www.asu.pl :: Zobacz temat - Gaz nie chodzi przy dużych temperaturach silnika
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gaz nie chodzi przy dużych temperaturach silnika

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Slowik
*
*


Dołączył: Dec 03, 2005
Posty: 140
Skąd: PoznaĂą

PostWysłany: Sob Maj 13, 2006 12:37    Temat postu: Gaz nie chodzi przy dużych temperaturach silnika Odpowiedz z cytatem

Wątek wentylatorów chłodnicy poruszam już po raz kolejny, ale okazuje się, że temp silnika ma wpływ na wiele układów: słaba klima, zbyt wyskoa temp szkrzyni i teraz okazuje się, że jak trochę pośmigam po centrum to gaz też się wyłącza. Temp silnika na wskazaniach nie przekracza połowy, czyli niby jak zwykle, ale przypuszczam, że z jednym wentylatorem silnik będzie trochę cieplejszy. Jak ostygnie, albo pod wieczór normalnie jeżdżę na gazie.
Gazownik już umówiony na poniedziałek, ale domyślam się, że usłyszę znowu (jak przy klimie) żeby założyć drugi wentylator.
Co wy na to?? Jakieś sugestie?.

PZDR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szwaga
*
*


Dołączył: Nov 07, 2004
Posty: 164
Skąd: Ząbkowice

PostWysłany: Sob Maj 13, 2006 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziwna sprawa - w większości centralek jest parametr odpowiadający za włączenie gazu po uzyskaniu jakiejś tam ustawionej temperatury MINIMALNEJ czynnika chłodzącego ( w tym przypadku ogrzewającego reduktor) - nie sądzę aby zbyt wysoka temperatura miała wpływ na wyłączenie się gazu

w moim konkretnym przypadku ,kiedy padł mi oryginalny moduł - woda w układzie chłodzenia zagotowała mi sie ,ale gaz chodził bez zarzutu - myślę że u Ciebie to kwestia ustawień w centralce gazu

pozdr.
Marek
_________________
CHRYSLER GRAND VOYAGER 3,3 '96 ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szwaga
*
*


Dołączył: Nov 07, 2004
Posty: 164
Skąd: Ząbkowice

PostWysłany: Sob Maj 13, 2006 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziwna sprawa - w większości centralek jest parametr odpowiadający za włączenie gazu po uzyskaniu jakiejś tam ustawionej temperatury MINIMALNEJ czynnika chłodzącego ( w tym przypadku ogrzewającego reduktor) - nie sądzę aby zbyt wysoka temperatura miała wpływ na wyłączenie się gazu , gdy chodzi o klimę to zrozumiałe - jeden wentylator nie daje rady w szybki sposób schłodzić chłodnicy

w moim konkretnym przypadku ,kiedy padł mi oryginalny moduł - woda w układzie chłodzenia zagotowała mi sie ,ale gaz chodził bez zarzutu - myślę że u Ciebie to kwestia ustawień w centralce gazu

pozdr.
Marek
_________________
CHRYSLER GRAND VOYAGER 3,3 '96 ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tigra
*
*


Dołączył: May 30, 2005
Posty: 36
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Maj 19, 2006 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam u mnie było tak samo jak sie nagrzał w korku to nie chciał jezdzić na gazie jak postał ze 4 godziny to było wystko OK okazało sie ze przycierał sie silniczek krokowy 4 miesieczny po wymianie silniczka wszystko wrocilo do normy
_________________
Chrysler Voyager2,4se właśnie zgazowany:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Garet
*
*


Dołączył: Feb 16, 2006
Posty: 267
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Pią Maj 19, 2006 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że z winy tych silniczków mamy wiele problemów.
Czy można go wyeliminować i zastąpić innym rozwiązaniem?
_________________
Tees 3,1 V6 BIAŁY
Ludzie! Kochajcie stare baby!!!
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Pon Maj 29, 2006 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej nie ma możliwości wyeliminowania silniczków krokowych żeby było ok wszystko z instalacją jedyne rozwiązanie to sekwencja Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group