www.asu.pl :: Zobacz temat - sworzeń wahacza - jak go doraźnie uciszyć?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

sworzeń wahacza - jak go doraźnie uciszyć?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
vonglass
*
*


Dołączył: Feb 21, 2006
Posty: 65
Skąd: kaszuby

PostWysłany: Czw Mar 09, 2006 10:58    Temat postu: sworzeń wahacza - jak go doraźnie uciszyć? Odpowiedz z cytatem

mam luz na sworzniu dolnego wahacza (lower control arm balljoint) i to nie jest jeszcze tak straszne jak dzwiek ktory temu towarzyszy. no po prostu okropnie piszczy przy skrecaniu i na wybojach. czekam na nowy wahacz (w stratusach nie da sie wymienic) ale chcialbym doraznie go uciszyc! wstrzyknalem troche oleju przekladniowego pod gume, ale nie pomoglo (musialo wyciec szybko). co moge jeszcze zrobic? smar grafitowy? z gory dzieki za sugestie!
_________________
vonGlass
STRATUS LX 2,5 V6 24V
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Garet
*
*


Dołączył: Feb 16, 2006
Posty: 267
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Czw Mar 09, 2006 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na przykład taki smar penetrujący w spray'u (nie mylić z WD-40 bo to coś zupełnie innego). Super sprawa także do wielu innych rzeczy. Daj adres e-mail lub pisz na priv.
_________________
Tees 3,1 V6 BIAŁY
Ludzie! Kochajcie stare baby!!!
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Mar 09, 2006 23:24    Temat postu: sworzen Odpowiedz z cytatem

To jest sworzen !!! Tam ida duze sily ktore potrafia wybic metal to co tam pomoze smar ?? Trzeba wymienic i nic sie nie zrobi.....

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
vonglass
*
*


Dołączył: Feb 21, 2006
Posty: 65
Skąd: kaszuby

PostWysłany: Pią Mar 10, 2006 9:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystko prawda, sily sa wielkie, choc wstrzykniecie (ale sie umeczylem przciskajac smar przez igle Wink) odrobiny smary grafitowego pomoglo na chwilke. ktos mi poradzil, zeby wstrzyknac plynu hamulcowego ale wydaje mi sie, ze to nie najlepszy pomysl. wahacz bedzie w poniedzialek, jakos wytrzymam Smile

BTW czym dokladnie (jaki rodzaj smarownicy, jakies specjalne koncowki?) wciskac smar w gorne sworznie? i jaki smar? trzeba to robic co jakis czas...
_________________
vonGlass
STRATUS LX 2,5 V6 24V
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Mar 10, 2006 9:09    Temat postu: plyn hamulcowy Odpowiedz z cytatem

Wstrzykniecie plynu ham. spowoduje rozpuszczenie gumy (oslony sworznia). Smar zwykly jak do normalnych koncowek i sworzni, kalamitki niczym nie roznia sie od europejskich. Kazdy warsztat ma taki sprzet na stanie.

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
vonglass
*
*


Dołączył: Feb 21, 2006
Posty: 65
Skąd: kaszuby

PostWysłany: Pią Mar 10, 2006 9:20    Temat postu: Re: plyn hamulcowy Odpowiedz z cytatem

asu napisał:
Wstrzykniecie plynu ham. spowoduje rozpuszczenie gumy (oslony sworznia).


tak wlasnie myslalem! Very Happy farbe rozpuszcza to i gume pewnie tez
_________________
vonGlass
STRATUS LX 2,5 V6 24V
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Pią Mar 10, 2006 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam "specjaliste" który regenerował sworznie wstrzykując żywicę epoksydową lub jakiś klej górniczy do swozni przez kalamitke samobojca doslownie jusz nie widuje go od wypadku gdzie komus kolko odlecialo przy 100km/h z zawieszeniem nie ma zartów to naprawde nasze zycie jak cos puka to sie wymienia na nowe takie jest moje zdanie ja osobiscie jak mi gumki nawet pukaja od stabilizatora co nie zagraza niczemu zaraz je wymieniam bo zle sie czuje podczas jazdy jak nie wiem co puka i czy mnie kolko nie wyprzedzi a autko jednak 2 tony waży to nie maluszek Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sob Mar 11, 2006 0:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, u mnie lekko stukał jeden sworzeń to wymieniłem dwa. Swego czasu założyłem badziewiaste amory monroe do przodu to po pół roku wymieniłem na KYB i o znacznie lepiej samochodzik się prowadzi.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
vonglass
*
*


Dołączył: Feb 21, 2006
Posty: 65
Skąd: kaszuby

PostWysłany: Sob Mar 11, 2006 8:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aaa panowie, oczywiscie trzeba mowic o tym, ze nie jezdzi sie z takimi luzami. ja wymieniam w poniedzialek, po prostu wkurza mnie dzwiek tego sworznia, i cos chcialem zaradzic bo nie moge zrobic przerwy w jezdzeniu autem. natomiast w stacji kotroli pojazdow gdzie luz wykrylismy facet mowil mi, ze nie tak luz ludzie maja i jezdza Smile, ba, na tak maly luz on jako kontroler uwagi nie zwraca. w warsztacie powiedzial mi gosc, ze kolega mial taki luz w 124, jezdzil jeszcze pol roku, zanim mu kolo odpadlo! wyrwalo mu wtedy co prawda pol blotnika, ale zyje, bo drajwowal przez pole a nie autostrada Wink
(byc moze moje huczenie z przodu ma zwiazek z luzem na sworzniu? zobaczymy po wymianie wahacza, zanim bede dlubal w lozyskach)
_________________
vonGlass
STRATUS LX 2,5 V6 24V
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slowik
*
*


Dołączył: Dec 03, 2005
Posty: 140
Skąd: PoznaĂą

PostWysłany: Sob Mar 11, 2006 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Wtrące swoje trzy euro (czy grosze). Parę lat temu na łuku przy 50 km/h straciłem koło (fiat tipo)!!! Wypadła kulka swożnia z gniazda i ... stoimy. Uwierzcie że to średnie uczucie, nie wyobrażam sobie takiej przygody przy większej prędkości.
Dlatego jak tylko moje zmysły wychwyciły stuki w moim Voyku, pojechałem do znajomego na szarpaka, i okzazło się, że fura jest za ciężka i mechanizmy nie są w stanie na tyle szarpać przodem, żeby zdiagnozować stuki!!!
Pozostały mi bardziej tradycyjne formy kontroli Smile

PZDR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Mar 14, 2006 0:52    Temat postu: moral Odpowiedz z cytatem

Moral z tego taki : Zaoszczedzic mozna na swiecach, przewodach, oleju, ale o zawieszenie trzeba dbac...

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
vonglass
*
*


Dołączył: Feb 21, 2006
Posty: 65
Skąd: kaszuby

PostWysłany: Wto Mar 14, 2006 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzis wymienilem wahacz (okropna robota) najwyzszy byl to czas Wink tulejki tez byly popekane. niestety lozyska hucza dalej, podjechalem wiec do magika od regeneracji nierozbieralnych piast. wszystko spoko, poza cena - 250 pln plus lozyska plus niespodzianki. przy cenie niecale 400 pln za piaste zupelnie nie warto eksperymentowac! powoli zbieram sie do zakupu...
_________________
vonGlass
STRATUS LX 2,5 V6 24V
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
micruz
*
*


Dołączył: Nov 07, 2005
Posty: 34
Skąd: GorzĂłw Wlkp.

PostWysłany: Nie Kwi 09, 2006 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem jakiś czas temu to samo - sworzeń dolnego wahacza - prawe koło zaczął skrzypieć - mechanicy stwierdzili że pękła guma osłaniająca sworzeń - naleciało wody i skrzypi - zmienili gumę, zasmarowali, luzów niby nie ma i skrzypienie wcięło i już długi czas jest w porządku. Pytałem się o sworzeń ale ponoć nie da rady wymienić samego sworznia - trzeba cały wahacz - czy to prawda ? i jaki orientacyjnie byłby koszt takiej zabawy. Drugie pytanie - jak te mechaniory zrobiły to co napisałem wyżej - mam się bać i na gwałt wymieniać wahacz czy mogło być rzeczywiście tak jak powiedzieli?

Pozdrawiam.
_________________
Przemek.

Dodge Stratus 2.0, bez gazowni Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Kwi 09, 2006 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam to samo! trwalo to z 3 dni. skrzypialo niemilosiernie jakby mialo odpasc kolo.przezylem chwile grozy bo na tym punkcie jestem schizofreniczny troche i juz oczami wyobrazni widzialem auto bez kola i zbiorowa mogile mojej rodziny. wiedzialem,ze czeka mnie sworzen. podnioslem auto i okazalo,sie ze luz na lewym achaczu jest taki sam jak na prawym czyli zaden. rozleciala sie guma ,naszlo piachu i sie zacieral. w poniedzialek mam zamiar odkrecic,wyczyscic,nasmarowac,zalozyc nowa gume i jesli niczego nie odkryje zostawie do czasu az zacznie wykazywac luzy.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
petermx
*
*


Dołączył: Apr 06, 2011
Posty: 35
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Lip 14, 2013 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie a jak najłatwiej wymienić sworzeń wahacza w Voyagerze 91-95 (ponoć w następnym modelu jest taki sam)?

Czy wyjdzie bez wyjmowania wahacza z auta, czy trzeba użyć prasy by wcisnąć nowy?

ps. no dobra sam znalazlem Wink
http://asu.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3893&highlight=sworze%F1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group