www.asu.pl :: Zobacz temat - Skaner diag Chrysler, GM,inne kupilem tanio i polecam
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Skaner diag Chrysler, GM,inne kupilem tanio i polecam

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
domski
*
*


Dołączył: Aug 05, 2010
Posty: 108
Skąd: Koszalin

PostWysłany: Pon Lut 17, 2014 22:42    Temat postu: Skaner diag Chrysler, GM,inne kupilem tanio i polecam Odpowiedz z cytatem

Witam panów, szukając skanera do mojego Dodga Caravana kupiłem chinskiej produkcji adapter ACI ktory jest "kopia" skanera Autoenginuity do wszystkich marek cena ponad 1200USD.Skaner zakupilem w promocji tutaj za 180 USD tutaj - oczywiscie zalozylem konto.

http://www.ecutool.com/ACI-Scanner-with-BMW-and-MB-Adapter_6442.html

Zalozylem do tej tranzakcji konto paypal ktore zasililem zlotowkami, nastepnie cena zostala przekonwertowana na pln i pozniej na USD podczas zakupu, została pobrana drobna prowizja.
Wysylke wziolem DHL ( posiada wlasne magazyny celne gdyby przyszlo clic ) oraz szybka wysylka koszt dhl to okolo 32 dolary . Całosc wyszło 213 dolarow.Cena od chinczyka była na fakturze zanirzona.Choc o to nie prosilem a wrecz nie chcialem, bylem gotowy zaplacic wszystkie dodatkowe koszta. Przesylka przyszla w ciagu paru dni bez dodatkowych oplat celnych. Jeszcze raz powtarzam jak było u mnie. Ogolnie z tego co sie dowiadywalem dhl moze prosic o wyciag z pay pal jezeli maja problem z okresleniem wartosci, moga doliczyc nastepnie 23%vat i cło ktore moze wynosic 0. kwota do 150 Euro jest wolna od cła.Oraz DHL moze doliczyc 60 złotych za clenie i 17 za upowaznienie. Tak w najgorszym wypadku to VAT+cło+ dhl dochodzi do ceny zakupu.

A teraz o skanerze.
Na poczatku mialem problem z uzyskaniem odpowiedniego polaczenia po protokole J1850VPW laczyl sie tylko po ISO 9141-2 i moglem czytac ogolnie parametry jak w tanim elm 327 lub czyms podobnym. Doczytalem pare rzeczy , popatrzalem w programie, no i bingo. Trzeba aktywowac soft.
Jak na razie połaczyłem sie z moim dodge carvan 1996 z modulami silnika, skrzyni biegow, body komputera airbaga i byly jeszcze inne.
Kazdy z modulow ma pelno czujnikow do odczytu wartosci,napiecia czujnikow itd. Sa testy wykonawcze, z komputera wlaczalem i wylaczalem swiatla, ryglowalem zamki, robilem testy zegarow, brzeczyka ,lampek informacyjnych na panelu(np. wysoka temperatura ), i chyba jest jeszcze wiele innych. Napewno jest to przydatne urzadzenie. Przy skrzyni biegow byly testy selenoidow i inne paraemtry. Nie mialem czasu wiecej sie zaglebiac.
Na you tube widzialem jak jakis koles zmienial rozmiary kol zeby licznik nie klamal - niestety robil to w module ABS do ktorego jeszcze nie uzyskalem polaczenia Sad jest to jedyny modul z ktorym sie nie polaczylem, ale moze u kogos innego bedzie dzialac.
W skrzyni biegow widzialem temperature oleju skrzyni byly tez inne czujniki, niestety nie wiem do czego one wszystkie sa.
Po pierwszym polaczeniu , zostaly mi pokazane wszystkie bledy modulow z ktorymi sie laczylo urzeadzenia typu np: bledy drzwi, zwarcie z pompie paliwa ( nie dziala mi wskaznik) bledy alarmu i wiele innych. Naprawde jestem pod wrazeniem. Wszystko wykasoalem, zeby wiedziec co jest na swierzo bo mogly one byc od bardzo dawna.
Tak wiec panowe polecam.
Jak bede mial chwile to nagram filmik i wrzuce na YT to podam linka.Zeby nie byc goloslownym. Na poczatku myslalem jak mialem problemy z polaczeniem ze wtopilem 700 stow na jakies g.... pokroju elm327 ale teraz jestem zadowolony. Jutro bede testowal na KIA RIO z 2005roku 1.4 benzyna - auto zony. Ponoc Kia tez obsluguje.
Pozdrawiam.
_________________
Dodge Caravan 3.3 1996 rok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Wto Lut 18, 2014 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdził byś czy jest możliwość ustawienia rozmiaru opon (pinion factor), wgrania quick learn w naszych skrzyniach? Ciekaw jestem czy istnieje też możliwość przeskanowania systemu ABS i odczytu z czujników podczas jazdy prędkości z każdego z kół?

Na rynku są jakieś wynalazki
http://www.dhgate.com/product/new-design-2013-release2-cdp-pro-3-in-1-auto/168033206.html#cps-4-5

http://www.aliexpress.com/item/Launch-X431-Creader-VII-comprehensive-diagnostic-instrument-with-free-shipping-60/1060890446.html
ale co one tak naprawdę potrafią to nie wiadomo. Ja na tą chwile to poluję na skaner snap on mt2500 w dobrych $$ i z kartridzem min do 2001.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
domski
*
*


Dołączył: Aug 05, 2010
Posty: 108
Skąd: Koszalin

PostWysłany: Wto Lut 18, 2014 23:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, ostatnio sprzedalem skaner SNAP ON MT2500 za 1 tys złotych z kartridzem do aut europejskich i azjatyckich do 2005 roku.Skaner byl z UK i klucze tez mial z UK. A maksymalna aktualizacja to chyba do 2008 roku do aut europejskich była, no i czasem problem z polaczeniem CAN ( potrzeba adaptera CAN1B ktory mialem, ale czy to w kia czy w lagunie nie polaczyl mi sie z poza modulem Silnika i to w podstawowej wersji, to samo z chryslerem) niestety nie mialem kartridza do aut z USA. I wlasnie kupilem za tak kaske ten adapter ACI.

Co do zmiany rozmairu opon to popatrze. Ale tak jak pisalem widzialem jak jakis koles na youtube zmienial rozmiar kol ( opon ) w Lincoln Navigator chyba ale on to robil w module ABS a nie skrzyni.
Niestety ja sie do modulu ABS nie polaczylem w moim caravanie. Probowalem to zrobic wczoraj jak testowalem Adapter. Dzisiaj nie mialem czasu, zajzalem tylko do KIA zony, i tam tez polaczylem sie z body komputerem, komputerem silnika. Ale niestety z ABS w KIA tez sie nie polaczylem.Nie wglebialem sie bardziej bo nie mialem czasu.
Musze na spokojnie usiąść i popatrzeć co i jak. Napewno nagram filmik i wrzuca. Z tego co zauwazylem, miedzy RIO a Carvanem jest roznica w czunikach nawet przy sprawdzaniu silnika. Jestem naprawde zaskoczony tym urzadzeniem. wiadomo chinski klon- jakosc moze byc rozna. Mam nadzieje ze podziala. Co do tych urzadzen co przeslales to nie wierze w nie. Launch sobie radzi z nowymi autami, ale ponoc sa bzdury w bledach, to samo tyczy sie Autocoma, myslalem jeszcze o UCANDAS co jest na alledrogo za kolo 1800 a u chinola znalazlem za nie cale 300 usd na tej stronie co podalem. Sprzedawca z allegro powiedzial ze sobie ucandas poradzi z chryslerem voyagerem ale jakos mu nie wierzylem, inny koles z innym urzadzeniem za ( taki zielony skaner - jakis scan diag czy cos takiego tez na allegdrogo ) to od razu powiedzial ze raczej sie nie polacze ze skrzynia czy abs. A tutaj urzadzonko 700 stowek i naprawde mile mnie zaskoczylo. Gdyby byl ten jeszcze ABS od razu bez problemow to ja nic lepszego bym juz nie chcial. Mam Ta kia z 2005 roku i ja obsluguje, i jeszcze mam w domu lagune ph 3 z 2008 roku, ale do niej kupie serwisowe urzadzenie pod nazwa CLIP ( serwisowa diagnostyka). Snap on niestety mi sie nie przydal, za mlode auta, a do chryslera nie mialem kartridza.
Mozna sobie wstukac na Youtube "autoenginuity" i zobaczyc co na filmikach co i jak. jeden jest filmika co ma 14 minut i tam chyba koles zmianial rozmiar, ale jak mowie duzo chyba moze zalezec od samego auta. jutro moze znajde czas to popatrze.i sie podziele co i jak.
_________________
Dodge Caravan 3.3 1996 rok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
jacky1234dr
*
*


Dołączył: Feb 18, 2014
Posty: 9

PostWysłany: Sro Lut 19, 2014 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może to kolegów zainteresuje;
http://habi.pl/interfejs-diagnostyczny-do-aut-amerykanskich-p35452.html

lecz program który oferują to totalne nieporozumienie,my z kumplem ściągnęliśmy oprogramowanie ze stanów wszystko trwało 24 godziny,ponieważ trzeba się logować,pobrać demo,a następnie wypisać ichniejszą ankietę,po upływie 24 h przysłali kompletne oprogramowanie,przyznam że baja,z czytuje wszystko bez problemów,można śledzić pracę każdego elektronicznego gadżetu w aucie łącznie z możliwością tworzenia map podczas jazdy i ich zapisu.po czym w domciu można spokojnie przeanalizować co dolega autku jakby co również mogę pomóc i dać namiary osobom zainteresowanym,ze stanów można również ściągnąć tzw.oprogramowanie zaawansowane za coś około 22 euro,ale zwykłemu śmiertelnikowi wystarczy to co mam obecnie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
slimaktlen
*
*


Dołączył: Jan 24, 2014
Posty: 11

PostWysłany: Sro Maj 28, 2014 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol@jacky1234dr
a to cudo czyta skrzynię i abs ?
podaj nazwę programu który ściągnołeś lub jeśli możesz wrzuć go na uploud
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group