www.asu.pl :: Zobacz temat - Viki 92 rok
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Viki 92 rok

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
kelpin
*
*


Dołączył: Feb 02, 2012
Posty: 192
Skąd: Wawa

PostWysłany: Wto Cze 25, 2013 8:09    Temat postu: Viki 92 rok Odpowiedz z cytatem

Witam,
Zastanawiam się nad czymś takim właśnie:
http://otomoto.pl/ford-crown-victoria-4-6-v8-C29665675.html

Miałem lincolna z tym silnikiem więc na przebieg nie ma chyba co patrzeć bo raczej trwały motor. Linc'iem jeździłem zarobkowo weekendowo więc w sumie niewiele wiem i niewiele przy nim robiłem. Czy przy takim przebiegu to skrzynia już się może kończyć?
Pytanie, czy nadaje się to do jazdy po stolicy na codzień? ok 500km miesięcznie?
Teraz jeżdzę trepem, który pali mi 20lpg na 100km, czy w dobrej sekwencji 4.6V8 spali podobnie - przy normalnej jeździe? Very Happy

No i mile widziane ciekawostki i bolączki tego modelu...
_________________
Jest 00'Camaro / 95'Continental / był Trep'99 2.7 V6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
michal_oca
*
*


Dołączył: Dec 29, 2008
Posty: 349
Skąd: Oleśnica

PostWysłany: Wto Cze 25, 2013 8:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To Vicky Krzemienia z RoadRunners.pl
Auto raczej bez zastrzeżeń.
Vicky ma spory zapas pod butem, więc myślę, że w 20 litrach się zmieścisz po mieście Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Wto Cze 25, 2013 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heh tylko jeśli liczysz, że wóz był używany delikatnie to się możesz zdziwić:D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
HarryAngel
*
*


Dołączył: Jan 23, 2010
Posty: 787

PostWysłany: Wto Cze 25, 2013 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alexander25 napisał:
heh tylko jeśli liczysz, że wóz był używany delikatnie to się możesz zdziwić:D


mogłbys rozszerzyć opis bo może się komus przyda, kto wolalby raczej delikatnie uytkowane v8 Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kelpin
*
*


Dołączył: Feb 02, 2012
Posty: 192
Skąd: Wawa

PostWysłany: Wto Cze 25, 2013 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie też o to chodzi? :
https://www.youtube.com/watch?v=Fx-qz2CZAdM
_________________
Jest 00'Camaro / 95'Continental / był Trep'99 2.7 V6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Wto Cze 25, 2013 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i parę innych teżVery Happy
Znam historię tego auta jeszcze zanim trafiła do tego człowieka bo byłem ją oglądać na długo zanim kupiłem mercurego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
michal_oca
*
*


Dołączył: Dec 29, 2008
Posty: 349
Skąd: Oleśnica

PostWysłany: Wto Cze 25, 2013 14:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alexander, wydaje mi się, że mówisz o zupełnie innej Victorii z tego samego rocznika i w tym samym kolorze, znaną z tyrania na zlotach aż zdechła i leżała w Wawie pod płotem. Krzemień ją odkupił ale na części Smile
A ta była w świetnym stanie przywieziona z Kanady z tego co pamiętam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Wto Cze 25, 2013 16:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Były faktycznie dwie i wiemy dlaczego z dwóch zrobiła się jedna. obydwie były zatyrane na maxa. Obydwie sam oglądałem i znam właściciela tej na blachach nie z PL:) Ta na blachach nie z Pl stała dlugo w Warszawie.
Ogólnie nie polecam tego auta ale jak ktoś się lubi bawić w dłubanie to czemu nie:) Ja już miałem dość zabaw z mercurym bo po 2 latach zaczął się szybciej psuć niż szły części z rockauto:) Te auta są ok ale niestety 4.6 litra silnik potrafi się już kaszanić gdy ma 20 lat. np gubić prąd gdy się rozgrzeje. Do tego dmuchawa nawiewu jest wkurzająca gdy się zaczyna psuć. Rockauto nagłaśniało jakiś czas temu akcje serwisową dla grand marquisa towncara i crown victorii odnośnie jakiegoś elementu od skrzyni(dokładnie nie pamiętam). Podłoga oraz sprężyny to także czułe punkty tego auta na naszych drogach gdy użytkuje się ciągle takie auto sprężyny trzeba dość często wymieniać. W starszych modelach czasem trafiają się spore wycieki paliwa. konieczne może okazać się zrobienie zacisków( bo tak jak w mustangu lubią się blokować) Jeszcze casem zawodzi starter:) ale samemu można te usterkę dość łatwo usunąć.
Jakby co mam jakieś paski rolki filtry świece , ze dwa zestawy klocków itd z chęcią się pozbędę:D


Ostatnio zmieniony przez Alexander25 dnia Wto Cze 25, 2013 17:26, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
redneck1
*
*


Dołączył: Apr 20, 2012
Posty: 467
Skąd: Okolica Krakowa

PostWysłany: Wto Cze 25, 2013 16:51    Temat postu: Re: Viki 92 rok Odpowiedz z cytatem

kelpin napisał:

Teraz jeżdzę trepem, który pali mi 20lpg na 100km, czy w dobrej sekwencji 4.6V8 spali podobnie - przy normalnej jeździe? Very Happy

No i mile widziane ciekawostki i bolączki tego modelu...

Nie wiem jak fordowskie V8 (mam ale bez LPG),ale jeep z 5,2 V8 pali 25 l gazu w miescie.Czasem i 28 sie zdarzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
michal_oca
*
*


Dołączył: Dec 29, 2008
Posty: 349
Skąd: Oleśnica

PostWysłany: Wto Cze 25, 2013 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę Kelpin, że najlepiej ocenisz to sam i wg swoich wymagań jak wsiądziesz w auto i obejrzysz. Z Wawy masz raptem 2 godziny drogi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
RadAg
*
*


Dołączył: Mar 03, 2008
Posty: 166
Skąd: IoM

PostWysłany: Wto Cze 25, 2013 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda wogle czytać te wypociny kolegi alexandra. Wiedza tego gościa na temat samochodów pochodzi z krótkotrwałego kontaktu z nimi podczas oględzin. Samo posiadanie 4-6 szt aut na raz i ciągły handel nimi świadczą o właścicielu.

Crown vic krzemienia znam dobrze i mogę to auto polecić z czystym sumieniem. Nie prawdą jest, że była styrana. Jedyną wadą była pęknięta szyba która została wymieniona.

Te auta nie mają żadnych problemów z silnikami po 20 latach chyba że się o nie nie dba i naprawia się je na szybko u pana henia, ale ten sam schemat tyczy się wszystkich aut.

Jestem użytkownikiem Crown Vic na co dzień od 4 lat i złego słowa o tych wozach powiedzieć nie mogę. Biorąc pod uwagę cenę tego egzemplarza nie znajdziesz nic dającego więcej frajdy z jazdy, komfortu i wszechstronności. Sam bym brał ten wóz ale nie mam miejsca pod blokiem Wink
_________________
www.roadrunners.pl

Ford Crown Victoria P71 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Sro Cze 26, 2013 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RadAg napisał:
Szkoda wogle czytać te wypociny kolegi alexandra. Wiedza tego gościa na temat samochodów pochodzi z krótkotrwałego kontaktu z nimi podczas oględzin. Samo posiadanie 4-6 szt aut na raz i ciągły handel nimi świadczą o właścicielu.

Crown vic krzemienia znam dobrze i mogę to auto polecić z czystym sumieniem. Nie prawdą jest, że była styrana. Jedyną wadą była pęknięta szyba która została wymieniona.

Te auta nie mają żadnych problemów z silnikami po 20 latach chyba że się o nie nie dba i naprawia się je na szybko u pana henia, ale ten sam schemat tyczy się wszystkich aut.

Jestem użytkownikiem Crown Vic na co dzień od 4 lat i złego słowa o tych wozach powiedzieć nie mogę. Biorąc pod uwagę cenę tego egzemplarza nie znajdziesz nic dającego więcej frajdy z jazdy, komfortu i wszechstronności. Sam bym brał ten wóz ale nie mam miejsca pod blokiem Wink


Znowu Cie boli że mam więcej aut od Ciebie?? Wesz Radku to się leczy:D tak jak te same smuty co pisałeś z Mardanem na RR wałkujesz ciągle to samo g***o i naprawdę śmiać mi się z Ciebie chce. Ze względu na to iż jedna z CV którą kupił Krzemień stała sporo u mnie pod domem bo jeden z poprzednich właścicieli się rozkraczył 4km od mojego domu znam ten wóz lepiej niż piszesz w swoich wynurzeniach:D
Co się tyczy tego auta to trzeba sprawdzić papiery bo jedna nie była jako dawca części a papierów bo nie dawało się tego zarejestrować(chyba że zostało to wyprostowane). Stare CV grand marquis i towncar potrafią się czasem rozkraczyć i radzę dobrze sprawdzić auto które jara gumę na YT:D szczególnie że parę razy ludzie z rr zawchwalali auta które użytkownicy forum wystawiali na handel.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RadAg
*
*


Dołączył: Mar 03, 2008
Posty: 166
Skąd: IoM

PostWysłany: Sro Cze 26, 2013 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Amerykańskie RWD jest po to żeby jarać nim gumę, nic mu od tego nie będzie. Te auta są stworzone do funu Twisted Evil
_________________
www.roadrunners.pl

Ford Crown Victoria P71 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
michal_oca
*
*


Dołączył: Dec 29, 2008
Posty: 349
Skąd: Oleśnica

PostWysłany: Sro Cze 26, 2013 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma się już o czym rozgadywać. Teorie Alexandra nie zdały egzaminu, auto sprzedane pierwszemu oglądaczowi Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 8:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A pierwszym ogladaczem byl.....?
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
michal_oca
*
*


Dołączył: Dec 29, 2008
Posty: 349
Skąd: Oleśnica

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 8:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to już Krzemienia trzeba pytać Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Doctor
*
*


Dołączył: Sep 26, 2011
Posty: 321
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 10:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieć Amcara tyłem pędzonego i nie palić nim laka czy też bokami nie latać to jak szczanie bez puszczenia bąka- niby swoje robi ale bez efektów specjalnych to jakoś nie po ludzku
_________________
Cadillac Eldorado 1970 8.2 L Hard Top
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RadAg
*
*


Dołączył: Mar 03, 2008
Posty: 166
Skąd: IoM

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doctor napisał:
Mieć Amcara tyłem pędzonego i nie palić nim laka czy też bokami nie latać to jak szczanie bez puszczenia bąka- niby swoje robi ale bez efektów specjalnych to jakoś nie po ludzku


Tylko twardziele umieją pierdzieć przy sikaniu, nie? Very Happy
Tak apropo doctor, to ja jeszcze nie widziałem jak palisz kapcia Very Happy
_________________
www.roadrunners.pl

Ford Crown Victoria P71 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group