www.asu.pl :: Zobacz temat - Grand Voyager 3,3 - 2004-2007 z AWD - czy warto?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Grand Voyager 3,3 - 2004-2007 z AWD - czy warto?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
DaRu
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 117

PostWysłany: Sro Kwi 30, 2014 20:30    Temat postu: Grand Voyager 3,3 - 2004-2007 z AWD - czy warto? Odpowiedz z cytatem

Sporo się naczytałem o awaryjności i problemach AWD w Voyagerach i do tej pory omijałem takie wersje z daleka. Napatoczył mi się jednak ładny egzemplarz z silnikiem 3,3, rok 2004 albo 2005 z niewielkim (sprawdzonym) przebiegiem. Ale to wersja z AWD. W związku z tym mam pytania:
1. Jak to faktycznie jest z AWD w Wojtkach. Czy rzeczywiście ten układ jest awaryjny?
2. Jak działa/uruchamia się AWD w Voyagerze z tej wersji. Czytałem na forum, że tył załącza się automatycznie gdy przód nie może już uciągnąć? To prawda? Czyli, że nie ma żadnej możliwości ręcznego wł/wył systemu?
3. Jak wersje z AWD wpływają na spalanie w porównaniu do zwykłych wersji?
4. Na co zwrócić uwagę / jak sprawdzić czy AWD jest sprawne?

Z góry dzięki za odpowiedzi
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 - 05r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Czw Maj 01, 2014 9:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chłopie wpisz w szukajke awd i poczytaj, tych wątków było już troche.
Co się tyczy spalania, to ja przez tydzień jeździłem ze zdemontowanym kompletnie napedem awd (wał, most, półosie), wyjeźdzłem całą butle i spalanie wyniosło dokladnie tyle samo co z napędem 17.5l lpg w trybie mieszanym.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
DaRu
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 117

PostWysłany: Pią Maj 02, 2014 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdybym znalazł jasną odpowiedź na temat awaryjności AWD to bym nie zakładał tego tematu. Idąc tym tropem, czytając poszczególne posty można wręcz uznać, że wszystkie "amerykańce" się psują i nie warto ich kupować, bo w każdy poście jest mowa o jakiejś usterce. Ale chyba nie o to chodzi. Z własnego doświadczenia wiem, że Voyager 3,3 prawidłowo eksploatowany i regularnie serwisowany nie ma prawa się popsuć. Nie mam natomiast żadnych doświadczeń z AWD stąd moje pytanie do tych, którzy tego używają ewentualnie naprawiają.

Co do spalania - dzięki za odpowiedź.
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 - 05r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pią Maj 02, 2014 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daru tylne koła w roczniku 2001-up dołączają się samoczynnie, mechanicznie bez żadnego sterowania, kiedy nastąpi minimalna różnica w prędkości, odpowiedzialne za to jest sprzęgło kierunkowe i visco. Główną zasadą w samochodach z AWD jest to żeby na obu osiach były takie same opony a przynajmniej o tym samym rozmiarze.
Jednym ze sposobów sprawdzenia czy system AWD działa, jest podniesienie jednej strony samochodu, kręcisz przednim kołem, tylne powinno się też obracać, jeśli się obraca, to druga osoba łapie za to koło, jeśli bez oporu da się je zatrzymać to visco nie zasprzęgla, jeśli natomiast nie można koła utrzymać i kręci się równo z przednim to visco ugotowane i połączone na stałe. Tylne koło ma stawiać opór ale powinien być lekki poślizg.
Druga sprawa to stan oleju w obudowie sprzęgła i visco, tam jest zalany ATF, jeśli leci glut, albo coś innego jak ATF to tez oznaka uszkodzenia.
Ja miałem jajko z AWD, zrobiłem nim przeszło 80kkm i żadnych problemów z AWD a zimą nie straszna mi była zasypana droga, czy to podjazd pod górkę i to na wielosezonach. Teraz kupiłem żabe z uwalonym visco, ale jak tylko uda mi się znaleźć gdzieś w dobrych pieniądzach visco to kupuje i wymieniam.
Jeśli wszystko było użytkowane zgodnie z zaleceniami producenta, to tam nie ma się co psuć.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
DaRu
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 117

PostWysłany: Nie Maj 04, 2014 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Lutek. Teraz dla mnie wszystko jasne.

Jeszcze tylko jedno pytanie. Jak na zdjęciu rozpoznać czy dana wersja Voyagera to AWD? Jak domniemam wersje z AWD są wyposażone w klapkę w podłodze, pomiędzy siedzeniami w drugim rzędzie.?
Nie wszyscy sprzedający podają, że to wersja AWD. A tymczasem na niektórych zdjęciach wyraźnie widać taką klapkę w podłodze. Czy dobrze dedukuję? To jest od AWD?
A może fabrycznie w klapkę wyposażone są również wersje bez AWD?
Jest na to jakaś reguła?
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 - 05r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Maj 04, 2014 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daru ta klapka którą widzisz pomiędzy siedzeniami drugiego rzędu to jest uchwyt na schowek, który domyślnie jest zainstalowany pomiędzy przednimi siedzeniami. Ten schowek możesz zdemontować lub własnie przenieść go pomiędzy tylne siedzenia.

Ze zdjęć to jedynie możesz przeczytać na tylnej klapie, tak to powierzchownych różnic nie ma pomiędzy AWD a FWD


_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
DaRu
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 117

PostWysłany: Nie Maj 04, 2014 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki wielkie Lutek. Wszystko jasne. Nie wiem dlaczego ale ubzdurałem sobie, że to klapka serwisowa. Nie wiem, bo mam starszy model i takich "dziur" w podłodze u mnie nie ma.

Jeszcze raz dzięki za pomoc.
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 - 05r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group