www.asu.pl :: Zobacz temat - Skrzynia czy konwerter ?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Skrzynia czy konwerter ?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
squid
*
*


Dołączył: May 30, 2013
Posty: 40

PostWysłany: Pon Sie 12, 2013 10:55    Temat postu: Skrzynia czy konwerter ? Odpowiedz z cytatem

Witam

problemów ze skrzynią ciąg dalszy....

wczoraj w czasie jazdy nagle włączył mi się tryb awaryjny w skrzyni. Dzisiaj pojechałem do specjalisty na diagnostyke na komputer, po drodze 50 km znow tryb awaryjny dwa razy. Zawsze stawalem, gasilem silnik odpalalem i bylo ok. Na diagnostyce osobiście właściciel serwisu (serwis SILVER na jedynce za częstochową w kierunku wawy) że nie ma żadnego błędu a uszkodzone musi być sprzęgło hydrokinetyczne. Podczas powrotu zauważyłem że awaria włącza się kiedy zwolnie do 20-30 km/h i chce troche mocniej przyspieszyć (nie wiem czy lock up się wtedy nie odpina i może stąd problem) na końcówce trasy postanowiłem sprawdzić kick down i tu był mój błąd. Jadąc 100 km/h depnąłem gaz obroty wzrosły na chwile i po chwili rozpieło zupełnie napęd. kiedy prędkość spadła do ok 70 wrzuciło dwójkę a z pod auta pojawił się dym. Odczekałem chwile na poboczu i ruszyłem dalej. Teraz sytuacja wygląda tak że kiedy przyspieszam zmienia bieg z jedynki na dwójkę z delikatnym drzeniem podczas zmiany a pozniej jest taki dziwny objaw jakby chciało a nie mogło zapiąć lock up albo wrzucić trójki (wzrost obrotów i takie dziwne drżenie). Wreszcie pytanie - to może być znów skrzynia (niedawno troche podremontowana) czy raczej to sprzęgło do regeneracji może dawać takie objawy. Dym który sie pojawił był taki dziwny jakby wywalało go raczej z usczelniacza między skrzynią a konwerterem albo z jakiegoś odpowietrzenia bo olej nie gotował się i nie był przegrzany jak sprawdziłem na bagnecie. Rozbierać znów skrzynie czy sie skupić na sprzęgle ? Auto to chrysler LHS 1994
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
merkava
*
*


Dołączył: Jan 04, 2007
Posty: 248
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Sie 15, 2013 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skrzynia- to już wiesz że do zwalenia i remontu.
Sprzęgło - także
_________________
chrysler grand voyager 3.3l 1993
plymouth voyager 3.0l 1992
605349406
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group