www.asu.pl :: Zobacz temat - Ludzie pomocy z hamulcami!!
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ludzie pomocy z hamulcami!!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
zloty
*
*


Dołączył: Sep 29, 2013
Posty: 7

PostWysłany: Nie Wrz 29, 2013 17:30    Temat postu: Ludzie pomocy z hamulcami!! Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich
Mam voyagera 2001 2,4l benz. Problem polega na tym ze blokuja mi sie kola zaczelo sie to po wymianie klockow z przodu najpierw zblokowalo przod od pasazera az dym szedl jakos dojechalem do mechanika rozebrali przesmarowali wymienili plyn odpowierzyli p.Pojezdzilem przez kilka dni znowu raz jedno kolo czasami dwa z przodu sie blokowaly czasami z tylu sie blokowaly a przod nie kupilem uzywane wszystkie cztery szczeki z tloczkami po wymianie tyl sie uspokoil przod dalej szalal kupilem na przod nowe tloczki i gumik dodam ze klocki tez kupilem drugie na przod cieszylem sie dwa miesiace wczoraj znowu zblokowalo przednie kolo pasazera znowu kolo gorace i dym szedl ale poprawa jest taka ze kolo ciezko ale sie krecilo wczesniej stalo na amen poczekalem z godz cos odpuscilo pewnie troche ostyglo i moglem jechac dalej oczywiscie nie naciskajac hamulca bo znowu stop wymienione serwo ,pompa hamulca, klocki , z przodu tloczki plyn tez Tarcze maja ranty ale to chyba nie w tym rzecz czy moze to byc pompa abs bo to ona chyba rozdziela sile chamowania na kola? co do gomowych przewodow nie zmieniane ale nie ma na nich obejmy sorry za skladnie mam nadzieje ze doczytacie sie o co mi chodzi Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Nie Wrz 29, 2013 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasem montaż zestawu naprawczego do zacisków nie pomaga i trzeba kupić nowe zaciski. Nowe czytaj remanufactured np z rockauto. Ja miałem taką sytuację w mustangu i visionie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zloty
*
*


Dołączył: Sep 29, 2013
Posty: 7

PostWysłany: Nie Wrz 29, 2013 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli mam takiego pecha bo zaciski sa drugie wstawione kupione uzywane oczywiscie i ten sam efekt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
transsport23
*
*


Dołączył: Jan 16, 2012
Posty: 852
Skąd: LODZ

PostWysłany: Nie Wrz 29, 2013 17:44    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

A może poprostu korektor siły hamowania robi co chce Question
_________________
PTS-2.3. 94' 420 TYŚ. I NADAL JEŹDZI Wink
Chevrolet Cavalier 2.2 automat Smile
PTS-3.1 94 Canada łezka w gazie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zloty
*
*


Dołączył: Sep 29, 2013
Posty: 7

PostWysłany: Nie Wrz 29, 2013 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok wlanie chodzi mi o ten korektor siły hamowania mechanik twierdzi ze w tym modelu znajduje sie on w pompie abs zreszta tylko ona nie zostala jeszcze zmieniona no i jak dym znowu byl pewnie gumki znowu do wymiany mam nadzieje ze tloczek ebonitowy nie spuchł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Pon Wrz 30, 2013 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie jak nawalił korektor siły hamowania hamulce nierówno łapią ale się nie blokowały. Efekt był raczej taki że po wciśnięciu pedału hamulca w podłogę auto hamowało dobrze i za chwilę przestawało hamować tj ktoś puścił pedał hamulca. Zaciski działały ok.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pon Wrz 30, 2013 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dokladnie korektor nie moze powodowac hamowania - moze za to je ograniczac tak, ze auto nie bedzie hamowalo.

Zloty wymien te wezyki gumowe - to, ze nie ma obejmy to nie znaczy ze na calej dlugosci wezyka guma od srodka nie spekala i nie robi zatorow!
poza tym czemu wymieniales serwo? w zwiazku wlasnie z tym blokowaniem czy to byla inna sprawa? pytam bo czasem w serwie jest sruba regulacyjna - jak sie ja zbyt mocno wykreci (wydluzy trzpien) to otworzy nam sie zawor w serwie i podcisnienie z kolektora ssacego poprostu zassie membrane i nacisnie pompe - nacisnie nie za wiele, ale na tyle by plyn nie mogl juz wrocic z zaciskow i hamulce beda blokowac po jakims czasie - mozna to latwo sprawdzic - odpal auto tak zeby serwo sie nabilo, poczekaj jeszcze chwile i zgas, odczakaj kilka minut i nacisnij pedal - jesli wejdzie lekko jak przy hamowaniu to ok, jesli pedal bedzie twardy tzn, ze albo masz nieszczelne serwo, albo wlasnie zbyt podciagniete(zbyt dlugi jest trzpien pomiedzy serwem, a pompa). ale osobiscie mysle ze to wezyki gumowe daja w dupe
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
redneck1
*
*


Dołączył: Apr 20, 2012
Posty: 467
Skąd: Okolica Krakowa

PostWysłany: Pon Wrz 30, 2013 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alexander25 napisał:
Czasem montaż zestawu naprawczego do zacisków nie pomaga i trzeba kupić nowe zaciski.

Dokladnie.
Co z tegto,ze nowe tloczki,jak gniazda stare i zowalizowane.Widocznie na tyle duzo,ze tlok sie zacina.
To tak samo jak z remontem silnika-jak dajesz nowe tloki,to cylindry tez,a minimum szlif.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
HarryAngel
*
*


Dołączył: Jan 23, 2010
Posty: 787

PostWysłany: Pon Wrz 30, 2013 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alexander25 napisał:
. Nowe czytaj remanufactured np z rockauto. .


to nowe czy regenerowane?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zloty
*
*


Dołączył: Sep 29, 2013
Posty: 7

PostWysłany: Sro Paź 02, 2013 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcys napisał:
no dokladnie korektor nie moze powodowac hamowania - moze za to je ograniczac tak, ze auto nie bedzie hamowalo.

Zloty wymien te wezyki gumowe - to, ze nie ma obejmy to nie znaczy ze na calej dlugosci wezyka guma od srodka nie spekala i nie robi zatorow!
poza tym czemu wymieniales serwo? w zwiazku wlasnie z tym blokowaniem czy to byla inna sprawa? pytam bo czasem w serwie jest sruba regulacyjna - jak sie ja zbyt mocno wykreci (wydluzy trzpien) to otworzy nam sie zawor w serwie i podcisnienie z kolektora ssacego poprostu zassie membrane i nacisnie pompe - nacisnie nie za wiele, ale na tyle by plyn nie mogl juz wrocic z zaciskow i hamulce beda blokowac po jakims czasie - mozna to latwo sprawdzic - odpal auto tak zeby serwo sie nabilo, poczekaj jeszcze chwile i zgas, odczakaj kilka minut i nacisnij pedal - jesli wejdzie lekko jak przy hamowaniu to ok, jesli pedal bedzie twardy tzn, ze albo masz nieszczelne serwo, albo wlasnie zbyt podciagniete(zbyt dlugi jest trzpien pomiedzy serwem, a pompa). ale osobiscie mysle ze to wezyki gumowe daja w dupe
na jutro będą nowe mam nadzieje że na tym się skończy serwo czemu wymienione ?dobre pytanie pewnie dlatego ze parownik do niego jest przykrecony i mechanik stwiedzil ze może cos tam przepuszczać dodam ze parownik dalej jest tak samo zamontowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Paź 03, 2013 4:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak to? przykręcony parownik do serwa hamulcowego?mam nadzieje że ktoś montując parownik nie wkręcił wkrętów w serwo?
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zloty
*
*


Dołączył: Sep 29, 2013
Posty: 7

PostWysłany: Wto Paź 08, 2013 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

waldek44 napisał:
jak to? przykręcony parownik do serwa hamulcowego?mam nadzieje że ktoś montując parownik nie wkręcił wkrętów w serwo?

Very Happy nie w serwo nie tylko do jej sruby mocujacej. Wymienilem ten gumowy przewod o ktorym wczesniej ktos wspominal na ta chwile oki ale to dopiero 5 dni zobaczymy mam nadzieje ze to byl problem. Stary przewod nie wygladal na sparcialy w srodku po rozcieciu ale najprostrze powody usterki umykaja i czlowiek wymienia wszystko na oslep Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zloty
*
*


Dołączył: Sep 29, 2013
Posty: 7

PostWysłany: Pon Lis 11, 2013 19:05    Temat postu: NO I WRACAM DO TEMATU Odpowiedz z cytatem

Znowu zblokowal sie hamulec w przednim prawym kole juz mam dosc tego amerykanca !!!! moj pierwszy i chyba ostatni taki samochod .Na poczatku kierownica zaczela drzec pozniej zaczelo smierdziec w srodku a po 5 kilometrach samochod nie dal juz rady jechac Po cholere zaczepialem tą wymiane klockow jeszcze nie byly takie zle nadgorliwosc Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KAMIL-KALISZ
*
*


Dołączył: Sep 25, 2009
Posty: 121
Skąd: Kalisz

PostWysłany: Pią Lis 15, 2013 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wymień gumowe węzyki hamulcowe znajomy miał podobny problem w jeepie po wymiane jak reką odjoł
_________________
Chrysler Voyager 2002r 2.4
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Benek
*
*


Dołączył: Jun 22, 2006
Posty: 693
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Lis 16, 2013 13:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KAMIL-KALISZ napisał:
wymień gumowe wężyki hamulcowe znajomy miał podobny problem w jeepie po wymianie jak ręką odjął


Zgadzam się z tą opinią. Czasami te przewody szczególnie stare działają jak zawory jednokierunkowe.
_________________
Chevrolet Trans Sport 3,4L V6 '01r,
Oldsmobil Silhouette 3.4L V6 '00r, Gazowany u Luky'ego
[IMG]http://images62.fotosik.pl/809/1b6d041f3d165805m.jpg[/IMG]
www.youtube.com/watch?v
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
cudaczek
*
*


Dołączył: May 22, 2012
Posty: 11
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Gru 16, 2013 0:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja miałem taki przypadek w voyku i okazało się że to była wina przegrzanego zacisku,po wymianie na drugi kompletny ale używkę problem znikł.Wężyki też mogą blokować bo puchną do środka i przytrzymują powrót płynu z tłoka w zacisku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zloty
*
*


Dołączył: Sep 29, 2013
Posty: 7

PostWysłany: Sro Sty 22, 2014 19:47    Temat postu: No i lipa Odpowiedz z cytatem

Spale tego voyagera chyba !!!!!!!! Wymienione zaciski na używane wymienione tłoczki na nowe gumki tez wymienione serwo wymieniona pompa abs wymieniony przewod gumowy ten słynny co niby działa jak zawor oczywiście na nowy i co i du.....pa dzisiaj znowu zblokowalo przednie prawe kolo !!! może ktoś miał cos takiego i rozwiazal problem . Najlepsze jest to ze jeden z moich klientów zaczepil mnie na stacji cpn i mowi o mam takiego samego chryslera tyle ze jego 2004 mój 2002 jak chodzi ja ze super tylko hamulec przedni się blokuje a on oooo to tak jak w moim , pytam się i co naprawial pan to ktoś cos robil teraz worze banke z woda i jak się zblokuje polewam i jade dalej te chryslery to porażka chyba jakas chciales problem kup amerykana POMOCY!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
transsport23
*
*


Dołączył: Jan 16, 2012
Posty: 852
Skąd: LODZ

PostWysłany: Sro Sty 22, 2014 21:45    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Wyłącz abs i zobacz czy to nie pomoże,nie znam się na tym ale może wina leży gdzieś po stronie elektrycznej układu abs.Spróbuj myślę iż nic nie tracisz.
_________________
PTS-2.3. 94' 420 TYŚ. I NADAL JEŹDZI Wink
Chevrolet Cavalier 2.2 automat Smile
PTS-3.1 94 Canada łezka w gazie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Sty 22, 2014 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze ci sie zaciera lozysko Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
niedal
*
*


Dołączył: Jun 29, 2007
Posty: 29
Skąd: Parczew

PostWysłany: Sro Kwi 30, 2014 5:33    Temat postu: Re: No i lipa Odpowiedz z cytatem

zloty napisał:
Spale tego voyagera chyba !!!!!!!! Wymienione zaciski na używane wymienione tłoczki na nowe gumki tez wymienione serwo wymieniona pompa abs wymieniony przewod gumowy ten słynny co niby działa jak zawor oczywiście na nowy i co i du.....pa dzisiaj znowu zblokowalo przednie prawe kolo !!! może ktoś miał cos takiego i rozwiazal problem . Najlepsze jest to ze jeden z moich klientów zaczepil mnie na stacji cpn i mowi o mam takiego samego chryslera tyle ze jego 2004 mój 2002 jak chodzi ja ze super tylko hamulec przedni się blokuje a on oooo to tak jak w moim , pytam się i co naprawial pan to ktoś cos robil teraz worze banke z woda i jak się zblokuje polewam i jade dalej te chryslery to porażka chyba jakas chciales problem kup amerykana POMOCY!


u mnie to samo tylko przednie lewe kolo.
wymieniłem klocki, tarcze, zaciski a do lewego koła ciężko dopływa płyn nawet przy odpowietrzaniu i nie odpuszczają hamulce Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
redneck1
*
*


Dołączył: Apr 20, 2012
Posty: 467
Skąd: Okolica Krakowa

PostWysłany: Sro Kwi 30, 2014 9:25    Temat postu: Re: NO I WRACAM DO TEMATU Odpowiedz z cytatem

zloty napisał:
Znowu zblokowal sie hamulec w przednim prawym kole juz mam dosc tego amerykanca !!!! moj pierwszy i chyba ostatni taki samochod .Na poczatku kierownica zaczela drzec pozniej zaczelo smierdziec w srodku a po 5 kilometrach samochod nie dal juz rady jechac Po cholere zaczepialem tą wymiane klockow jeszcze nie byly takie zle nadgorliwosc Razz

Musial tlok sie zaciac,mechanik powinien tlok wyczyscic,a jak nie pomoze to wymienic.W jeepach tloki sa z tworzywa,przerabiaja na stalowe i jest OK.Moze u Ciebie jest podobnie.Tworzywo puchnie i zacina sie.Moze tez trzeba wyczyscic prowadnice.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sro Kwi 30, 2014 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przerabialem to swego czasu w fordzie.Bardzo dlugi okres jezdzilem na zjezdzonej tarczy i minimalnych klockach,wiec tlok by automatycznie wiecej wysuniety i spuchl.Po wsadzeniu nowej tarczy i klockow poprostu sie przestal cofac i nalezalo wymienic zacisk na nowy.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Kwi 30, 2014 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wg mnie wąż elastyczny jeśli popuścisz odpowietrznik to tłok chowa się lekko ?
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
niedal
*
*


Dołączył: Jun 29, 2007
Posty: 29
Skąd: Parczew

PostWysłany: Pią Maj 02, 2014 5:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qazws napisał:
wg mnie wąż elastyczny jeśli popuścisz odpowietrznik to tłok chowa się lekko ?


muszę to jeszcze sprawdzić wszystko po kolei tym razem./
tłoczki założyłem stalowe, łącznie z nowymi uszczelkami i osłonkami.
nowe tłoczki ręką mogę wcisnąć w zacisk a tu zonk po zmontowaniu całości
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Maj 02, 2014 6:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to zapiekły się wężyki w mocowaniu stalowym
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
niedal
*
*


Dołączył: Jun 29, 2007
Posty: 29
Skąd: Parczew

PostWysłany: Pią Maj 02, 2014 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qazws napisał:
no to zapiekły się wężyki w mocowaniu stalowym


u mnie winny to wąż gumowy.
sprężarką ipistoletem do przedmuchiwania nie idzie przedmuchać tego przewodu.
przy okazji wymienię też stalowy od modulatora do elastycznego bo ukręciłem Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RadekNet
*
*


Dołączył: Jul 03, 2012
Posty: 90
Skąd: Dublin

PostWysłany: Sob Maj 03, 2014 9:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niedal napisał:
qazws napisał:
no to zapiekły się wężyki w mocowaniu stalowym


u mnie winny to wąż gumowy.
sprężarką ipistoletem do przedmuchiwania nie idzie przedmuchać tego przewodu.
przy okazji wymienię też stalowy od modulatora do elastycznego bo ukręciłem Sad


Mialem tak w Volvo 142 - cale hamulce nowe za wyjatkiem wezy gumowych "bo 5 lat temu wymieniane" a tyl nie chodzil.
_________________
Jest: Volvo 142 69' + Chrysler Voyager 2.4 LX 06'
Byl: Dodge Grand Caravan 3.3 96'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Maj 03, 2014 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiście chodziło mi o wężyki elastyczne - gumowe Wink
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Pią Maj 16, 2014 8:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem kiedyś podobny problem ale w innym aucie.
Wymiana przewodów elastycznych rozwiązała problem.
_________________
CHRYSLER PACIFICA 2018
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group