www.asu.pl :: Zobacz temat - Przegląd nowe kłopoty
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przegląd nowe kłopoty

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Pią Cze 21, 2013 20:26    Temat postu: Przegląd nowe kłopoty Odpowiedz z cytatem

Witam
Pojechałem ostatnio na przegląd swoim fordem. Rok temu przed sprzedażą zrobił przegląd poprzedni właściciel. Auto nie przeszło przeglądu na który pojechałem w zeszły weekend. Samochód miał przerobione na EU lampy z przodu i z tyłu( asymetryczne, żółte kierunki itd..) Okazało się że przeglądu nie przeszedł bo auto jest z 2005 roku a nie ma zagłówków z tyłu. Dodatkowo pzełącznik lamp przeciwmgielnych(które dołożył poprzedni właściciel) był niebieski a nie żółty) Diagnosta stwierdził, że na podstawie przepisów, które wchodzą na dniach w życie nie da się zarejestrować auta ściągniętego z USA chyba, że każda z jego części posiada homologację w kraju należącym do EU.


Czy coś o tym słyszeliście?

Mi chyba nie pozostaje nic innego jak sprawdzić przepisy i zacząć szukać tapicera i przełącznika w odpowiednim kolorze:)

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pią Cze 21, 2013 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaglowki sa obowiazkowe chyba od 87 lub 92 roku...wiem ze to bez sensu montowac na sile zaglowki wiec dla spokoju kup na zlomie jakies zaglowki i ich prety wcisnij za kanape i tyle...troche to parodia ale sztuka jest sztuka...

a co do reszty to nie wiem, ale w poniedzialek jade swoim TC do przegladu (tez wersja usa przerobiona na EU) to pociagne diagnoste za jezyk Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
koni2305
*
*


Dołączył: Mar 04, 2012
Posty: 116
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Pią Cze 21, 2013 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam przegląd robiłem z miesiąc temu i nic takiego nie było. Lampy mam przerobione tylko z tyłu (założone od Voyager'a bo akurat pasują), zagłówków też z tyłu nie mam bo poprzedni właściciel woził psa i on zeżarł zagłówki (diagnosta nic nie mówił że brakuje). Skoro jak piszesz przepisy te wchodzą na dniach czyli jeszcze nie obowiązują więc niech nie odpie..... tylko niech daje pieczątkę.
_________________
Miałem fajne DODGE DURANGO 2001 4,7, mam nadzieję że jeszcze kiedyś będzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sob Cze 22, 2013 6:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio pojechalem swoim SF na przeglad do znajomego i chuj mi nie podbil,bo z tylu wstawki pomaranczowe a tak w ogole to wszystkie klosze amerykanskie nie maja jakze waznego dla debili E w koleczku.
To ja sie go kurwa pytam,kto podbijal w tym aucie przez 17 lat przeglad,a od nowosci jezdzilo w Toruniu.POjebalo ludzi i tyle.
Dobra rada zmien diagnoste.Od kiedy to prawo dziala wstecz?
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
ci4y
*
*


Dołączył: Jun 19, 2013
Posty: 106
Skąd: Nowa Sól

PostWysłany: Sob Cze 22, 2013 8:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja w swoim T&C robilem przeglad miesiac temu i bez problemowo przednie lampu USy tyl tak samo. Lampy z tylu mam zrobione tak pierwsza zarowka w kloszu pozycja, druga pozycja -stop, trzecia kierunek a wsteczny mam pod zderzakiem zamontowane swiatla do jazdy dziennej ktorych prawie nie widac pod zderzakiem a swieca i diagnosta nic nie powiedzial ze brak przeciwmgielnego

zas w avalanche przod Usy tyl tak samo jak w T&C ale tam przeciwmgielne mam zalozone a przycisk od przeciwmgielnych mam z czerwona kontrolka i sie nie sprol diagnosta bo na guziku jest nadrukowany znaczek swiatla przeciwmgielnego ( guziczek zakupiony w sklepie elektronicznym )

co stacja to inna wiara jak ich ugryzie
_________________
 Jeżeli pragniesz śniadania do łóżka, śpij w kuchni!
Chrysler T&C 3.8 V6  1996 
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mihauek1
*
*


Dołączył: Jan 18, 2012
Posty: 922
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sob Cze 22, 2013 8:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do lamp to można spróbować jak kolega obecny na forum, który na swoich przednich us-lampach w Ramie wygrawerował E1 Laughing

działa i może jest to jakiś kierunek Wink
_________________
Aktualnie: Jeep Patriot, były: Voyager, 300M, Neon i inne Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
ci4y
*
*


Dołączył: Jun 19, 2013
Posty: 106
Skąd: Nowa Sól

PostWysłany: Sob Cze 22, 2013 9:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ogolem to do T&C i Vojtkow z US to sa europejskie zamienniki i "niby" powinno sie takowe zalozyc tylko ze zle wyglada, ale znajdzcie mi do Avalanche czy to innego pik paka zamiennik na europe czy go g20 albo innego krazownika Smile

pozatym u naszych zachodnich sasiadow mozna fruwac na legalu na USach i przeglady TUV sa bardziej rygorystyczne i wszystko jest legal tylko u nas w polandi cudakow niebrakuje
_________________
 Jeżeli pragniesz śniadania do łóżka, śpij w kuchni!
Chrysler T&C 3.8 V6  1996 
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Sob Cze 22, 2013 17:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no niestety. Właśnie gadałem z ludźmi co pościągali nowe auta z USA na handel i się wożą. Nowe camaro po zmianie oświetlenia przechodzi przegląd bo GM ma homologację na części na rynek EU. Co się tyczy jeepa to też jest ok. Jeśli chodzi o nowe Fordy USA to lipa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group