www.asu.pl :: Zobacz temat - 300M nawiew stale na full - ktoś miał coś takiego
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

300M nawiew stale na full - ktoś miał coś takiego

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
mariuszx
*
*


Dołączył: Jan 19, 2009
Posty: 87

PostWysłany: Czw Gru 12, 2013 21:33    Temat postu: 300M nawiew stale na full - ktoś miał coś takiego Odpowiedz z cytatem

Cześć

Dawno nie wchodziłem bo nie było potrzeby Smile
Naprawiłem wyświetlacz sterowania klimą i nawiewem - litery same wygaszały się by wróćić na chwilę lub dłużej po stuknięciu. Problemem okazał się odlutowany choć tkwiący na miejscu rezystor SMD.

Tydzień później w czasie trasy zdechł mi nawiew i przez jakieś 2 godziny nie działał. Potem nagle zaczął działać ale tylko na full - regulacja gałą nie wpływa. Nawet jak się zrobi OFF nawiewowi, wentylator nawiewu zapierdziela dalej. Sterownik się pewnie "zaciął".
Zanim zacznę grzebać, pytam, może komuś się coś takiego trafiło.
_________________
Chrysler 300M 2002, 3.5 ("ostał się tylko jeden")
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Gru 13, 2013 5:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

takie objawy są gdy padnie rezystor dmuchawy
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mariuszx
*
*


Dołączył: Jan 19, 2009
Posty: 87

PostWysłany: Pią Gru 13, 2013 16:20    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Dzięki za info.
tak też podejrzewam ale wolałem by ktoś potwierdził Smile
Chyba mu się przyjrzę bo widzę że to nie jest rzadkie "zjawisko". Może coś się da poprawić.
_________________
Chrysler 300M 2002, 3.5 ("ostał się tylko jeden")
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pią Gru 13, 2013 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale jak padnie rezystor to sie chyba da wylaczyc. nie ma tylko posrednich biegow (poszczegolne dekady rezystora), jest tylko najwyzszy (bezposredni).
u mnie w visionie jak mialem zimne luty na gniezdzie klimatronika to byly wlasnie identyczne objawy - gasl wyswietlacz, wentylator zalaczal sie na full+ogrzewanie zalaczlao sie na full. po przelutowaniu gniazda problem znikl
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
mariuszx
*
*


Dołączył: Jan 19, 2009
Posty: 87

PostWysłany: Sob Gru 14, 2013 1:14    Temat postu: cd Odpowiedz z cytatem

W tym wypadku związku te sprawy ze sobą nie mają.
Mimo wygaszonego wyświetlacza, żadne funkcje sterowanie klimą nie były upośledzone co by było możliwe gdyby była kwestia niestykania łącza która brałem pod uwagę i dokładnie sprawdziłem. Ale to kwestia oczywiście tego co i gdzie padnie. Rezystor SMD o którym wspomniałem, jest rezystorem mocy, a na płytce nie ma nic co by takiej mocy wymagało z wyjątkiem stabilizatora 5 V, oraz samego wyświetlacza. Rezystor jednak jest za stabilizatorem i raczej nie w jego układzie jakkolwiek nie sprawdzałem, ale też i za mały by być w jego obwodzie - to nie aż taka moc.

Obie usterki dzieli od siebie czas, poniewąż jeździłem grubo powyżej pół roku z zanikającym wyświetlaczem co nie wpływało na sterowanie. I około tygodnia, może dwóch po naprawie wyświetlacza zanim nawiew przeszedł na full Smile
Podejrzewałem ew. związek, stąd moje pytanie, ale na 99.99 % nie ma to związku.
_________________
Chrysler 300M 2002, 3.5 ("ostał się tylko jeden")
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group