www.asu.pl :: Zobacz temat - Stukanie w silniku
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Stukanie w silniku

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
squid
*
*


Dołączył: May 30, 2013
Posty: 40

PostWysłany: Sro Paź 02, 2013 23:30    Temat postu: Stukanie w silniku Odpowiedz z cytatem

Witam,

zauwazylem dziś stukanie w silniku bardzo podobne do tego w filmiku:

http://www.youtube.com/watch?v=CRBxQzsudTk

troche cichsze i tez pojawia się około 1600-2000 obrotów.
Co to może być - nieszczęsne panewki (słyszałem kiedys ale wydaje mi się że to zupełnie inny dźwięk z dołu silnika), czy może coś innego dźwięk jak wyżej i chyba pochodzi z górnej części silnika.
Auto - chrysler LHS 3,5 Mk1


Dodam jeszcze że po zakupie auta 3 lata i jakieś 50 000 mil temu miałem podobnie po zabawie mechanika z kolektorem wydechowym - mechanik wtedy stwierdził że cos wpadło do cylindra i tak puka. Wtedy przeszło samo, ale teraz wróciło....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fadil
*
*


Dołączył: Apr 13, 2010
Posty: 30
Skąd: stolica Pyrlandii

PostWysłany: Pon Paź 14, 2013 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Weź stetoskop lub coś podobnie działającego (np. idealny jest drewniany kij od miotły - jeden koniec przykładasz do konkretnego miejsca w silniku, drugi - przez trzymającą dłoń zwiniętą w "rurkę" do ucha) i robisz odsłuch konkretnych miejsc: głowicy; i na bloku silnika - cylindrów - okolice pracy tłoków oraz wału. Trudno nie zlokalizować.
Z załączonego filmiku brzmi tak jak głowica/zawory lub sworznie na tłokach, ale ja nie "Kaszpirowski" czy inny dr House, zdalnie raczej nie zdiagnozuję Wink.

pozdrawiam

f.
_________________
_________________________ Grand Voyager '98 2,4 SE und GASSS & v40 TD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group