www.asu.pl :: Zobacz temat - Cirrus 2,4 tajemniczy Check
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cirrus 2,4 tajemniczy Check

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
joshua79
*
*


Dołączył: Aug 19, 2013
Posty: 7
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Sie 19, 2013 15:49    Temat postu: Cirrus 2,4 tajemniczy Check Odpowiedz z cytatem

Witam, od niedawna jestem posiadaczem Chryslera Cirrus 2,4 rocznik 99. Niestety nie da rady odczytać z pykania kluczykiem kodu błędu (stały Check), a do OBD skanera nie mam w tej chwili dostępu.

Check zapalił się podczas jazdy autostradą, po powrocie do domu zauważyłem że na listwie paliwa (tam gdzie wkręca się miernik ciśnienia) kapie paliwo (brak nakrętki/zaślepki). Przypuszczam, że jakaś sprężynka tam puściła.
Dodatkowo kapiące paliwo leci prosto na czujnik wkręcony w kolektor (lambda?). Moje pytanie brzmi: Czy zmiana ciśnienia paliwa mogła wywalić check, czy zalewana sonda (zwarcie?).

Odłączyłem aku na chwilę i po włączeniu silnika narazie się check nie zapalił.
Czy nie zapali się jeśli problem zniknął, czy też niezależnie od rozwiązania/nierozwiązania można go usunąć tylko przez OBD?

Z góry dziękuję za pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
sibi77
*
*


Dołączył: Sep 20, 2011
Posty: 659
Skąd: Rawicz/Bytów

PostWysłany: Pon Sie 19, 2013 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez skanera to jest wróżenie z fusów.
Podjedz do ASU i niech się podepną skanerem, może być to sonda, ale może być to zupełnie inna przyczyna.

Co do kapiącego paliwa to nie wiem jak jest, ale u mnie w 3.3 jest tam typowy wentyl samochodowy. Jeżeli jest też i u Ciebie to wymień go jak najprędzej...
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 AWD 94r. + LPG II gen.
www.tajemnicevoyagerow.inten.pl - forum rodziny Chryslera Voyagera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
joshua79
*
*


Dołączył: Aug 19, 2013
Posty: 7
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Sie 19, 2013 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Narazie zaslepilem wezem paliwowym fi8 z zacisnietymi opaskami i srubka na koncu, poki noe znajde jakiejs profesjonalnej zaslepki np z castoramy: P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group