www.asu.pl :: Zobacz temat - Poziom oleju-Windstar 3,8.
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Poziom oleju-Windstar 3,8.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Dobson
*
*


Dołączył: Oct 02, 2005
Posty: 63
Skąd: MiędzychĂłd

PostWysłany: Czw Maj 11, 2006 20:04    Temat postu: Poziom oleju-Windstar 3,8. Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam pytanie w związku ze sprawdzaniem poziomu oleju w skrzyni biegów przy Windstarze 3,8 V6 z 1995 roku. Dlaczego przy zimnym silniku po wyjęciu bagnetu, widac że oleju jest ponad stan, a na odpalonym i rozgrzanym silniku o zgrozo nie ma prakrycznie prawie wcale oleju w skrzyni? Podpowiedzcie proszę jak odczytywac z bagnetu w Windstarze poziom oleju w skrzyni? Kupiłem już filtr do skrzyni oraz olej (Mobilowski Dextron III). Czy kupiony przezemnie olej jest właściwy? Wiem, że byc może moje pytania wydadzą się wam banalne, ale jestem użytkownikiem Windstara od niedawna i jeszcze nie bardzo wiem co i jak, dlatego proszę was o podpowiedź w wyżej wymienionych przezemnie kwestiach. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
Dobson
*
*


Dołączył: Oct 02, 2005
Posty: 63
Skąd: MiędzychĂłd

PostWysłany: Czw Maj 11, 2006 20:09    Temat postu: Poziom olejy w Windstarze. Odpowiedz z cytatem

Aha, jeszcze jedno pytanko, ile oleju potrzeba do skrzyni w Windstarze 3,8 V6 z 95 roku? Ja kupiłem 5 litrów Mobilowskiego Dextrona III, czy wystarczy? Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
zbir46
*
*


Dołączył: Nov 06, 2005
Posty: 253
Skąd: PIASTÓW/ k WARSZAWY

PostWysłany: Czw Maj 11, 2006 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poszukaj w tym dziale znajdziesz wiele odpowiedzi....pozdrawiam....
_________________
WINDSTAR 3.8 /97..ZAGAZOWANY
t.jackowski3@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ANDREA
*
*


Dołączył: May 08, 2006
Posty: 26
Skąd: CZELADZ

PostWysłany: Czw Maj 11, 2006 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poziom oleju w ASB mierzy się tylko przy pracującym silniku.Na miarce oleju są dwie poprzeczne kreski,pole między kreskami dzieli się na dwie części zakreskowaną i czystą.Zakreskowana jest dla poziomu oleju gorącego,a czysta dla oleju zimnego.Oczywiście olej DEXTRON III jest olejem odpowiednim . Powinineś mieć minimum około 7-8litrów jak ci zostanie będziesz miał na ewentualne dolewki do ASB lub wspomagania.Idea
_________________
POZDRAWIAM WSZYSTKICH FORD WINDSTAR 3,0/96 ZAGAZOWANY BARDZO DOBRZE, DWA Z PLUSEM.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dobson
*
*


Dołączył: Oct 02, 2005
Posty: 63
Skąd: MiędzychĂłd

PostWysłany: Czw Maj 11, 2006 21:29    Temat postu: Poziom oleju-Windstar 3,8. Odpowiedz z cytatem

7-8 litrów ?? Czy to trochę nie za dużo? Wydawało mi się, że potrzeba maxymalnie 5 litrów? Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Czw Maj 11, 2006 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wumieniałem jakieś 2 tygodnie temu więc po kolei.
Zrobiłem 10 km po czym wstawiłem autko na kanał.
Następnie strzykawką 250 ml j węzykiem przez bagnet wyssałem ~~ 4,5 litra- a to po to żeby z miski na głowe mi się nie lało.
Następnie zdjąłem misle olejową w której jeszcze troche go było i z taką odkręconą misą zostawiłem na pół dnia. Kropla po kropli wykapało jeszcze około 05-07 litra. Aby zabić nude przyjąłem 2 browce i dokładnie umyłem mise olejową.
Na magnesue było około 1 ml szlamku z opiłek ale był on tak drobny że nie dało się wyczuć najmniejszego ziarna.
Cała misa była też w środku pokryta mikro opiłkami metalu.
Wygladało to tak jakby była brudna z grafitu. Przyciskając mocno palcem dało się po niej "pisać" ale ilość opiłków była tak minimalna że nie dało śię niczego zgarnąć je tekturką. Całosć umyłem sorstka gąbką i płynem do naczyń o spłykałem gorącą wodą zostawiająć na słońcu do wyschnięcia.
Po złożeniu wszystkiego do kupy, ocztwiście montująć nowy filtr oleju, w sumie zalałem 6 litrami oleju.
W sumie jestem zadowolny że sam to wykonałem i po oględzinach jestem spokojny o stan mojej skrzyni i za miesiać spokojnie śmigam do Chorwacji.
P.S. Nastepnego dnia wymieniłem olej we wspomaganiu, teraz pracuje ciszej.
_________________
Wojtek
Ford WINDSTAR 3,8 LX /95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DARO
*
*


Dołączył: Oct 20, 2004
Posty: 194
Skąd: Pawlowice sl

PostWysłany: Pią Maj 12, 2006 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze dokladniej bys opisal sposob wymiany oleju w ukladzie wspomagania?????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Drejas
*
*


Dołączył: Mar 31, 2005
Posty: 19
Skąd: Iława

PostWysłany: Sro Maj 17, 2006 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A do czego służy ta blaszka ze śrubką która jest w pudełku razem z filtrem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Czw Maj 18, 2006 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DO TEGO ABY JĄ PRZROBIĆ NA INNĄ Laughing
POWINNA BYC O INNYM KSZTAUCIE COŚ NA KSZTAUT LITERY "J"
SŁUZY DO PODTRZYMANIA FILTRA ABY NIE MIAŁ DRGAŃ.
JEDNYM KOŃCEM ZACHACZA SIE ZA KRAWĘDŹ FILTRA I PRZYKRĘCA DO BLOKU SKRZYNI. jA RAZEM Z FILTREM DOSTAŁEM INSTRUKCJE MONTAŻU I TAM NA RYSUNKU SĄ 2 RODZAJE TYCH BLASZEK, NIESTETY, W KOMPLECIE NIE MA TEJ WŁAŚCIWEJ.
_________________
Wojtek
Ford WINDSTAR 3,8 LX /95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group