www.asu.pl :: Zobacz temat - PTS 3.8 Dupa mi leży
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PTS 3.8 Dupa mi leży

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
AdaaM_
*
*


Dołączył: Sep 09, 2010
Posty: 111
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Maj 06, 2014 22:48    Temat postu: PTS 3.8 Dupa mi leży Odpowiedz z cytatem

Cześć, kiedyś już zakładałem podobny temat ale troche z innej beczki
W pontiaku mam z tyłu zawieszenie z kompresorem, jednak ten jest odłączony a amorki chyba są zwykłe, na przeglądzie stan amorków to 63% sprawności .
Ale.....tył samochodu strasznie opadł, przód jak terenówka a tył...każda chopka do uderzenie mocne , obicazenie w postaci jednego ludzkiego ciała draka Smile 7 osób zabrałem ....auto pływało...
Pytanie czy spręzyny do bani, czy jak kupie używki w dobrym stanie coś da ?
Myslalem nad gumami które sie wkłada w spręzyny, ktos przechodził ten problem ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Maj 06, 2014 23:03    Temat postu: Re: PTS 3.8 Dupa mi leży Odpowiedz z cytatem

AdaaM_ napisał:

Ale.....tył samochodu strasznie opadł

kiedy sie to stalo, wczoraj? nagle zlamales 2 sprezyny? gniazdo sprezyn odgnilo? czy nim tyl nagle opadl cos sie dzialo? mozesz tam zerknac?
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
BrodatyMis
*
*


Dołączył: Nov 08, 2007
Posty: 97
Skąd: Skierniewice

PostWysłany: Sro Maj 07, 2014 7:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć,
Sugeruję udać się do dobrej firmy (kiedyś robili to kowale) specjalizującej się w utwardzaniu resorów i sprężyn samochodowych.
"Zabawa" nie droga, zawieszenie po delikatnym - o kilka cm - rozciągnięciu sprężyn zdecydowanie idzie do góry i lepiej pracuje przyobciążeniach.
Wcześniej warto obejrzeć gumy i jak sa w złym stanie, to przed całą robotą zaopatrzyć się w nie i od razu wymienić.
Robiłem to już dwukrotnie w dwóch PTSach, ale widzę, że w tym, którym jeżdżę obecnie też się takie "rozciąganko" sprężyn przyda.
Jeśli się zdecydujesz na taki zabieg, to bardzo dokładnie określ o ile sprężyna ma być dłuższa (wyższa). Jak się troszkę przesadzi, to po takiej robocie przez kilka dni-tygodni auto może mieć tył trochę za wysoki. Nie przejmuj się, to powinno się ułożyć i "opaść", szczególnie jak wozi się więcej niż jednego pasażera.
bm
_________________
Never Ride Faster Than Your Angel Can Fly...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Maj 07, 2014 9:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli zinterpretowales to tak, ze ten samochod powoli osiadal i teraz jest tyl za nisko?
ok.
kowal to dobre rozwiaznie, jeszcze lepsze zaklad zajmujacy sie resorami i sprezynami. samo rozciagniecie uniesie tylko zad auta ale nie utwardzi zawieszenia. jesli az tak dziwnie ci sie zachowuje tyl (co osobiscie mnie dziwi) to warto pomyslec nad twardszymi sprezynami ( grubsze lub o mniejszej ilosci zwoi). z wlasnego doswiadczenia powiem ze w tym aucie sprawnosc amortyzatorow nie musi siwadczyc o dobrze pracujacym tylnym zawieszeniu. jak pamietam jeszcze nikt nie sprawdzil empirycznie czy wersje bez pompowanych amorow mialy takie same sprezyny jak te z pompowanymi. ja mam takie samo auto i tez aktualnie nie mam zainstalowanych pompowanych. mialem juz kilka rodzajow amorow z tylu i przy kazdych auto bylo za miekkie oraz z kazdymi inaczej sie zachowywalo.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group