www.asu.pl :: Zobacz temat - Voyager - wyciek paliwa
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Voyager - wyciek paliwa

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Sro Lis 20, 2013 22:10    Temat postu: Voyager - wyciek paliwa Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj podczas podróży zauważyłem bardzo dziwną sytuację. Mimo tego że jechałem na LPG to ze zbiornika ubyło mi sporo benzyny. Tankując LPG zatankowałem ok. 20 benzyny i po przejechaniu ok. 100 km świeci mi się rezerwa.
Przyjechałem późno wiec nie bardzo miałem czas i możliwości sprawdzić co i jak ale zaświeciłem na zbiornik - suchy - nie widać wycieków. W okolicy silnika również nie widać wycieków.

Jutro będę zmuszony poszukać tego wycieku ale może ktoś z was miał podobną sytuację i jakość mnie ukierunkuje.

Z góry dziękuję.
_________________
CHRYSLER PACIFICA 2018
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
merkava
*
*


Dołączył: Jan 04, 2007
Posty: 248
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sro Lis 20, 2013 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może byc tak że równocześnie leje Ci gaz i benzynę. Wtedy do sprawdzenia instalacja gazowa
_________________
chrysler grand voyager 3.3l 1993
plymouth voyager 3.0l 1992
605349406
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lis 21, 2013 5:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ktoś kiedyś opisywał taką sytuację ze na wskaźniku paliwo znikało podczas jazdy na lpg, a ze zbiornika paliwa nie ubywało
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Czw Lis 21, 2013 7:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że silnik nie może pobierać dwóch paliwa na raz - przecież nie dał by rady tego spalić.
A u mnie raczej znika ze zbiornika benzyna ponieważ przed wczorajszym wieczornym tankowaniem nie mogłem odpalić auta. Wystarczyło, że wlałem 5 litrów i odpaliło. Później zatankowałem jeszcze za 100 pln i LPG do pełna. Przejechałem ok. 100 km i mam rezerwę na benzynie a auto jechało na LPG - instalacja gazowa na pewno się włączyła ( zbiorniki mam w schowkach siedzeń II rzędu i jak nie mam włączonego radia w aucie to słyszę elektrozawory )
_________________
CHRYSLER PACIFICA 2018
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
szczery2008
*
*


Dołączył: Oct 16, 2013
Posty: 146
Skąd: Giżycko i okolice

PostWysłany: Czw Lis 21, 2013 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może tak być,że pali dwa paliwa na raz Sad Autko jakoś to przepala,miałem coś takiego w aucie od zachodnich sąsiadów 0000 Laughing jeden elektrozawór się otwierał ale drugi się nie zamkną i szło na raz i Pb i LPG. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Czw Lis 21, 2013 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tej chwili wiem na pewno, że nie wycieka benzyna. Wiem na pewno, że wskaźnik paliwa źle wskazuje - zatankowałem pod korek a na wskaźniku mam tylko 50% - chyba, że się podniesie później Smile
Wiem na pewno, że wczoraj nie pobierał LPG - wczoraj zatankowałem do pełna przejechałem ok. 100 km a dzisiaj weszło tylko 0,27 litra - więc nie pobrało nawet trochę.

Nie bardzo wiem dlaczego tak się dzieje, że fizycznie przełącza na LPG ( słyszę otwierające się zawory przy z zbiornikach ) a auto w dalszym ciągu chodzi na benzynie ?

Miejmy nadzieję, że gazownik będzie w stanie to wytłumaczyć Smile
_________________
CHRYSLER PACIFICA 2018
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
zwierzak_kn
*
*


Dołączył: Dec 06, 2012
Posty: 98
Skąd: Konin Wielkopolska

PostWysłany: Czw Lis 21, 2013 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zawory na butli to jedno ale masz jeszcze zawory pod maską wystarczy że czujnik temp. padnie i po ptokach, zawór na butli się otworzy a na reduktorze nie
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 AWD LE 93r

statek z jasną skórzaną kajutąSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Czw Lis 21, 2013 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poza tym w sekwencji mozesz tez ustawic obroty/obciazenie przy ktorych sterownik sam przelaczy silnik na zasilanie Pb - moze cza zagladnac do ustawien?

PS. u mnie na ostatnich wakacjach mialem podobna usterke - u mnie sie rozkraczyl elektrozawor przy butli - przepalila i stopila sie cewka i zagniotla trzpien w ktorym pracuje tloczek blokujac go w polozeniu OFF. wymienilem cewke ale gazu dalej nie podawal - co dziwne nie pokazaywal zadnej usterki- poprotu nie chodzil na gazie Smile dopiero wywalenie calego elektrozaworu uruchomilo instalacje LPG Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Pią Lis 22, 2013 5:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za wskazówki. Dzisiaj zbadamy instalację LPG.
A wskaźnik paliwa u mnie działa dobrze - to gość na Orlenie chyba nie potrafił zatankować auta do pełna. Jak podjechałem na stację to poprosiłem LPG i benzynę do pełna.
Wieczorem profilaktycznie zajechałem na stację i okazało się, że jeszcze zatankowałem ponad 20 litrów i dopiero było pełno .
_________________
CHRYSLER PACIFICA 2018
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group