www.asu.pl :: Zobacz temat - kłopoty z licznikiem Voyager 2,5 TD 2000r.
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

kłopoty z licznikiem Voyager 2,5 TD 2000r.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
krzysmalina
*
*


Dołączył: Mar 09, 2014
Posty: 3
Skąd: Choroszcz - podlaskie

PostWysłany: Pon Mar 10, 2014 12:49    Temat postu: kłopoty z licznikiem Voyager 2,5 TD 2000r. Odpowiedz z cytatem

Witam.
Problem jak w tytule - mam problem z licznikiem. W czasie jazdy podczas przyspieszania wskazówka temperatury błyskawicznie wędruje do położenia "H", świeci się kontrolka temperatury i słychać sygnał gongu. Po zdjęciu nogi z gazu wskazówka wraca do normalnego położenia. Problem zaczyna się powyżej 1500 obr., nie występuje przy bardzo wolnym rozpędzaniu auta. Na postoju i podczas jazdy "na luzie" można zwiększyć obroty do maksimum, a wskazówka nawet nie drgnie. Ktoś się z tym spotkał?? Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cezary001
*
*


Dołączył: Nov 18, 2008
Posty: 37
Skąd: WARKA

PostWysłany: Pon Mar 10, 2014 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
prawie 15 lat zajmuje się voyagerem zwłaszcza diezlem
ale o czymś takim nie słyszałem
uzupełnij profil
zadzwoń może coś poradzimy
_________________
Chrysler Voyager 2.5 TD VM 1999
Pontiac Trans Sport 3.8 GT 1992
Dodge Caravan 3.0 1996 był
T.792293911
Sprzedam części do Voyagera 96-00
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
stefann
*
*


Dołączył: Aug 23, 2013
Posty: 33

PostWysłany: Sob Mar 15, 2014 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Większość usterek wadliwego działania licznika polega na zimnych lutach, szczególnie masy tegoż. Temat maglowany wielokrotnie.
steff
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzysmalina
*
*


Dołączył: Mar 09, 2014
Posty: 3
Skąd: Choroszcz - podlaskie

PostWysłany: Pią Mar 28, 2014 0:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie!
Przepraszam za długą nieobecność - cóż, praca, praca, praca. Voykiem jeździła żona, aż do momentu totalnej kapitulacji - po wyjściu ze sklepu auto zamilkło na dobre - gaśnie kontrolka świec, przekręcenie kluczyka powoduje jedynie zapalenie kontrolki "brake" - i cisza. Pod dom wrócił na sznurku; następnego dnia rano raz odpalił, pracował normalnie, a po wyłączeniu i próbie kolejnego uruchomienia milczał jak zaklęty. Obecnie od wczoraj stoi u elektryka - czekam na wiadomości od niego. Jak coś wyniknie - napiszę Pozdrawiam!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzysmalina
*
*


Dołączył: Mar 09, 2014
Posty: 3
Skąd: Choroszcz - podlaskie

PostWysłany: Sob Cze 14, 2014 6:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam forumowiczów.
Przepraszam za bardzo długą nieobecność - cóż, życie, tempo i praca. Voyager wrócił od elektryka, odpala za każdym razem. Kłopoty z nim można podzielić na dwie grupy: nie odpalający silnik i wariackie wskazania licznika. Za pierwsze odpowiedzialne były: zimne luty w liczniku i upalony przewód w panelu klimy, za drugie - uszkodzony sterownik silnika i przetarta wiązka elektryczna. Podczas jazdy silnik ustawiał się pod nieco innym kątem, niż na luzie, a to powodowało zwieranie przetartych kabli do masy. Byłem w ciężkim szoku, gdy po powrocie do domu samochód znów nie zagadał - tym razem problem zdiagnozowałem sam, "opukując" rozrusznik - stukanie w korpus nic nie dało, ale już strzał w bendix pomógł od razu - zaczął odpalać. Po wymianie wyłącznika problemy ustały.
Mam nadzieję, że - mimo, że nie jestem fachowcem i nie mogę podać konkretniejszych danych o uszkodzeniach - moje przygody, zwłaszcza ta z wiązką, pomogą komuś w podobnej sytuacji. Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group