www.asu.pl :: Zobacz temat - Wyciek ze skrzyni
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wyciek ze skrzyni

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
grzegorzz1
*
*


Dołączył: Sep 16, 2013
Posty: 44
Skąd: Żory

PostWysłany: Pon Lip 21, 2014 13:27    Temat postu: Wyciek ze skrzyni Odpowiedz z cytatem

Witam
Po ostatnim przeglądzie zauważyłem ze na jednej ze śrub miski olejowej skrzyni uzbierała mi się kropla oleju.
Przypuszczałem, że będzie to wyciek na uszczelce pod miską, tym bardziej, że jeden z gwintów był tam słaby.
Postanowiłem przegwintować i wkręcić sprężynki regenerujące do gwintów.
Teraz uszczelnienie jest ok jednak po kilku dniach sprawdziłem i znów na śrubie jest kropla oleju. Jest to w takim miejscu, że raczej podejrzewam wyciek spod uszczelki z elektrozaworów.
Wyciek nie jest duży - auto kilka dni stało w garażu i po tych kilku (4) dniach pojawiła się ta kropla.
Jako, że szykuję się do wyjazdu na wakacje (w sumie zrobie ok 2000)km a czasu już mało - zastanawiam się z tak niewielkim wyciekiem (jeśli jest z elektrozaworów) moge pojechać (zabrać coś na dolewkę) czy jest to jakieś zagrożenie dla skrzyni i powinienem to pilnie zrobić.
Dzięki i pozdrawiam
Grzegorz
_________________
pozdrawiam Grzegorz
Chrysler Grand Voyager Limited AWD 3.3V6 + LPG
2003
Cadillac SRX 4.6 + LPG 2007
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
merkava
*
*


Dołączył: Jan 04, 2007
Posty: 248
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Lip 25, 2014 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spróbuj dokręcić śruby elektrozaworów - 3 sztuki.
Wymyj całą skrzynię benzyną lub rozpuszczalnikiem i zrób jazdę próbną - sprawdź skąd sączy się olej
_________________
chrysler grand voyager 3.3l 1993
plymouth voyager 3.0l 1992
605349406
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group