www.asu.pl :: Zobacz temat - Dodge Caravan 3.8 96r. problem z gazem.
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dodge Caravan 3.8 96r. problem z gazem.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
czapla499
*
*


Dołączył: Feb 26, 2013
Posty: 8

PostWysłany: Sob Gru 28, 2013 12:50    Temat postu: Dodge Caravan 3.8 96r. problem z gazem. Odpowiedz z cytatem

Witam,

Postanowiłem napisać, ponieważ mam problemy z gazem, których sam nie potrafię rozwiązać.

Pierwszy z nich związany jest z tankowaniem. Musiałem do naprawy auta zdjąć zderzak razem z zamontowanym wlewem gazu. Zawór został zakręcony. Tak auto stało jakiś czas. Tak auto stało

jakiś czas. Po naprawie zderzak został założony, a zawór odkręcony. Przy pierwszym tankowaniu nabiło gazu za 15 groszy, a na drugiej stacji nic. Chciałem sprawdzić czy jest gaz. Po wciśnieciu

guli we wlewie kluczykiem zaczął się ulatniać gaz. Oznaczało to, że zawór był szczelny i że wąż się napełnił, czyli nie otworzył się zawór do butli.
Teraz pytanie co z tym zrobić?? Very Happy

Drugi problem dotyczy już samej instalacji gazowej. Mimo wyłączonego zapłonu na centralce od gazu (gaz sekwencja) świeci się czerwona lampka, która wcześniej sygnalizowała że jadę na

benzynie. W takim stanie auta odpalić się nie da. Gdy wyjmę bezpiecznik od instalacji odpala na benzynie bez problemu. Gdy wkładam bezpiecznik słyszę cykanie w okolicy reduktora, czyli

elektrozawory się włączają prawdopodobnie do pozycji jak podczas jazdy na gazie, mimo że nawet nie ma kluczyka w stacyjce, co wcześniej nie występowało.
Dodam że najprawdopodobniej jest tak dlatego, że gdy wkładałem akumulator nie zauważyłem, że kabel od instalacji gazowej idący od jednej klemy był zarobiony i niezaizolowany (przez kogoś

innego) i zetkną się z drugą klemą. Teoretycznie moim zdaniem nie powinno się nic stać, bo zamknąłem obwód tylko na akumulatorze, ale faktycznie spalił się bezpiecznik od instalacji gazowej i

przestała ona funkcjonować jak wcześniej.


Auto było malowane i nie było użytkowane chyba koło 3 miesięcy, teraz gdy je odebrałem wychodzą na jaw takie właśnie drobne niesprawności.

Jeżeli ktoś byłby w stanie mi coś podpowiedzieć byłbym bardzo wdzięczny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
czapla499
*
*


Dołączył: Feb 26, 2013
Posty: 8

PostWysłany: Nie Gru 29, 2013 7:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety widze że z odpowiedzią cieżko, ale najprawdopodobniej rozwiązałem mój problem z drugiego zagadnienia.

Wychodzi na to że spalił się sterownik bo gazownik nie mógł się z nim połączyć.

Może komuś się to przyda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Nie Gru 29, 2013 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to jak rozwiazales 2 problem , to pierwszy problem moze byc zwiazany z:
- zakreceniem zaworu na butli - pewnie przy demontaz wlewu ktos zakrecil zawor i zapomnial odkrecic,
- zablokowal sie plywak wielozaworu w pozycji full i nie wpuszcza juz gazu do butli - cza wziasc wtedy jakis wiekszy mlotek (cos ciezkiego) i postukac dosc energicznie w BUTLE!!! w okolicy wielozaworu, zeby plywak opadl w prawidlowe polozenie.
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
czapla499
*
*


Dołączył: Feb 26, 2013
Posty: 8

PostWysłany: Nie Gru 29, 2013 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawór zakręcałem, odkręcałem, tankowałem dla pewności tak i tak, ale pomysł z opukaniem butli możę być dobry. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group