolmierzu w ktorym sa otwory do przykrecenia skrzyni do silnika, jest jeden dodtakowy otwor blisko drugiego. W drugim typie obudowy ten otwor nie wystepuje ( na oko wychodzi mi ze glowne otwory sie pokrywaja ) ale to na oko i ze zdjec Smile
[/img]
_________________
Dodge Caravan 3.3 1996 rok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
merkava
*
*


Dołączył: Jan 04, 2007
Posty: 248
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2014 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

otwory montażowe są takie same.
Oba czujniki OUTPUT i INPUT są takie same.
Różnica może być w czujniku TRS - były stosowane albo piny albo płaskie blaszki wewnątrz gniazda
_________________
chrysler grand voyager 3.3l 1993
plymouth voyager 3.0l 1992
605349406
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
domski
*
*


Dołączył: Aug 05, 2010
Posty: 108
Skąd: Koszalin

PostWysłany: Pią Wrz 05, 2014 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli trzeba wymienić "nowy typ" z wsówkami na "stary" z pinami? Patrze na schemat gniazda 96 i 2003, i w 96 na 1 pinie jest jeszcze "fused ignition switch output" a na 2003 pierwszy pin jest pusty.Reszta pinów sie zgadza z opisem w jednym i w drugim. Również myślałem nad wymiana pinów na wsówki o ile da rade je wyciagnać, lub zrobienie bypass-u i wpiecie przewodów z wsówkami przed wtyczką żeby nie trzeba było płyty zaworowej demontować. Pózniej tylko dobrze bym zaizolował żeby wilgoś sie nie dostawała.
Jeszcze jedno mam pytanie, czy przy demontażu skrzyni trzeba opuszczać ławe, lub ja obracać? Jak kiedys mi mechanik demontował skrzynie to własnie odkręcił wszystko od ławy i ja obrócił na jednej srubie( demontował na podnośniku) a samą skrzynie elegancko sobie opuściił na podnośniku do skrzyń. A ja sie zastanawiam czy skrzynia wyjdzie w warunkach garażowych bez podnośnika , bez opuszczania lub demontażu ławy. skrzynie będę upuszczał i podnosił jak by co przy pomocy ręcznego bloku łańcuchowego.Taki blok już sobie zoragnizuje i zaczepie jak by co.Skrzynia która jest blisko mnie jest z 2005 roku.Jeszcze jej nie widziałem, i o ile dalej bedzie to zobacze ja za parenascie dni jak bede w kraju. Ale w tym roczniku wchodziły już chyba nowe skrzynie i nowe ubudowy, więc do końca nie wiem czy będzie pasować.
Pozdrawiam.
Za wszelkie informacje bardzo dziekuje.
_________________
Dodge Caravan 3.3 1996 rok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
merkava
*
*


Dołączył: Jan 04, 2007
Posty: 248
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob Wrz 06, 2014 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

domski napisał:
Czyli trzeba wymienić "nowy typ" z wsówkami na "stary" z pinami?.

Jeśli masz piny to tak.Zastanawiam się po co te kombinacje z kabelkami..... Nie lepiej zapakować skrzynię, zawieżć do kogoś kto Ci przełoży owy czujnik? Zapłacisz, ale będzie pewność że jest ok. jak Tobie Twoje kombinacje z kabelkami nie wyjdą to potem będą nerwy.....
domski napisał:
Jeszcze jedno mam pytanie, czy przy demontażu skrzyni trzeba opuszczać ławe, lub ja obracać?

po co? skrzynia wychodzi bez ruszania wózka i tak samo wchodzi.
domski napisał:
Ale w tym roczniku wchodziły już chyba nowe skrzynie i nowe ubudowy, więc do końca nie wiem czy będzie pasować..

Jeśli kupisz skrzynię z 'żaby' to będziesz musiał wymienić czujnik położenia wału - ma inne mocowanie
_________________
chrysler grand voyager 3.3l 1993
plymouth voyager 3.0l 1992
605349406
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
domski
*
*


Dołączył: Aug 05, 2010
Posty: 108
Skąd: Koszalin

PostWysłany: Sob Wrz 06, 2014 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No jak skrzynie będę miał to może się pokuszę sam o przełożenie skrzyni jak i może TRS-a.Nie chodzi o to że chce być "bohaterem we własnym domu"
Po prostu mam dosyć chodzenia i się proszenia.Bo ludzie z auta amerykańskiego robią technologie NASA. Ulice dalej mam warsztat, idę pytam się czy wyciągną mi skrzynie.... panowie jak dowiedzieli się jakie auto to cmokali jak tylko mogli.Śruby się pourywaja itd twierdzili. W końcu stanęło na tym ,że nie są zainteresowani.
Mam jeszcze mechanika od aut usa gdzie ogólnie jeździłem z dodgem, zajmuje sie on również skrzyniami. Już mija 7 tydzień jak mi wylicza ile chce za naprawę, 4 tygodnie jak byłem w domu( ciągle zapominał a byłem i dzwoniłem co 2 dzień) i 3 tygodnie jak jestem w pracy( miał się odezwać do domu i jak by co samochód miał być odstawiony) ciągle cisza...
Tak więc nie pozostaje nic innego jak chyba zrobić samemu.
Pozdrawiam.
_________________
Dodge Caravan 3.3 1996 rok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
merkava
*
*


Dołączył: Jan 04, 2007
Posty: 248
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Wrz 07, 2014 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

domski napisał:
Po prostu mam dosyć chodzenia i się proszenia

to przyjedź do Gdyni
domski napisał:
Już mija 7 tydzień jak mi wylicza ile chce za naprawę,

to może od początku - co dolega Twojej skrzyni?
_________________
chrysler grand voyager 3.3l 1993
plymouth voyager 3.0l 1992
605349406
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
domski
*
*


Dołączył: Aug 05, 2010
Posty: 108
Skąd: Koszalin

PostWysłany: Wto Wrz 09, 2014 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skrzyni dolega to ze slizga sie na wstecznym po dodaniu gazu , lub przy cofaniu pod górke. Po samym wrzuceniu wstecznego i puszczeniu hamulca to auto zaczyna sie toczyc i przy bardzo delikatnym operowaniu gazem można cofac. Do przodu smiga dobrze. Zauważylem tylko ze mam lekkie szarpnięcia przy redukcji biegów przy zwalaniu i jezdzie bez dodawania gazu( zdjęcie nogi z gazu auto samo wyhamowuje).Wsteczny i jego problem opisałem w pocie trochę niżej "Cofanie jak po tarce". Tak to nazwałem bo tak to czułem. Nie było to slizgajace się "sprzęgło" typu silnik wyje i nie jedzie.
Co do przyjazdu do Gdyni to jak inne bliskie opcje zawiodą to to zrobię. Boje się ze mogę po prostu nim nie dojechać, albo pozniej nie wrócic. Najchętniej to bym pojechał gdzies założył używana sprawna i w dobrej kondycji skrzynie i wrócił sprawnym autem.Chyba najkrótszy czas realizacji a koszty zbliżone do remontu albo niższe. Tak poza tym kojarzysz może kogo z miejscowoci Tuchom? To są okolice 3 miasta chyba. Na alledrogo ma skrzynie do sprzedania niby od 96 do 2001 i od 2001 do 2007 tylko zdjęcie jest to samo ale cena już inna.
Pozdrawiam.
_________________
Dodge Caravan 3.3 1996 rok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
merkava
*
*


Dołączył: Jan 04, 2007
Posty: 248
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Wrz 09, 2014 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

domski napisał:
Skrzyni dolega to ze slizga sie na wstecznym po dodaniu gazu , lub przy cofaniu pod górke.

najprawdopodobniej spalone tarcze wstecznego lub na wykończeniu.
może jeszcze puszczać ciśnienie tłok - uszkodzona gumka
domski napisał:
Zauważylem tylko ze mam lekkie szarpnięcia przy redukcji biegów przy zwalaniu i jezdzie bez dodawania gazu( zdjęcie nogi z gazu auto samo wyhamowuje).

najprawdopodobniej elektrozawory
domski napisał:
Chyba najkrótszy czas realizacji a koszty zbliżone do remontu albo niższe.

co doczasu realizacji to tak: najkrótszy czas
koszta wogóle nie zbliżą się do remontu aczkolwiek jak znam temat to możesz trafić na kogoś kto nieźle może Cię zaczarować i zapłacisz koszta remontu skrzyni.
domski napisał:
kojarzysz może kogo z miejscowoci Tuchom?

znam gościa. Byłem u niego dwa razy. Raz z kolegą bo potrzebował częsci, a drugi raz sam bo potrzebowałem komputer. Kontakt telefoniczny graniczy z cudem - jak się dodzwonisz zwróć uwagę na to n jego głosu. mi kazał numer kompa podać na maila- tak zrobiłem, Po dwóch tygodniach czekania zadzwoniłem, powiedział że ma i mogę przyjechać. Na 90 % obstawiłem że nie ma. Na moje szczęście miał. W trójmieście ma ksywę 'huj-cham'. Cham - wystarczy posłuchać jak się odzywa do swojej żony (ona pomaga mu rozkręcać auta) a to pierwsze- wystarczy dobrze poszukać na forach ilu ludzi zrobił w h...a.
Do Twojego modelu powinien mieć skrzynię, z tego co widziałem to na palcu ma sporo żab więc pewnie bez problemu coś dobierzesz.
powodzenia
_________________
chrysler grand voyager 3.3l 1993
plymouth voyager 3.0l 1992
605349406
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group