www.asu.pl :: Zobacz temat - bonny 3,8 nie "chodzi" na benzynie
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

bonny 3,8 nie "chodzi" na benzynie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
kropek76
*
*


Dołączył: Jan 22, 2013
Posty: 25
Skąd: zdw

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 19:29    Temat postu: bonny 3,8 nie "chodzi" na benzynie Odpowiedz z cytatem

Musiałem wyjąc silnik co uczyniłem następnie wrzuciłem z powrotem wszystko podłączone i... lipa nie odpala ani nie chodzi na benzynie.
Na gazie nie ma problemu pali prawie od kopa.
Dopatrzyłem się że nie podają wtryski, spr je na "krótko" i cykają jest ok czujnik wałka wymieniłem na "nowy używany" i lipa.
Przed zabiegiem bonnek chodził na lpg i benie z elektroniki jestem cienki jak d.. węża tak że nie mam poja co jest.
Proszę o pomoc i może jakieś porady.
Aha po przekręceniu kluczyka na zapłon nie słychać pompy paliwa odzywa się dopiero po zakręceniu silnikiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może spróbuj pompę paliwa zasilić na krótko i dopiero zakręć silnikiem.
Jak tak odpali to będziesz wiedział, że coś namieszałeś w zasilaniu pompy.
_________________
CHRYSLER PACIFICA 2018
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
kropek76
*
*


Dołączył: Jan 22, 2013
Posty: 25
Skąd: zdw

PostWysłany: Pią Sty 24, 2014 17:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

auto odpala na lpg silnik pracuje i jest ok jednak gdy przełączam na paliwo gaśnie, za moment odzywają się przekaźniki i pompa pracuje normalnie. Zauważyłem że nie podają wtryski tzn jest tam napięcie ok11V ale ciągle a powinno chyba być impulsowo. Kiedyś dawno podłączyłem kontrolkę do wtyczki i w czasie pracy silnika migała a teraz świeci ciągle.
Doczytałem gdzieś na forum że sygnał jest brany z wałka rozrządu czujnik wymieniłem ale generalnie to nie mam jak go spr może tam jest błąd
Na razie i tak nic nie robię bo w garażu za zimno Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Pią Sty 24, 2014 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie szukaj nic po zaplonie-bo jesli na lpg chodzi, to nie bedzie zaden czujnik walu itp. sprawdz emulator wtryskow, moze jest zle podlaczony. od wtryskiwaczy benzynowych idzie gdzies wiazka do pudelka i moze pisac emulator 6
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kropek76
*
*


Dołączył: Jan 22, 2013
Posty: 25
Skąd: zdw

PostWysłany: Pią Sty 24, 2014 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok dzięki, dziś dam sobie już spokój ale jutro będę szukał może rzeczywiście coś popier. przy podłączaniu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kropek76
*
*


Dołączył: Jan 22, 2013
Posty: 25
Skąd: zdw

PostWysłany: Czw Lut 06, 2014 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam przyczyna braku współpracy wykryta
Na wiązce kabli idących do kompa wew kabiny za scianą grodziową jest złączka z masą przewodów jaden z konektorów był złamany wewnątrz obudowy znalazłem to gdy zacząłem spr instalację po kolei
Dzięki za rady i sugestie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group