www.asu.pl :: Zobacz temat - Brak podświetlenia przycisków
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Brak podświetlenia przycisków

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
cinek20002
*
*


Dołączył: Aug 27, 2013
Posty: 14
Skąd: Wielkopolskie -> PCT -> Krzyż WLKP.

PostWysłany: Sro Lis 06, 2013 20:45    Temat postu: Brak podświetlenia przycisków Odpowiedz z cytatem

Witam!

Jak w temacie, zgasło mi całe podświetlenie przycisków na konsoli środkowej, przyciskach regulacji lusterek i świateł. Nie świeci się żadna dioda więc obstawiam bezpiecznik tylko nigdzie nie ma napisane który to jest? Spotkałem się z opinią że jest jeszcze jedna skrzynka z bezpiecznikami pod kolumną kierownicy jednak nie mogę jej namierzyć... Czy ktoś miał już taki problem? Może ktoś coś poradzić?

Chrysler Grand Voyager 3.3 LE 2002 rok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Czw Lis 07, 2013 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprawdz moze czy faktycznie sie zarowki nie popalily - u mnie w przeciagu jednego czy dwuch dni padla wiekszosc zaroweczek podswietlajacych, w sumie 7 w liczniku + kilka w konsoli Smile moze u ciebie jest to samo Smile

pozatym na samym obwodzie zarowek podswietlajacych przyciski raczej bezpiecznika nie ma...to podswietlanie - z tego co udalo mi sie dojsc -jest sterowane po magistrali CAN, sygnal wychodzi z przelacznika swiatel, sa tam 3 rezystory smd z czego jeden napewno odpowiada za swiatla mijania (600 om - wiem bo tego musialem wymienic), dwa pozostale CHYBA (1,4kom oraz 600om..pisze "chyba" bo tych nie ruszalem!) za drogowe i podsiwetlenie przyciskow. moze padl ci wlasnie ten rezystor?
no i z tego co pamietam oswietlenie konsoli srodkowej+licznika jest na jednym obwodzie, oswietlenie przyciskow szyb+CZ na innym obwodzie
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
cinek20002
*
*


Dołączył: Aug 27, 2013
Posty: 14
Skąd: Wielkopolskie -> PCT -> Krzyż WLKP.

PostWysłany: Pon Lis 11, 2013 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, dzięki za zainteresowanie Smile

Jednak myślę że nie będą to żarówki, zgasły wszystkie a przed ok. rokiem były wymieniane wszystkie diody przez poprzedniego właściciela... Świeci się tylko podświetlenie na drzwiach kierowcy i jak zapalę przeciwmgielne to żaróweczka przy pokrętle.

Na elektryce nie znam się więc nie wiem jak tam z rezystorami Wink ale w kilku różnych miejscach spotkałem się z informacją o bezpieczniku jednak nikt nie dał znać gdzie on jest.

Czy ktoś jeszcze może ma jakieś doświadczenie z tym podświetleniem?

P.S. jak się dostać do tego przełącznika bo nie chciał bym niczego połamać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pon Lis 11, 2013 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie przelacnzik swiatel wyciaga sie poprostu go mocno wyciagajac. potem odpinasz 2 wtyczki i srubokretem rozchylasz zatrzaski i masz rozebrany przelacznik.
ja wymienailem u siebie diody w przelacznikach szyb/CZ bo sie poprostu wypalily! niby swiecily ale juz bardzo,bardzo slabo ze myslalem ze sie popalily Smile teraz wsadzilem bursztynowe jasne na 3v, wszedzie sa wlutowane bezposrednio, tylko w CZ od pasazera trzeba bylo dac rezystor 900om bo tylko tam na diode idzie bezposrednio 12V z instalacji
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
cinek20002
*
*


Dołączył: Aug 27, 2013
Posty: 14
Skąd: Wielkopolskie -> PCT -> Krzyż WLKP.

PostWysłany: Czw Gru 05, 2013 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Dzisiaj został rozwiązany mój problem Smile i to banalnie...
Okazało się, że przez przypadek podłączony komputer wykazał błąd o nazwie " błąd regulacji podświetlenia konsoli" czy jakoś tak Very Happy

Obyło się bez elektryków, rozbierania, lutowania itd. wystarczyło wykasować błąd i wszystko wróciło do normy. Tego się nie spodziewałem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group