www.asu.pl :: Zobacz temat - OD w PTS 3.8
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

OD w PTS 3.8
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
BrodatyMis
*
*


Dołączył: Nov 08, 2007
Posty: 97
Skąd: Skierniewice

PostWysłany: Pią Gru 07, 2012 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...cześć, dzięki za kolejne info...

Pilnuję wątku oraz pokrewnych i korzystam z podpowiedzi.
Pozycjoner wyczyszczony, nasmarowany i odpowiednio ustawiony, olej i filtr wymieniony jakieś 5-7 tysięcy temu (zaznaczam, że wymieniłem tyle ile ubyło po odkręceniu miski, a nie dynamicznie).
Nie bardzo wiem, jak wyczyścić zawory i usprawnić ich ewentualne złe działania...
BM
_________________
Never Ride Faster Than Your Angel Can Fly...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Gru 09, 2012 12:02    Temat postu: Zawory Odpowiedz z cytatem

Płyty tak łatwo sam nie zrobisz.... Jest tam mnóstwo kulek, sprężynek itp. Rozebranie i zrobienie płyty jest dość ciężkie. Każdy zaworek i gniazdo najlepiej wypolerować, a mocno porysowane wymienić. Może być, że któryś zawór się przycina i dlatego raz działa a raz nie. Chłodniejszy, gęstszy może przepycha uszkodzony zawór a po mocnym rozgrzaniu już nie ma siły....
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
BrodatyMis
*
*


Dołączył: Nov 08, 2007
Posty: 97
Skąd: Skierniewice

PostWysłany: Sro Lip 03, 2013 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...najciemniej jest pod latarnią...
...a najskuteczniejsze są dobre podpowiedzi...
Kompletnie zapomniałem o sugestii JEDI_V'a i zachodziłem w głowę, czemu raz działa a innymi razy nie (OD/lock up).
Szukałem w przyczynach mechanicznych, temperaturze (wymieniona na większą chłodnicę oleju skrzyni)...
Ostatnio tak mnie wkurzyła jazda z tysiąc km na trójce, że wyciągnąłem swoje serwisówki i przepatrzyłem wszystkie związane z moim problemem schematy, rysunki i opisy...
Prześledziłem trajektorie kabelków odpowiedzialnych za działania nadbiegu i loock upa i postanowiłem je pomierzyć lub "przedzwonić". Marnym wydaje mi sie to sukcesem, bo dotarłem do sugestii sprzed prawie dwóch lat

JEDI_V napisał:
Przemierz sobie wtyczkę, na rysunku jest wszystko podane


Wykonałem tę pracę i wyszło mi, że brak mi jednego z dwóch napięć (12V), czyli jeden pin był zimny, a powinien być gorący. Za pomocą serwisówki ustaliłem, że to napięcie po pedale hamulca czyli takie które jest wyłącznie kiedy pedał jest wciśnięty i że łatwiej będzie mi przeprowadzić nowy przewód niż szukać przerwy w fabrycznym. Jakem pomyślał takem zrobił. Doprowadziłem napięcie do wtyczki pozostawiając jednak oryginał i teraz mam tak jak od ponad roku chciałem mieć.
Skrzynia zapina przy lekkiej stopie od 76 km/h, jak również przy innych prędkościach, po redukcjach itp.
Wierzę że tak zostanie

MISTRZU JEDI_V niech moc będzie z Tobą!!!...
BM
_________________
Never Ride Faster Than Your Angel Can Fly...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sro Lip 03, 2013 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie mistrz JEDI,swego czasu wrzucil ta serwisowke na forum Markseven prosto ze slonecznej Florydy Smile
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group