www.asu.pl :: Zobacz temat - Voyager 2.5 crd 2003 hamulce nie hamują , zapowietrzanie się
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Voyager 2.5 crd 2003 hamulce nie hamują , zapowietrzanie się

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
malinshop
*
*


Dołączył: May 25, 2013
Posty: 9

PostWysłany: Sob Maj 25, 2013 9:03    Temat postu: Voyager 2.5 crd 2003 hamulce nie hamują , zapowietrzanie się Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich serdecznie, Wasze forum czytam od dawna ale teraz postanowiłem wstapić po pomoc bo już nie mam zdrowia...
Jakiś czas temu zacząłem tracić hamulce, mianowicie podczas jazdy pedał zaczynał się robić coraz bardziej miękki i wpadał w podłogę co skutkowało coraz słabszym hamowaniem . Co dziwne wg mechanika z mojej wioski to zapowietrza się tylko przednie lewe koło , robiłem tak ,że odpowietrzaliśmy to koło, robiłem trasę ok 100 km i już wracalem na miękkim pedale i auto tylko zwalniało zamiast hamować . Na początek wymieniono mi klocki, przeszlifowano tarcze, sprawdzono wszystkie zaciski a najbardziej ten lewy przód. Po wymianach dalej to samo. Potem wymieniono płyn hamulcowy i pompę hamulcową na uzywkę , dalej to samo. Nigdzie żadnych wycieków nie było , jedyne co zauwazyłem to to ,że zapowietrzanie przedlużyło się w czasie tzn jak wcześniej robiłem tylko ok 100km to teraz już zapowietrza się po 500km. Może ma ktos jakies pomysly bo nie mam już zdrowia ... Smile
aha , podlaczałem się pod kompa i też nic nie pokazało . pozdrawiam wszystkich .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Maj 25, 2013 9:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a powinni zaczac od przewodow hamulcowych miekkich ,a potem metalowych. miekkie moga puchnac i miec mikropekniecia, metalowe moga byc gdzies przezarte i tez puszczac na tyle,ze nie kapie ,ale tez na tyle,ze nie hamuje.

witamy serdecznie Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
malinshop
*
*


Dołączył: May 25, 2013
Posty: 9

PostWysłany: Sob Maj 25, 2013 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy te przewody to zaczać od wymiany tych przy przednim lewym kole czy wszystkie od razu ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Maj 25, 2013 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wymien 2 przednie gumowe-koszt niewielki. poszukaj zamiennikow w zwyklym sklepie jak nie bedzie pod reka oryginalow albo jak beda drogie.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
malinshop
*
*


Dołączył: May 25, 2013
Posty: 9

PostWysłany: Sro Sie 14, 2013 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie, wymienniłem przedni lewy przewód hamulcowy (tylko to koło mi się zapowietrza) i przy okazji juz tarcze przód, no i dalej to samo . Ma ktos jakieś pomysły jeszcze ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sie 14, 2013 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

malinshop napisał:
Witam ponownie, wymienniłem przedni lewy przewód hamulcowy (tylko to koło mi się zapowietrza) i przy okazji juz tarcze przód, no i dalej to samo . Ma ktos jakieś pomysły jeszcze ?


kolego, ja już walczę z miękkim i gąbczastym pedałem hamulca 5 rok Sad i do tej pory wymieniłem już:
1.tarcze hamulcowe z klockami przednie i tylne
2. przewody elastyczne hamulcowe przednie
3. korektor siły hamowania
4. wykręcenie o pół obrotu popychacza w serwie hamulcowym
5.podmiana 3-ch używanych pomp hamulcowych
6.wymiana uszczelniaczy tłoczków oraz jednego tłoczka
7. wymiana odpowietrzników zacisków
8.wymiana sprężynek oraz szczek hamulca ręcznego
9. przelałem przez układ już parę litrów płynu hamulcowego
10, przewody od korektora (sztywne)
a hamulce jak były kiepskie tak i są, powyżej 90km/h auto nie hamuje tylko spowalnia ,ale Wink pociesze ciebie że wszystkie te chryslery Voyagery maja kiepskie hamulce, mi w ramach desperacji pozostało zakupić nową pompę hamulcową tylko ta cena 500zł Shocked

a co ty możesz jeszcze sprawdzić???
szczerze to do sprawdzenia jest wszystko,bo jak opisujesz to zapowietrzanie występuje nie od razu po odpowietrzaniu tylko po przejechaniu iluś tam kilometrów, więc gdzieś jest malutka dziurka,na tyle mała że zasysa powietrze a niema wycieku płynu hamulcowego, jeśli tylko w jednym kole się zapowietrza to: zacisk do przeglądu czy niema wżerów, wymienić uszczelnienie tłoczka, nowy odpowietrznik, przewód jak piszesz wymieniłeś na nowy ,bo często korozja zbierająca się pod tą blaszką zaciśnięta na przewodzie blokuje przepływ płynu hamulcowego
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group